Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam szopizni a...

Hogyan szoktassam szopizni a babámat?

Figyelt kérdés

Pár napos a babám!A babám nem akar szopni, és nem tudom miért!Pár napos, és már 1x alkalomra kellene neki legalább 60ml de nem akar szopni, bárhogy is erőltetem.Ezért lefejem neki, de sokszor ezt a mennyiséget is nehezen nyomom belé, inkább csak 30-40ml eszik alkalmanként!...és sokszor belaszik közben, és nem tudom rávenni arra, hogy egyen!

Tippket tudnátok adni!Nem értem miért van ez, pedig lenne tejem...nagyon aggódom!

Tud valaki szoptatási tanácsadót írni aki bevált?


2013. márc. 4. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Én bevinném a dokihoz, hogy nem sárgult e be pl, mert akkor aluszékonyak és nehéz őket ébreszteni, megetetni.

Önmagában az nem baj, hogy 30-40 ml-eket eszik megy egy-egy alkalommal, ehhez nézni kell hogy hányszor eszik egy nap pl. Ha aggódsz, én mindenképp megmutatnám dokinak.

2013. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ma volt a gyerekorvos kint!Nem sárga, semmi baja, minden ok, csak nem akar szopizni, így kénytelen vagyok lefejni egyenlőre!

Azt mondta az orvos, hogy 2,5-3óránként etessem, és jó lenne ha 50-60ml enne...de egyenlőre ez a mennyiség nem megy...ezért sem értem, és nagyon aggódom!

2013. márc. 4. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyivel született? lll.hu-n amúgy találsz több tanácsadót
2013. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Etesd akkor sűrűbben, akár óránként is. Az, hogy ELVILEG 60 ml-t kellene megennie, nem jelenti, hogy meg is fogja. Lehet, hogy ő az a típus, aki sűrűn szopik keveset (pl a fiam fél éves koráig kétóránként szopott; a húga meg az első hetekben olyan sokat aludt, és olyan ritkán kajált, hogy mellgyulladásom lett. aztán egy évesen mindketten 12 kg-t nyomtak/nyomnak).

És mint írtad, pár napos. Hát még piheni ki a születést, persze hogy bealszik. Esetleg próbálhatod finoman piszkálni ha csak bóbiskol. Lehet, hogy húsz perc után felébred és újra cicit kér. Adj neki. Ez az első pár hét ilyen, tessék rászánni az időt, szoptatni, szoptatni, fejni, szoptatni. ha félsz hogy elapad a tejed, akkor fejjél amikor alszik, esetleg szoptatás közben is fejheted a másik cicit, főleg ha nagyon tele van.


És ha továbbra is cumisüvegből adod neki, akkor nagyon nagy eséllyel rövid úton be is fejezheted a szoptatást, mert el fog lustulni a babád, és nem lesz hajlandó megdolgozni a tejért, ha könnyebb úton is hozzájuthat. Arról nem is beszélve, hogy a szopási technikája is teljesen elromolHAT.

2013. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Ugyanígy voltam az első két gyerekemmel Ők kislányok, egyáltalán nem akartak szopni, annyi tejem volt, hogy 2-3 gyereket etettem pluszban. Most 11 napos a kisfiam és az első pillanattól tudta mit kell csinálni, szerintem semmi gond ezzel, vegyél jó mellszívót én tapasztalatból a medela minni electric-et javasolom, ez serkenti a tej termelést. Fejjed és etess cumis üvegből. Az a gyerek meg tudja neki mennyi kell, hidd el, és aki nem méri sosem? Pl. én....fogalmam sincs mennyit eszik, viszont éjjel egyszer kel fel 6-7 óra alvás egyfolytában....így nyugodt vagyok, ha éhes lenne sírna az biztos.
2013. márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Ez otthoni vagy kórházi tapasztalat, h. nem tudod szopiztatni?

Ugyanígy voltam most a kislányommal. Ma két hete jöttünk haza a kórházból, napokat sírtam, mert nem tudtam etetni, állandóan aludt. Picit sárga is volt, de a gyerekorvos szerint inkább nem is volt az. Nálunk az volt a baj, h. a kórházban nem kívánta 3 óránként a szopit, így amikor nálam volt, nem szopizott, utána az újszülött osztályon megetették, majd mire jött a következő szopi, alig telt el 2 óra, természetesen megint nem evett. És ez így ment... Majd amikor hazajöttünk, itthon már nem volt választás, csak cici, így szépen beállt, 4 óránként evett/eszik, bár tegnap 3 óránként kérte.

A kórházban volt, h. 2 nővér is ébresztgette, h. meg tudjam etetni, de hiába.

Itthon is többször bealszik, de azért meg tudom etetni.

Tippek az ébresztésre (csecsemős nővérek tanácsára): tartkóját dörzsölni, füle tövét, talpát, és a válla tövét a hóna alja mellett.

Én még azt csinálom, h. ha nagyon bealszik evés közben, akkor kicserélem a pelust, erre felébred, és mehet tovább a szopi.

Ő még nagyon pici, ha máshogy nem megy, akkor pótold cumisüvegből, mert fontos, h. fejlődjön, aztán ha már kicsit megerősödik, másképp lesz, meglátod.

Szóval, ne aggódj!

2013. márc. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Ha még csak pár napos a babád, akkor ne aggódj, mert a születés élményét neki is ki kell heverni! Ilyenkor nem feltétlenül szopik minden kisbaba vehemensen! A fejést ne hagyd abba, és figyelj arra, hogy sok folyadékot igyál! Én Aventes mellszívót használtam, és a hozzá tartozó cumisüvegnek volt olyan alakja, hogy egyáltalán hajlandó volt bevenni a szájába a kisfiam. Így ment egy ideig, fejtem, próbáltam beletuszkolni (sárgaság miatt több mint két hétig nem tudott szopni), közben csak fogyott-fogyott, aztán kapott tápszert, elmúlt a sárgaság, és megszerette a cicit! 22 hónapos koráig szoptattam, a hugicával a 9. hónapnál járunk a szopiban! Úgyhogy nyugi, menni fog! A lényeg, hogy először te nyugodj meg!
2013. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!