Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen volt, hogyan történt...

Milyen volt, hogyan történt az első cici nélküli elalvás?

Figyelt kérdés
Olyan 1,5-2 év közötti kisgyerekekre gondolok, akiket ilyen idős korukig mindig csak cicin lehetett elaltatni, mert különben óriási nagy hisztit rendeztek. Hogyan szoktattátok le/szokott le a szoptatással való elalvásról az ilyen kisgyereketek?
2009. szept. 11. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéltük,h már nagylányok,és a nagylányok már nem szopiznak este,csak anyához bújnak.Szépen mellém feküdtek,hozzám bújak,és elaludtak,nem volt hiszti.Én egy darabig ilyenkor mellettük voltam amíg elaludtak,aztán már csak rövidebb időre feküdtem melléjük,végül csak a mese idejére.Szépen végigcsinálták,hiszti nélkül.
2009. szept. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az esti szopi maradt utoljára amit elhagytak a gyerekeim,nálam ez a szoptatás végét is jelentette.

Megbeszéltük hogy nincs szopi este,helyette mese+összebújás.27 és 34 hónaposak voltak mikor abba hagyták,nem eröltettem a dolgot,minden ment a maga útján,hiszti soha nem volt a szopiért,mert már érettek voltak hogy abba hagyják.

2009. szept. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első gyermekem 15 hónaposan választottam el ,mert jött a kistesó. Este még kapott szopit, de elmontuk neki ,hogy miért ez az utolsó, éjjel 2* ébredt és miután összebújtunk elaludt.A másodiknál 15 hónaposan nem sikerült képes volt másfél -két órát is hisztizni a szopiért, nem erőltettük tovább a dolgot.Őt 19 hónaposan próbáltuk újra és akkor minden gond nélkül sikerült leszoktatni.

2009. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem 18 hónapos a kisfiam, de még semmi hajlandóságot nem mutat. A múltkor félálomban nagyon megharapott, de annyira, hogy abba kellett hagynom a szoptatást. Akkor egy félóráig annyira ordított, hogy elviselhetetlen volt hallgatni. Félóra után feladtam és a másik ciciből szoptatva altattam el. Félek, hogy egy "horror" lesz az elválasztás. Nem most akarom még, de egy bő félév múlva muszáj lesz, mert dolgozni fogok.

2009. szept. 14. 08:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! nekem is 18 hós a lányom és én is elkezdtem az elválasztást. Szép lassan. Már a déli és a napközbeni szopit elhagytuk, most az esti van soron már hat napja nem kap este csak hajnalban és reggel. Minden sírás nélkül sikerült, megbeszéltem vele hogy este már nincs szopi csak vacsora van, ő sajna nem iszik tejet, nem szereti ezért bőven vacsorázunk, úgy hét óra körül , félnyolckor fürcsi és már nyolckor alvás. Én a reggeli szopi elhagyásától félek, biztos hiszti lesz, de majd megoldjuk valahogy. Én is megyek vissza januártól dolgozni , ő pedig megy a bölcsibe. Az a lényeg, ha már egyszer eldöntötted, hogy nem adsz neki szopit, akkor ne engedj semmilyen hiszinek, kérlelésnek, legyél következetes. Ha egyszer beadod a derekad, és mégis engedsz neki,akkor már a következő alkalommal nem tudod neki megmagyarázni hogy most nem kap. olyan okosak és rafináltak, hogy tudni fogja ha egy kicsit hisztizek, akkor úgyis az lesz amit én akarok.
2009. szept. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!