Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden esetben rossz kedélyű,...

Minden esetben rossz kedélyű, nyűgős a gyerek ha nem elég a tej?

Figyelt kérdés
Annyira üresnek érzem a mellem,el sem hiszem,hogy van még benne tej.
2009. szept. 17. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem feszül annyira, attól még lehet benne elég, én is így voltam. Ha nem elég neki, úgyis sírna, ne aggódj, és ha gyarapszik rendesen, és minden pelusa pisis, akkor elég neki!

A védőnőm mondta pont, hogy sokkal többben szoptathatnának, mint amennyien szoptatnak, mert azt hiszik, hogy nincs elég tejük, pedig van. Nem szabad feladni. Meg vigyázz, nekem menses idején, ill előtte kevesebb volt a tejem, de nem adtam fel, és átvészeltük azokat a napokat is.

2009. szept. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Hat gondolom ehes marad a kicsi, igy meg jo hogy nyugos!!!

Szivja a semmit szegenyket. Irassal neki tapszert, vagy etesd etellel, de ne eheztesd!

2009. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

14.02

Azt hiszem a kérdésem egyértelmű volt(legalábbis az első válaszolónak)!

2009. szept. 17. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem igen. Mert én sajnos mindig mérem evés előtt és után, és kétségbeesve vettem tápszert, mert én is üresnek éreztem, meg nagyon keveseket evett. Viszont nem volt nyűgös, jól aludt. Nem is kellett neki a tápszer. Tegnap este viszont 100 mg-ot evett (ami nem is kevés)és utána cuppogott, dühösen tépte a cicit és nem akart aludni. 20 ml tápszert benyakalt (pedig milyen kevés 20 ml) és szépen elaludt.
2009. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy amikor üresnek érzem, akkor elkezdem a szopisteát meg a Radler sört és néhány nap alatt sokat javul a helyzet. (most kellett először tápszert adnom, pedig születése óta 2 hetente lecsökken a tejcsi, 2,5 hónapos)
2009. szept. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én se érzem h lenne benne.Irattam is tápit,de még nem kellett hozzá nyúlni.

Radlert és hipp szop.teát iszok,meg napi 1 l tejet.

Mintha jobb lenne a helyzet.

Bár múlt héten csak 6!!! dkg-ot hízott,és értetlenkedtem is,mert olyan kiegyensúlyozott és jókat alszik:)

Vidám és folyamatosan mosolyog.

Erre a dr.nő azt mondta,h NEM MINDEN ESETBEN JELEZ ÜVŐLTÉSSEL HA ÉHES MARAD!

Állítólag vannak olyan babák akik "beletörődnek" h enyyi van és elvannak azzal az adaggal amit kapnak.

Tudnának még enni,de elég nekik a kevés is.

Ezért nekem most 24 órás mérést kell csinálnom.


3300gr-al jöttünk haza a kórházból,ma mértm 4980gr, 2 hónapos és kislány.

Én is aggódok egy picit.

2009. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jelzi a gyerek, ha éhes, minimum sír.

Az enyém legalábbis úgy rákezd az ordításra, hogy 1 percen belül dől belőlem a tej.

Szerintem, ha odafigyelsz rá, észreveszed, ha kevés a tej neki, de úgyis havonta mentek a gyerekorvoshoz, ott megmérik.


Az én mellemből - amikor üresnek éreztem - 160 grammot szívott ki a lányom 2,5 hónaposan. Ha beállt a melled a tejmennyiségre, akkor nem lesz már olyan kemény és feszes.

2009. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sír. Úgy van programozva.

Max. mérd evés előtt-után, hogy tudd, mennyit evett. Ezt 1x2x megteszed, megnyugszol.

Egyébként pár hónap után már nem olyan kemények a mellek, mint az elején, de csak azért, mert bejáratódtak a mirigyek. Pont úgy néznek ki, mint az elején üresen. Nem ezért hiszed, hogy üres?

2009. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!