Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5hónapos babám még mindig kel...

5hónapos babám még mindig kel éjjel 2x szopizni, de szerintem már csak megszokásból, nem éhségből. Jó igy vagy szoktassam le és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
8,2kg-os kis dundibébi:)azért nem gondolom h éhes, mert ha mellre teszem 3at rásziv és beájul alszik tovább még.f9-9kor alszik el, aztán 1-2közt kel, majd 4-5közt,s van h utána már nem is alszik vissza..:S de van mikor igen de max 6ig az volt a rekord, majd kb 1-2ora ébrenlét után alszik vissza megint max egy orára.
2012. júl. 25. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kell leszoktatni ha szomjas ha éhes cici ennyi majd elhagyja ne szoktasd le róla
2012. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen lányom is kelt, sőt!

Megébredt, cici vagy cumi megnyugtatta, vissza is aludt. 1 éves koráig 1-2-3 alkalommal kelt, majd

2,5 éves koráig minden éjjel megébredt 1x inni. Utánna már csak heti 1x ha kelt, hogy szomjas, de ivott, vissza is aludt!

2012. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én babám is kis husibaba, holnap lesz 7 hós, 9,2 kiló. Ő is kel éjjel. Foga miatt is.


Nem szeretném leszoktatni. Mondjuk ő hamar visszaalszik, pár kortyot eszik, nem kell vele ébren lenni.

2012. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 20 hónapos koráig kellt éjjel szopizni. Ebben volt megszokás-nyugtatásként ha megébredt (cumi nem kellett neki), szomjas volt, kicsit éhes volt, foga jött stb. Én nem gondoltam, hogy le kellene róla szoktatni. 20 hónapos korában egyik napról a másikra nem kérte a cicit. Ha megébredt akkor vizet kért. Az a mai napig meg van. 3,5 éves.
2012. júl. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:

Attól függ, te minek tartod a szoptatást:

Ha csak etetésnek, akkor ez nyilván megszokásnak tűnik a számodra, amin esetleg változtatni kellhet... és akkor jöhetnek a különböző alvástréningek (brrr).

De ha nem így gondolod, akkor azt is tudod, hogy ez nem(csak) megszokás (de főleg nem rossz szokás!), hanem a szükségleteinek a jelzése. A szopizási szükséglet viszont nemcsak az éhségre korlátozódik, hanem minden másra is: szomjúság, fájdalom, fáradság, álmosság, társas igény stb. Vagyis egy csomó ok miatt ébredhet a babád, nemcsak azért, mert éhes!!! (És ez bizony akkor is úgy van, ha te az első verziónak tartod a szoptatást..!)

Szerintem ezek alapján egyértelmű(nek kéne lennie), hogy mikor teszel jobbat.. egyrészt a babádnak, másrészt a szoptatásnak.

2012. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
persze, és nem is nyűg-ha ugy jött volna le abbol ahogy kérdeztem/irtam . csak olyan sokaknál olvasom hogy ennyi idősen-vagy még fiatalabban már teljesen átalusszák az éjszakát és hozzászolásokat is olvastam már hasonló kérdésnél h vizet adjon az anyuka meg ilyesmik. sőt az úszónőnk Kovács Ági riportjában is benne volt h x hósan(már nem emlékszem de kicsi volt a babája meg is lepődtem) leszoktatta az éjjeli szopizásról h hú de jó most meg ilyesmik...ezért gondoltam megkérdezem kinek mi a véleménye-ki hogyan csinálja. az a 2x 5perc ami eltelik a mellre helyezéssel-szopival-visszaalvással igazán nem megterhelő:)
2012. júl. 25. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal "emberségesebb", ha nem szoktatod le róla, hanem majd ő leszokik magától. Nekem 8 hónapos korukig keltek éjszaka a gyerekeim kétszer is szopizni. Hiába adtam nekik este laktató vacsit (főzeléket pl.), akkor is ébredtek, úgyhogy valószínűleg csak anyahiányuk volt. Erről az összebújásról pedig szerintem vétek leszoktatni őket. :-)
2012. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Kérdező, akiknek a babája kicsiként jókat alszik éjjel, azoknak majd később fognak kelegetni valószínűleg... Ne irigykedj. :)

Mindennek megvan az oka és mindannyiunknak szembe kell nézni néha a nehézségekkel. Pláne, ha nem is nehézség a számodra...

A celebekből én nem indulnék ki a helyedben, kb. Bálint Antónia eddig az egyetlen, akiről tudom, hogy támogatja a szoptatást ÉS maga is "megfelelően" csinálja.

2012. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!