Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nektek mi a véleményetek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek, meddig és milyen mértékben érdemes küzdeni egy kapcsolatért?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban a hosszú kapcsolatban élőkhöz, vagy azt már megtapasztalókhoz szól. Mi több mint 5 éve vagyunk együtt a párommal, kb fél éve költöztünk össze és úgy érzem válságba jutott a kapcsolatunk. Nagyon sokat küzdök, próbálok alkalmazkodni, "felnőni" a feladathoz, figyelni a páromra, segíteni neki de ezt mindig kevesli és állandóan a fejemhez vágja hogy szerinte én nem igyekszem eléggé. Egyre feszültebbek vagyunk mind a ketten és egyre nehezebben toleráljuk egymás dolgait. Most karácsonykor is borult a bili, szörnyű volt az egész, stresszben és meddő vitatkozásban telt el. Úgy érzem sok dologban más a hozzáállásunk, értékrendünk és egyre inkább kezdem úgy érezni nem Ő az az ember akivel le szeretném élni az életemet, mert ami most van az biztosan nem jó így. Őszintén szólva nem tudom meddig egészséges küzdeni és azt sem tudom mikortól fölösleges már, mert eddig még nem volt ilyen hosszú távú kapcsolatom. Nem akarom feladni de szélmalomharcot sem akarok vívni.

26/N


2012. dec. 27. 01:02
 1/9 anonim válasza:

kővi karácsonyod legyen jobb

tudod a kapcsolatok 4 év alatt általában leeresztenek

de ha belegondolsz abba h még karácsonykor sem volt párod annyira toleráns hogy ne csinálja a feszkót... 4éve vagyok együtt egy nagyon aranyos lánnyal nálunk kb 2 éve kisebb nagyobb "harcok" voltak és ügye van hogy nem felejt az ember az apró tövisek a lelkünkben ott vannnak és neha a fejünkhöz vágják ... lekell ülni megbeszélni ha nem megy nem kell erőltetni ha leülni sem tudtok megbeszélni akkor kár is tovább időt energiát fektetni bele .

2012. dec. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! De leülünk mi beszélgetni, csak valahogy mindig sikerül azt kihozni belőle hogy én vagyok a hibás, megint nekem kellene változtatni. És persze van is bennem hiba meg tudom hogy kéne változtatnom bizonyos dolgokban a hozzáállásomon de az eddigi erőfeszítéseimet nem díjazza,

türelmetlen velem. Újabban ultimátumokat is kapok, most pl kijelentette hogy a 2013-as évben majd eldől hogy tudunk-e együtt élni és hogy működik-e a kapcsolat, mert szerinte ez most egy nem "normális" kapcsolat, persze miattam. Valahogy azt érzem hogy magába sosem néz, mindig csak bennem keresi a hibát.

2012. dec. 27. 02:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor ezt is mondd el neki. Hogy lehet, hogy van benned hiba, de nem gondolod, hogy csak rajtad múlna a kapcsolatotok boldogsága és ha mondjuk nem sürgetne meg nem vitázna veled, hanem észrevenné az apróbb változásokat, akkor neked is sokkal könnyebb lenne. Én azt mondom, a beszélgetés soha ne legyen egyoldalú. El kell fogadni, ha a párod szerint vannak hibáid, ez természetes, de ugyanígy neki is el kell fogadni az építő jellegű kritikát, mert ez egy kapcsolat alapja, nem pedig az, hogy rátelepszünk és elnyomjuk a másikat, addig ütjük, amíg bele nem zöldül, ergo le nem lép.

Én azt mondom állj a sarkadra végre! Ha pedig nem megy, akkor kezdj el összecsomagolni és mondd el a párodnak, hogy magadtól is véget vetsz ennek, nem kell kivárni egy évet, hogy kirakhasson.

2012. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy addig érdemes küzdeni, amíg a másik is hajlandó erőfeszítéseket tenni a kapcsolat javítására. Viszont ha ebben nem egyenértékű a motiváció, akkor vége. Valamint az is nagyon lényeges, hogy van-még vonzalom meg szeretet. Én az exemmel való kapcsolati problémákba nem akartam beletörődni, harcoltam, napokat beszélgettem át vele, de aztán kibökte, hogy ez a kapcsolat számára olyan mértékig kimerült, hogy már nem tud úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy folytathatnánk. Ja és azt is beismerte, hogy bár jól meg tudna velem lenni örökké, de még se én vagyok az a nő, akivel tényelegesen le akarná élni az életét. Én ezen a ponton engedtem el.

Szerintem ha már ilyen érzések fogalmazódnak meg benned, hogy nem ő az, akivel le akarod élni az életed, akkor az veszett ügy. Én ilyesmit még a legrosszabb időszakunkban sem éreztem exemnél...

2013. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem illetek össze.
2013. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most úgy tűnik kijöttünk ebből a pillanatnyi hullámvölgyből, a szilveszter jól sikerült, sok mindent átbeszéltünk és sok közös terv van a jövőre nézve. Nem tudom meddig fog ez a jó időszak tartani de próbálok pozitív lenni. Még nem tart egyikünk sem ott hogy feladta volna, mindketten próbálunk, akarunk változtatni ezért úgy érzem van még értelme.
2013. jan. 3. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! En 4 eve vagyok egyutt a parommal es 3 es fel eve lakunk egyutt. Ti nagyon elhuztatok az osszekoltozest. Akkor ismered meg parod a legjobban, amikor egyutt laktok. Azt szoktak mondani, h a hazassag elso eve a legnehezebb. Persze akkor meg ugy volt, elobb osszehazasodtak es aztan koltoztek ossze. De szerintem osszefogtok csiszolodni. Meg csak par honapja laktok egyutt. Es akkor szokott lenni a legnehezebb, amikor egyikototoknek sem volt meg komoly kapcsolata elotte es nem lakott egyutt senkivel. Nalunk paromnak nem volt komoly kapcsolata elottem es eleinte eleg sok kisebb vitank volt. Persze egy ido megszokta, h mar nem "en" van, hanem "mi". Ido kell hogy osszecsiszolodjatok. Nalunk az is nehezitette,h parom kulfoldi es teljesen mas kulturabol valo. (indiai) De megis jol megvagyunk. Tisztelni kell egymast es megtalalni a kozeputat,h mindkettotoknek jo legyen. Szerintem nincsen valsagba a kapcsolatotok, csak mindketten feszultek vagytok. Meg uj nektek ez a "osszekoltozosdi". Azt veszem ki az irasodbol, h parod eleg makacs es ez hatraltatja a be'ke'teket. Probaljatok lenyugodni es probaljatok alkalmazkodni egymashoz. Menni fog!
2013. jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja es meg vmi. Meg csak most koltoztetek ossze es mar azt kerdezed meddig erdemes kuzdeni? Megertenem a kerdesed, ha 5 ev egyuttlakas utan mondanad.
2013. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SBPeti ***** válasza:
Szia! Most szállj ki ebből a kapcsolatból, ha tudsz! Hogyan? Keress valaki mást! Csak arra vigyázz, ne borulj mindenáron az első jelentkező nyakába! Sok sikert!
2013. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!