Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az én lányom a "rossz gyerek"...

Az én lányom a "rossz gyerek" a játszótéren?!?!

Figyelt kérdés

Másfél éves, előfordul, hogy odaüt a másik gyereknek, vagy megrángatja a ruháját. Ilyenkor leguggolok hozzá, megfogom a kezét, és elmondom neki, hogy ezt nem szabad, csak simogatunk. Úgy látom, érti, ha a másik engedi, meg is simogatja. De aztán újra és újra megcsinálja.

A homokozóban is egyszerűen odamegy máshoz, és kitépi a kezéből a játékot, amivel éppen játszik. Erre két dolgot próbáltam eddig: kivettem a kezéből és visszaadtam a "tulajdonosának", de olyan hisztibe kezdett, hogy haza kellett menni (ez kétszer volt). Próbáltam azt is, hogy adjunk cserébe mást, de persze a sajátjából nem ad, ha én adok belőle másnak, akkor megint az üvöltés :(

Nagyon el vagyok keseredve, hol rontottam el? Mit csinálhatnék másképp?


2011. máj. 27. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem rontottál el! Jól csinálod szerintem. Kicsi még, ebben a korban ez természetes viselkedés. Majd lassan megtanulja.
2011. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Szerintem jól csinálod, én se csinálnám másképp.

Vérmérsékletet is örököl egy baba.

Nekem a fiam 4 éves sose volt ez az odamegyek és kitépem a kezéből típus, nem ő volt a rosszgyerek, inkább ő volt akitől elvették, neki épp az önérvényesítést kellett tanítani. Kicsit dühös is voltam mikor annyi bánatot okoztak neki más gyerekek és a szülőjük még csak rájuk se szólt.

Aztán mostmár ő 4 éves nagyfiú elmúlt ez az időszak.

Aztán megszületett a lányom, aki ugyanúgy az én nevelésem, mindent úgy csináltam mégis ilyesmi mint a te lányod, hajlamos a durváskodásra, meg arra hogy elvegyen másoktól dolgokat.

Mi mindig következetesen hazajövünk ilyenkor ha hiszti van, tehát ezt csinálom amit te is írsz hogy elmondom neki előbb hogy ha így viselkedik akkor sajnos haza kell menjünk. Ha jókedve van és nem fáradt-éhes szomjas akkor használ a figyelmeztetés.

Ha nem, akkor megpróbálkozik még párszor majd fogom és hazaviszem.

Lehet hogy ez macerás meg kényelmetlen de nincs más megoldás sajnos, hiszen csak ebből látja hogy következetesen mindig ugyanaz történik ha rosszalkodik.

Nehezebb egy ilyen típusú hevesebb vérmérsékletű gyerkőccel közösségbe járni:)) de nem lehetetlen, hiszek benne hogy ez amúgy is egy ilyen időszak hogy még nem értik hogy ami nekik tetszik az nem lehet csak az övék illetve még önzők a kicsik ilyen korukban és nem tudják az indulataikat leplezni-kezelni.

2011. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a második vagyok még annyit hozzátennék hogy jóval szimpatikusabb lehetsz minden más anyukának is ha látják hogy teszel az ügy ellen vagy legalább megpróbálod jóra nevelni:)(mint ahogy te is csinálod)

Mintha az a típus lennél (amivel elég sokszor találkozom én is sajna) hogy "jaj ebben a korban van majd kinövi" felkiáltással mindent engednek a kis rosszcsontnak...

Mert az nagyon rossz tud lenni egy visszahúzódóbb gyerek szülőjének ha neki kell rendszeresen fegyelmezni a más gyerekét, vagy végül megfutamodnia a saját gyerekével a játszóról az erősebb győz alapon...

Ezt is csak azért mondom, mert álltunk a másik oldalon is korábban:))

2011. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

én nem is megyek mostanában játszizni a lányommal.

14 hónapos jelzem ő a legkisebb a gyerekek között mind nagyobb tőle hacsak pár hónappal is.

durvák vele lökdösik, ha szeretne elvenni egy labdát eldugják előle meg a szemébe szórják a homokot.

mellesleg a családban van egy két-kisfiú akit szintén távol tartok a lányomtól mert nagyon durvák vele

szorítják a kezét lökdösik.

és ebből elegem van.

jah és persze az anyukák nem szólnak semmit...

2011. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

csatlakozom, nem rontottál el semmit. ne is érezd magad rosszul emiatt, minden nagyobb gyerek volt kisebb is, amikor nehezebb volt megértetni vele az efféléket, nyilván erre emlékszik is a többi anyuka. nem az a baj, ha egy gyerek úgymond helytelenül viselkedik, hiszen gyerek, a baj az, ha az anyuka nem próbál beavatkozni.


ilyen kicsinél a meggyőzés még keveset ér, javaslom, próbálj gondolatban felfegyverkezni elterelő hadműveletekkel, például virágszedés, galambok kergetése, együtt hintázás, vagy vedd föl és tereld a témát teljesen más irányba, például "elmeséljük majd este apának, milyen ügyesen ebédeltél".

2011. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Nem rontottál el semmit, sőt nagyon is jól csinálod hogy rászólsz.

Légy következetes, meg fogja tanulni hogy kell viselkedni másokkal.

2011. máj. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok - azért ha megnyugodott, vissza kell térni a témára, el kell mondani, még ha százszor-ezerszer is, hogy nem szabad kivenni más kezéből a játékot, nem szabad bántani a gyerekeket, mert fáj nekik, neked is fájt, mikor elestél, ők is effélét éreznek, ha megütöd őket. tudom, hogy ebből nem mindent fog még megérteni, de a lényeget igen.
2011. máj. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, kitartok :)

Nagyon rossz lenne, ha emiatt más anyukák és gyerekek kerülnék a társaságunkat... Lehet, hogy ezt is el lehetne mondani a lányomnak, hogy ha így viselkedik, senki nem szeretne majd vele játszani...

2011. máj. 27. 14:14
 9/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Nyugodtan mondd meg neki, hozhatsz példát is, hogy ő kivel játszana szívesen, olyannal aki kitépi a kezéből a játékot vagy akivel közösen lehet homokozni.
2011. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!