Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akarok szoptatni, kórházba...

Nem akarok szoptatni, kórházban megengedik?

Figyelt kérdés
Harmadik babámat várom, áprilisra. Már most van tejem, de nem szeretnék szoptatni. Lehet a kórházba tápszert vinni/kérni? Mert ott nagyon erőltetik a szoptatást. (Tudom, hogy sokkal egészségesebb, és szoptatni kell stb... De nem is írom le, hogy miért nem szeretnék, mert a hozzászólásokban sem szeretnék kitérni rá, csak választ várok a kérdésemmel kapcsolatban!)
2013. febr. 26. 11:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
79%
13:35 Milyen mellékhatása lett a bromocriptinnek nálad hogy ezt írod?
2013. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
94%
Fél szemmel kezdtem, attól szédelegtem, ájuldoztam (pedig soha nem volt velem ilyen), egy szemre emelve az adagot pedig elkezdtek rémálmaim lenni (nem sima rémálmok, hanem hidegrázós-izzadós-üvöltve ébredős rémálmok), később pedig hallucinálni, és nem bírtam felkelni, a vérnyomásom már alig volt mérhető. A férjem orvos, ő eleinte sem akart belemenni a bromoba, pont ettől félt, én viszont úgy voltam vele, hogy nem akarok mellgyulladást, és valamit tenni kell, szoptatni semmiképpen nem szoptathattam. Végül neki lett igaza, abbahagytam a bromot, és inkább kb. 3 napig nem ittam 2 deci víznél többet, meg borogattam a mellem, hogy apadjon a tej. "Szerencsére" az a kevés bromor is ért valamit, meg igazán be sem lövellt, és nem lett gond. A nőgyógyászom szerint sokan reagálnak így rá, nem tudom, az biztos, hogy többé nem veszem be.
2013. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezd meg a nőgyógyászodtól, hogy mi ilyenkor a teendő. Ő biztosan megmondja, és szerintem nem kérdez rá az okára, hogy miért nem akarsz szoptatni, mert igazából ahhoz senkinek semmi köze nincs.

Egy ismerősöm mindig azt mondta a csecsemősöknek a kórházban, hogy nincs teje és kész (ő sem akart szoptatni direkt) Mondogatták neki, hogy tegye mellre a babát meg fejjen, de megmutatni nem mutatták meg, hogy hogyan is kellene, és nem is ellenőrizték, hogy az anyuka igazat mond-e, úgyhogy nem is indult be neki a tejtermelődés. Igaz, te írod, hogy neked már most van tejed, de ha nem szoptatsz akkor úgyis elapad majd.

2013. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Vigyél be a kórházba egy doboz tápszert, babavizet, cumisüveget, sterilizálót.

Azt a 3-4 napot kibírod, ha szólnának.

A cicidre pedig tegyél hideget, hogy ne induljon meg a tej.

2013. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk Nyíregyházán kihozzák a babát szoptatásra és ha nem evett semmit, nem kap tápszert. Orvosi indok kell hozzá, h egy baba tápszert kaphasson. A szobában nem etetheted meg üvegből, csak felügyelettel, mert mi van, ha megfojtod a babát (ez komoly).


Nekem 3 napig nem indult be a tej, 3 napig éhezett a babám, azt mondták, nem kap semmit, majd beindul a tej, addig meg kibírja. Rosszul voltam, mikor hallottam sírni az éhségtől. Na majd mikor vészesen leesett a súlya, akkor írt elő a gyerekdoki tápszert és persze nem mehettünk haza, míg vissza nem hízott. 10 napot voltunk kórházban.


Kérdező, ha lesz tejed, szoptasd a babát a kórházban, h szépen gyarapodjon, minél hamarabb hazamehessetek, otthon meg majd kap tápszert.

2015. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
:(
2017. dec. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!