Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményed A suttogó...

XStefix kérdése:

Mi a véleményed A suttogó titkai I. -ben leírt 4É-módszer szoptatásra vonatkozó javaslatairól? Ha alkalmaztad is, milyen hatással volt (hosszabb távon) a szoptatásra?

Figyelt kérdés
Én abszolút az igény szerinti szoptatás híve vagyok és nem tartom célravezetőnek a könyvben leírt módszert, de ettől függetlenül kíváncsi vagyok más anyukák tapasztalataira is.
2009. szept. 24. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem olvastam ezeket a könyveket, csak olvastam róluk ezt-azt is áll szándékomban de nekem az a véleményem, hogy a szoptatásnak ösztönösnek kell lennie, könyvből nem lehet gyereket nevelni

Meg ezekről az amerikai és egyéb król megvan a éleményem.

Minden gyerek más.

Én igény szerint szoptatok 6,5 hónapja, ha kel éjjel is.

Fima is 21 hóanpig szopott.

2009. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

"áll szándékomba" -nem is áll szándékomban

bocs

2009. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Én sajnos elolvastam ezt is, ill. Gina Ford könyvét is. Hát csak ártottam magamnak vele, mert én balga követtem a leírtakat és alig volt tejem. Nagyon sokat kínlódtam azért, hogy utána tudjak szoptatni, mondanom se kell, hogy csak miután áttértem az igény szerinti szoptatásra jött össze az elegendő tejcsi. Nem nagyon ajánlom senkinek se, inkább egy szoptatásról szóló könyvet kellett volna megvennem helyette. :-(

2009. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is olvastam a könyvet, de azért mert olvasuk és tetszik nem kell szentírásnak venni. Ami szimpatikus rész azzal jobban foglalkozol. Amúgy a 4é módszert sem lehet teljesen átvenni. Saját magadra kell formálni.

A szoptatásos rész?

Amúgy elég jól átöleli a problémákat, amik a szoptatás elején előjöhetnek.

Úgy összességében érdemes elolvasni. Általánoságban beszél mindenről.

A táblázatos részek is csak iránymutatók. Egy ami nem tetszik benne,szerintem ne órához igazítva szopiztass.

2009. szept. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem jópár ellentmondás van a könyvben. Pl. azzal tökéletesen egyetértek, hogy meg kell ismernünk a baba jelzéseit és ki kell elégítenünk az igényeit - de ha a baba az etetési időn túl még cumizni szeretne a mellen, azt már ne hagyjuk. Akkor hogy is van ez? Elégítsük ki az igényeit, de ne 100%-osan? Pf.

Az is jó, hogy kell egy bizonyos napirend - bár én inkább napi ritmust mondanék, az barátságosabban hangzik -, amiből a baba és a családtagok is tudják, mire számítsanak, de szerintem teljesen felesleges ezt kívülről és pláne újszülötteknél bevezetni. Mily meglepő, az én lányom az igény szerinti szopira való áttérést követően rövid időn belül ugyanolyan 3 órás ciklust állított fel magának/nekünk, mint ami a könyvben a minta. De persze az igény szerinti szopi csak káozst szül...

2009. szept. 26. 22:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!