Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tudnék tenni? Kérném...

Mit tudnék tenni? Kérném szépen a segítségeteket! SOS!

Figyelt kérdés

6 napos a kisfiam, már itthon vagyunk,a gondom az, hogy nem akar a tejem elindulni. Tejbelövellés megvolt rendben, de azóta minimális mennyiség termelődik. A fiamnak nagyon jó a szopóképessége, nagysúlyú baba, és nagyon nem elég neki.

Kb. jó esetben 10-20 ml-t tud leszívni, de ez a jobbik eset. Igény szerint szoptatom, bár a kb 1.5- 2 órát igyekszem azért kivárni. Iszom-eszem eleget, szoptatós teát is bevetettem, de egyenlőre nem segít semmi.

Napközben nagyon sokat alszik, ha felkeltem, felesleges, mert nem ébred meg annyira, hogy igazán aktívan szopjon.

Éjszaka viszont, szinte folyamatosan mellen lenne, gondolom addigra már teljesen kiéhezik.

Ha van valami jó tippetek, várom!


2009. szept. 9. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos van olyan, hogy akármit megtesz az anyuka nem sok teje van. Ez genetika. Ha alszik ne kelltsd fel. Igyál sok rostos levet, egyél sok rántásos levest, madártejet, barna sört. Én ezekett ettem, ittam és volt tejem, de anyukámnak is volt, úgyhogy jó gént kaptam szerencsére.

Szurkolok, hogy beinduljon rendesen a tejcsi!

2009. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!


10-20 ml nagyon kevés, főleg nagysúlyú babánál...Na , ez az amikor a harcos "ahányszor kéri, tedd cicire, mert úgy gyarapszik a tejcsi" anyukák is sóhajtanak.Én majdnem ugyanígy voltam, azzal a különbséggel, hogy ilyenkor már 30-50 ml-ert is leszívott a babám , de hiába szopiztattam igény szerint a tejem nem nőtt annyira , csak az ő étvágya, ahogy fejlődött... Tápi lett belőle, 2 és fél hónaposan.

2009. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez aznap volt, amikor hazamentünk, egyszerűen feszült voltam és ideges, alig volt tejem. Hoztunk tápszert, de minden kaja előtt legelőször szopott, mindkét mellemből. Ha nem volt elég, akkor kapott utána tápszert. Egy hét alatt teljesen el tudtuk hagyni a tápot, csak szopik azóta is (öt hónapos).

Ne add fel, ha szeretnéd szoptatni! Próbálj meg sokat pihenni, aludni, igyál sokat. Nekem jót tett a Karamalz (tesco, auchan, söröknél keresd) és a Laktoherb szoptatós teája, de a védőnőm szerint az egy-másfél hét, mire hat, addig kitartóan kell inni és vagy azt iszod, vagy homeopátiázol, de a kettőt ne keverd.

A helyedben figyelnék, hogy ne keverjétek össze a nappalt és az éjszakát, még így se, éjjel alszunk, három óránként van szopi, nappal, ha bírod és akarod, igény szerint.

Drukkolok. De ha nem megy, semmi gond nincs, nem vagy rossz anya!

2009. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!


Köszönöm a tippeket, engem is inkább az éjszakázás visel meg, mert így még a nappali pihenéssel sem ugyan az... Én is mindig a szopival kezdem,mind a kettőből, utánna éjszaka kapott eddig pótlást, mikor már nem nagyon bírta. Így legalább alszom is egy keveset. Holnap jön a védőnőnk is, kíváncsi vagyok ő mit mond. Egyébként nem is tudtam, hogy a Laktoherb csak ennyi idő után hat. Hát akkor még van egy pár nap, remélem segít.(és elküldtem a férjemet alkoholmentes sörért.)

2009. szept. 9. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok, még eszembe jutott pár dolog, ami nekem segített. Bár nem vagyok teljes mértékben elkötelezettje annak, amit a La Leche Liga csinál, de ez az oldal sokat dobott a tejtermelésemen - mármint amit írnak, azt csináltam :) [link]

nem csak fejésnél, hanem szoptatás után kicsit masszíroztam, kicsit rázogattam, aztán fejtem is, hogy több legyen.

Remélem, valami sikeredik, és hogy a védőnőd is biztató lesz, hátha ő is tud vmit tanácsolni.

2009. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, változni fog ez. Én is így voltam az elején, volt, hogy a mérleg kevesebbet mutatott szopi után mint előtte :( meg nekem állandóan elaludt a cicin, szívott kettőt, azt beájult és nem lehetett felkelteni. Ciciztesd amennyiszer csak kéri és meglátod fel fogja szaporítani a tejedet. Kitartás és nyugi! menni fog hidd el!
2009. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kecskerutafű tea csodákat tett, és a homeopátia.

Mikor ilyen pici volt, volt, hogy reggel 8kor szopizott, és 12-kor még cicin volt, igaz aludt 20-30 percet időnként. Ahogy felkelt, cicire tettem, szopizott, elaludt, felkelt, cici, és így tovább. Mikor pár napos, ez bevállik a tej elindításhoz. Én is így voltam, kevés tej volt, de mindenhol azt olvastam, hogy a gyakori cicire tevéssel megoldódik. Nekem bevált. Az anyák 1 %-a nem tudnak szoptatni genetika miatt. Én az első babámat tápszereztem sajnos, most már tudom, hogy nem voltam elég kitartó, bűntudatom is van emiatt rendesen, a második babám 12 nap múlva 1 éves lesz, még mindig szopizik. Én is azt hittem az elsőnél, hogy genetika. De akkor most sem tudnék szoptatni. Szánd rá az időt, keressél szoptatási tanácsadót, és sokat fog segíteni.

2009. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon nehezen indult a tejem, én még a kórházban azt csináltam, hogy óránként ciciztettem a kislányom. Ő is nagy súllyal született és állandóan ordított. Egy napig minden órában fél órát cicin volt. Igaz, ő nem aludt el, csak sírt folyamatosan. A cicin szundikált kicsit, meg utána egy keveset, így ezt meg tudtam csinálni. Másnap elkezdett folyni a tejem. (Igaz, nem tartott sokáig, azóta is küszködünk, de még mindig csak anyatejet kap, pedig már 6 hónapos.)Viszont a 10-20 ml nagyon kevés, biztos, hogy jó a mérleg???
2009. szept. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!