Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladásom van vagy mi,...

Mellgyulladásom van vagy mi, fáj az egyik mellem, de tudok belőle szoptatni.38 fokos lázam van, fájnak az ízületeim és a fejem, olyasmi, mintha influenzás lennék. Mit tegyek? És milyen orvos segít ezen? A nőgyógyász vagy a gyerekorvos?

Figyelt kérdés
2008. jún. 15. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász segíthet, meg a háziorvos is állapítsa meg a bajod. Lehet hogy influenza és ráhúzódott a melledre, mivel lázas vagy..amíg nem mondja orvos, hogy mi ez nem állapíthatjuk meg..mi sem.. Influenza esetén viszont nem tesz jót a babának a szoptatás, meg akkor sem ha antibiotikumot kapsz..szóval mindenképp menj orvoshoz, ha lehet holnap!!Remélem hamar elmúlik.
2008. jún. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szoptass sokat,amilyen gyakran csak tudod,rakd a fájó melledre a gyereket.Próbálj meg fejni.Meleg zuhi alatt kicsit masszírozd a fájó területet,és utána szoptass.Ha ügyes vagy 1-2 nap alatt elmúlik.Ha nagyon belázasodnál,akkor mindenképpen fordulj orvoshoz.
2008. jún. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! A mellgyulladás esetén általában a meel külső részén göböket lehet tapintani.Ezeket szoptatás elött és közben masszírozd meg. Feltétlenül SZOPTASS!!! Ha szopi után is göbös vagy érzékeny, próbálj még fejni. Fejés után tegyél a fájdalmas területre Jeges borogatást- pl. kb 40 dkg-os fagyasztott zödséget vagy fél liter fagyasztott tejet pelenkába tekerve.1-2 nap alatt enyhül a fájdalom. Lázcsillapítót is vehetsz be. Előfordul, hogy valami nyári vírus betegített meg, ami ilyen tünetekkel jár.Az ok eldöntésében segítaz orvos-nőgyógyász, felnőtt háziorvos-. Antibiotikum és láz esetén is lehet szoptatni.Kapott gyógyszereket szedd utasítás szerint. Figyelj az étkezésre és fokozott folyadékbevitelre. PIHENJ!!!!
2008. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2008. jún. 15. 18:35
 5/10 anonim ***** válasza:

A mellgyulladás kezelése elsősorban nem gyógyszeres. Antibiotikumhoz csak akkor szoktunk folyamodni, ha nagy a baj (tartós láz, influenza szerű érzés, levertség stb.) A mellgyulladásnál kevés kellemetlenebb dolog van, nagyon megviseli az ember szervezetét. A gyulladt mellben természetes, hogy kevesebb tej termelődik, mivel a gyulladás miatt nem tud ürülni. Ha az anya nagyon rosszul érzi magát, előfordulhat, hogy legátlódik a tej ürülése mindkét mellből, ezért lecsökken a tejtermelés. A teendő ilyenkor az, hogy nagyon gyakran mellre kell tenni a kisbabát (éjjel, nappal, legalább kétóránként, először mindig a gyulladt mellre), mivel a gyakori szoptatás indítja be újra a tejtermelést. A gyógyszert végig kell szedni, az orvos utasítása szerint, akkor is, ha már nem érzi betegnek magát.

Az érintett mellet szoptatás előtt meleg borogatással, vagy meleg fürdővel és enyhe masszírozással (krémes, vagy babaolajos kézzel!) lehet fellazítani, így jobban kiürül belőle a tej. Ez elősegíti a gyógyulást. Ha nagyon fáj, szoptatás után a gyulladt részre tehet hideg borogatást. Ez fájdalomcsillapító, de csökkenti a kialakult ödémát, így a csomókat is. A hideg borogatás azonban ne tartson tovább tíz percnél, mert a tejtermelést is csökkentheti.

Ne aggódjon amiatt, hogy teljesen el fog apadni a teje. Gyakori szoptatással, és a tápszeradag fokozatos csökkentésével a tej "visszatéríthető", még akkor is, ha valaki teljesen abbahagyta már a szoptatást.

2008. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a gyerekorvos a mellgyulladásra a hideg disznózsírt javasolta. Éjszakára kell vele bekenni a gyulladt területet, és valamivel letakarni (én pl. 10x10-es gézlappal takartam le). Nekem reggelre levitte a lázamat és a vörös folt is eltűnt. Persze mellette kifejtem a ciciből az összes tejet és szoptatás/fejés közben masszírozgattam körkörös mozdulatokkal a piros részt. Üdv.: egy kéthetes kisbaba anyukája
2008. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezeket olvasgasd el és ha nem kapsz választ a problémádra kérdezd őt te is!

[link]



[link]



Én nem tettem hidegborogatást a fájó mellemre és mégis rendbejöttem, a helyedben vigyáznék vele. A korházban azt mondták nekem, csak hideg borogatást ne tegyek rá.

Kitartást!!

2008. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm, nagyon sokat segítettetek. Azt nem tudja véletlenül valaki, mitől alakulhatott ki egyik napról a másikra? Már két hónaposak vagyunk, eddig teljesen problémamentes volt a szopizás, és fogalmam sincs, hogy mi váltotta ki a gylladást, és hogy tudnám legközelebb elkerülni.
2008. jún. 15. 22:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem három hós volt a fiam amikor mellgyulladásom lett, dokihoz kellett őt vinnem és másfél órát vártunk mire bejutottunk végig a kezemben volt és olyan pózban volt csak hajlandó nyugton lenni hogy nyomta a mellem estére begyulladt és nekem is 38 fokos lázam lett egyik percről a másikra.
2008. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszer nekem mozgó autóban kellett szoptatnom, és másnapra tiszta göbös lett a mellem. Szerencsére nem gyulladt, be csak fájt ha hozzáértem. Én váltogattam utána a szoptatási pózokat, hogy mindenhonnan ürüljön a tej.
2008. jún. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!