Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akarok szoptatni, kórházba...

Nem akarok szoptatni, kórházban megengedik?

Figyelt kérdés
Harmadik babámat várom, áprilisra. Már most van tejem, de nem szeretnék szoptatni. Lehet a kórházba tápszert vinni/kérni? Mert ott nagyon erőltetik a szoptatást. (Tudom, hogy sokkal egészségesebb, és szoptatni kell stb... De nem is írom le, hogy miért nem szeretnék, mert a hozzászólásokban sem szeretnék kitérni rá, csak választ várok a kérdésemmel kapcsolatban!)
2013. febr. 26. 11:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%
mondjuk ez lenne a legegyszerűbb tényleg. Azt a 3-6 napot kibekkelni utána meg már azt csinálsz amit akarsz.
2013. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból nem szoptathattam eü okok miatt. Ahol én szültem, ott sem nézték ezt jó szemmel, de őszintén megszólva telibe .... a csecsemőgondozókat, akik még arra sem voltak képesek reagálni/jönni, hogy a szobatársam 1 napos gyermeke egyik percről a másikra úgy bekékült, hogy szétfolyt a kezünkben szegény.

Kiabáltunk, a másik szobatársunk "futott" (friss császár utána gondolhatod mennyire tudott) a nővérkékhez.

Kb. 2-3 perc után egy gyermekágyas nővérke jött be és egyből elkezdte vizsgálni a gyermeket.

Mire megjöttek a csecsemősök az orvossal együtt, addigra jobb lett a helyzet, de egyből el is vitték a gyermeket.


Szóval én a védőnőmtől megkérdeztem, hogy melyik gyerekorvost ajánlja nekem/nekünk még a szülés előtt és felkerestem vele együtt a doktornőt.

Elmondtam, hogy mi a helyzet. Vittem a szülészemtől orvosi igazolást (bár felesleges lett volna) és kértem HA0-s tápszert.

Szó nélkül felírta, kiváltottam és vittem magammal a kórházba. A szülészem a gyermekágyas nővéreknek és a csecsemősöknek is felhívta a figyelmüket, hogy nem szoptathatok és hogy a tápszer nálam van, így ott tudják elkészíteni a gyermeknek.

Első perctől ez történt. Vittem magammal 1 cumisüveget is. Első nap (császár után) nem tudtam én csinálni neki, mert ágyhoz voltam kötve, de második nap, amikor már felkelhetem, stb, akkor már én csináltam.

Emiatt csak 1 napig voltak agyon terhelve a csecsemősök. :D

2013. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

Én egyszerűen megmondtam,hogy túl érzékeny hozzá a mellem,jogom van azt mondani hogy nem szoptatok,doki már előre irt fel tejapasztó bogyót,nem fogom szétrágcsáltatni a mellbimbóm.

Nővérek csúnyán néztek 3 napig,de kit érdekelt,többet ugyse láttam őket.

2013. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%

Én is egy köztes megoldást ajánlanék.

Ha van módod rá, jobb, ha a baba legalább az előtejet megkapja. Az a 2-3 nap a kórházban nem sok. Főleg, hogy hiába fogod elmondani a csecsemősöknek, hogy nem szeretnél szoptatni, valószínűleg nem fogja őket érdekelni. Vagy megpróbálnak meggyőzni, vagy bunkóskodnak majd. Ebből meg csak mérgelődés, feszültség van. Szóval mi lenne, ha abban a 3 napban szoptatnád a gyerkőcöt, utána otthon már nyugodtan lehet tápszerezni. Szülés előtt az orvossal meg tudod beszélni, hogy írjon fel Bromocriptin, vagy vmi hasonlót.

Azért írom ezt, mert mi válaszolók itt hiába mondjuk, hogy igenis jogod van nem szoptatni, a kórházban dolgozók valószínűleg egy másik álláspontot fognak képviselni.

2013. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegeden szültem, abszolút nem nézik, hogy van-e tejed. Kihozzák szoptatni a babát, aztán le is lépnek! Vissza kell vinni/vagy visszaviszik lemérni, ha nem szopizott eleget, akkor pótolják. Nekem nem is volt tejem, csak a 4. nap indult be, szóval végig tápszerezték bent, abszolút nem törődtek vele, hogy miért nincs tejem. Megkérdezték kell-e segítség, hogy helyesen rakjam mellre, meg elmondták mit hogy kell, de semmi egyéb.

Szóval ha úgy döntesz nem szoptatsz, akkor kérd a tápszeres pótlást. Kötelességük adni, különben éhezik a baba. Szegeden erre nagyon figyeltek, hogy mindig megegye a megfelelő mennyiséget, legyen az anyatej, vagy tápszer.

2013. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
88%
Akkor semmiképpen se az Istvánban szülj...
2013. febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
79%
Én is azt tudom javasolni, hogy az első 1-2 napban tedd mellre, mert az előtej azért baromi fontos, ha nagyon nem akarod, nagyon elzárkózol tőle, akkor pedig otthon már nem erőlteted, hanem íratsz a gyerekorvossal tápszert.
2013. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%
Én sem tudtam egyébként szoptatni, és ha a szívemre teszem a kezem, nem mindig bántam ezt, de már csak azért megpróbálnám legközelebb, hogy ne kerüljön a közelembe bromocriptin, mert az valami tragédia.
2013. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez attól is függ hol szülsz! Én akartam szoptatni de nem volt semennyi tejet 3 napig ordított a gyerek és mégsem attak neki csak vizet mert majd megindul a tejcsi!
2013. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
92%
Én most várom a 2. babámat és őszintén megmondom nekem is megfordult a fejemben hogy nem fogom szoptatni mert az 1. babámmal egy rémálom volt az egész...állandóan túlette magát, bukott folyamatosan, hasfájós volt...később pedig szopási sztrájkok nehezítették az életünket persze akkor már a tápszert nem akarta elfogadni. 11 hónapos koráig tudtam szoptatni és most úgy állunk hogy 1 évesen semmi tejes dolgot nem iszik meg, nem tudom miért, de ha az elejétől kapott volna tápszert is akkor gondolom most is elfogadná a tápszert vagy tejitalt vagy bármit. Mindenesetre ha a következő babámmal hasonló gondok lesznek nem habozok már az elején tápszerre váltani!
2013. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!