Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejesnek 5 hónaposan almalé?

Anyatejesnek 5 hónaposan almalé?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok ezen az oldalon, elég sok mindent olvastam már, de valami nem fér a fejembe.

Mindenki a szoptatást dicsőíti (ez természetes dolog számomra is), arrogáns módon próbálnak meggyőzni másokat ennek fontosságáról. Mert a 6. hónapig kizárólag anyatejes táplálás javasolt... közben meg rengeteg helyen olvasom, hogy az anyatejes babánál 4 v. 5 hósan elkezdte a hozzátáplálást. Csak ma 4 ilyet olvastam.

Bort isznak és vizet prédikálnak.

Eddig is nagy fenntartással kezeltem a hozzászólásokat.


2013. febr. 28. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Én voltam az egyik, aki ma ilyet írt. És hozzátenném, hogy én soha nem dicsőítettem a szoptatást. Alig vártam, hogy elkezdhessem a hozzátáplálást! A fiam iszonyatosan hasfájós volt, és minden létező praktikát kipróbáltam, de semmi nem vált be. Már alig mertem enni szinte, mert attól féltem, hogy majd ettől-meg-attól is az ő hasa fog fájni. És a hozzátáplálás végül jót tett. Így is 6 hónapos volt, mire javult a helyzet. Én emiatt tettem ezt. Akárki akármit mond, szerintem neki a tejemtől fájt a hasa. És egész álló nap sírt! Ennyit a szoptatásról.
2013. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

2 éves koráig szoptattam a lányom, 3-4 hónapos korában már elkezdtük a hozzátáplálást és ivott almalevet is.

Engem nem szokott meghatni ha kiosszák a fejemet, az én lányomnak 3 hónaposan már kevés volt az anyatej, már nem csillapította a szomját sem kellőképp,hiába mondták hogy inkább adjak tápszert neki, én inkább úgy gondoltam ideje ennie és ha nem muszáj ne egyen tápszert.

2013. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Simán. 3,5 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni az anyatejes gyerekemet.
2013. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%
4 hónaposan hozzázápláltam az anyatejes kislányomat.7 hónapos nagyon sok mindent szépen eszik,ellenben 2 barátnőm,akiknek szintén 7 hónapos babájuk van,alig esznek valamit,ők 6 hónap után kezdték.A barátnőim most totál el vannak keseredve,hogy a tejük kevés,tápszer nem kell nekik,cumisüveget aligha elfogadják,így a kaja mellé még teát alig tudnak enni,anyatejjel kell a szomjukat oltani,de attól majd' szétrobban a hasuk úgy fáj,de ha nem isznak az a baj.Bébikajából csak egyfajtát esznek meg,azt is nehézkesen,egész nap sírnak,hogy cici kell nekik,közben meg nem híznak semmit,mert a tej már nem elég tápláló.Abból nem lesz baj,ha kicsit korábban kezdődik a hozzátáplálás,még szopik a lányom reggel-délbe-este.Többi gyümölcslé,bébikaja,tejpép.
2013. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

Szoptatni is sokféleképpen lehet, ezt ne feledd! A 6 hós ajánlást nem mindenki fogadja el, ugyanúgy, ahogy a kizárólagos szoptatást (hogy csak anyatejet kapjon a baba) vagy az igény szerinti szoptatást stb. sem. De, ettől még gondolhatják úgy, hogy a szoptatás fontos és akarhatnak, tudhatnak is szoptatni.

Más kérdés, hogy minden ilyen javaslatnak megvan az értelme is. De nem kötelező ezzel egyetérteni vagy így csinálni.

(én egyébként így csinálom)

2013. febr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
100%
Ha valakit érdekel, szívesen leírom egyszer, miért a 6 hónap és miért számít az a pár hét is.
2013. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!