Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek öt hetes babómnak...

Szerintetek öt hetes babómnak elég 50-80 ml tejcsi alkalmanként?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Már írtam Nektek,mikor kb. két hetesek voltunk.Nagyon nehezen indult be a tejem,a babóm jó technikával szopizik,csak nagyon hamar elfárad (2750 szül.súly, most 3880g),így még mindig csak 50-80 ml körül szopik evésenként.Ezután kb. egy órát bír ki,majd újra szopcsizik.Eleinte hozzátápláltam,de szeretném kizárólag szopiztatni.Szerintetek nem kevés ez egy etetésre?Nem akarom őt éheztetni,de ha meg hozzátáplálok,akkor sosem leszünk csak szopis babák.Lehet,hogy kevés a tejem és nem vagyok alkalmas a kizárólagos szoptatásra?
2009. szept. 14. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
2009. szept. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm szépen,nagyon megnyugtattál!
2009. szept. 15. 07:49
 3/5 xStefix ***** válasza:

És megint a "tejmentes" link....

A másik topikban is írtam, ide is leírom. Nem jók az efféle táblázatok, akkor sem, ha megnyugtatják az anyukát.

Kérdező: nem kevés ez a mennyiség. Ha a babód ennyit bír/akar, mert elfárad, akkor te sem fogsz tudni többet belediktálni; hacsak nem adsz neki üvegből, de akkor -jól érzed- nem lesztek kizárólag szopis babák, sőt, esélyes, hogy egyre jobban eltávolodtok tőle. Az eleji gyakori szopizások egyébként sem mindig az éhségről-evésről szólnak, hanem sokszor az anyahiányt jelzik. Én arra bíztatlak, hogy továbbra is szoptasd őt így, a saját igénye szerint, akkor jártok a jó úton (és messze a pótlás-hozzátápi-elválasztás veszélyétől). Idővel meg fog erősödni, többet eszik egyszerre és ritkulni fognak a szopik. Ha igény szerint szoptatod, mindig lesz a számára elegendő tejcsi.

2009. szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, mit a másik topikban.

Kép miatt.

(ezt a másodiknak üzenem)


Nem kell méergetni, csak stresszeled magad.

6 hónapja szoptatok, fiam 21 hónapos koráig cicizett, sosem mértem mennyit evett a fiam ill. eszik a lányom.


első

2009. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek a bíztatást!Még annyit,hogy próbáltam én cumiból pótolni és sajna habzsolta is,mint akinek soha nem adnak enni,de közben többször majd meg fulladtunk,egyszer a feje is belilult,annyira félrenyelt!Na akkor eldöntöttem,hogy én többet nem adok cumit.Most hajnalban csak 40 g-ot szopizott és azóta is békésen alszik.Este meg már nem is mértem,mert kb. fél óránként kért enni.Eleinte mértem,de 10-20 ml volt csak a cicimbe.El is voltam keseredve.Kb este hattól fél nyolcig egyfolytában evett-elaludt.Aztán fürdi után már nem is kérte a cicit.Leraktam a kiságyba és békésen aludt éjfélig,akkor jól belakmározott (120 g) és aludt reggelig.Lehet,hogy tényleg ki kell iktatni a mérlegelést.
2009. szept. 16. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!