Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Régebb óta szoptató anyukáktól...

Régebb óta szoptató anyukáktól kérdezném: Te teljesen aszkéta életet élsz szoptatás időszakában? Se kóla, se egy kis sör?

Figyelt kérdés

Kérem, csak az válaszoljon, akit érint a kérdés, és akinek nem pár hetes/hónapos a kicsije.

Hanem olyan nő, aki minimum, másfél éve szoptat.


2013. ápr. 28. 21:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%

Mindhárom gyerekem csak 9 hónapig szoptattam, de nem éltem aszkéta életet sem a terhességem alatt, sem a szoptatás idején. Mindent ugyanúgy ettem-ittam, mint azelőtt. Kólát ugyan nem ittam, mert nem szeretem, de egyéb szeszes italt néha igen.

Mindegyik gyerekem egészséges,

2013. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

Nem az én válaszom várod, mert csak 5 hónapja szoptatok, de én se élek aszkéta életet.

Kólát nem iszok, ellenben napi 1 kávét igen, valamint alkalomadtán pici alkoholt (pl. fél dl vörösbor, 1 dl sör, pár korty pezsgő...ezek persze nem egyszerre :D ).

Terhességem alatt is hasonlóképp éltem.

2013. ápr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%
Én több olyat ismerek aki több mint 2 évig szoptatott. Az alkoholt teljsen kerülték, szeritnem kólát sem ittak, szerintem Te se igyad és nem a gyerek miatt hanem amiatt amilyen hatással van a szervezetre. Egyébként sok kismamának csak a kóla segít a kezdeti rosszulléteknél, mégsem lesz baja a babának. Ha nem birod nélküle akkor igyál néha, nem hinném hogy baja lesz tőle.
2013. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamat 2 évig szoptattam. Nem éltem aszkéta életet, ittam néha alkoholt, de nem töményet, csak sört és bort. Kólát "muszáj" volt innom, mert a vérnyomásom sokszor a béka segge alatt volt, a kávétól hányok, így maradt a kóla.
2013. ápr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
19,5 hónapig szoptattam a kisfiamat.Ugyanúgy ettem és ittam mindent,mint előtte.Alkoholt + kólát amúgy sem szoktam fogyasztani,így szoptatás alatt sem ittam.Amúgy nem gondolnám hogy a kólától baja lenne...
2013. ápr. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Minden ittam és ettem, mint ahogy máskor. Alkoholt alapból nem iszom, max. citromos sört, de abba meg alig van alkohol:) Kólát azt ittam, mert imádom.
2013. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Hát én sajnos igen. De nem olyan értelemben, mint gondolod. :o)

Sajnos nálunk rengeteg az ételallergia, összesítve szoptattam már majdnem 5 évet, ebből a jelenlegi a "legdurvább. Közel egy éve nem ettem semmilyen tejterméket, plusz tojás (ezt most újra ehetem), szója, olajos magvak diétán vagyok, de tiltólistás a paradicsom, a paprika, a k-s zöldségek, minden aminek "héja van"(pl. kukorica), apró magvas gyümölcsök, kakaó stb.

Így sincs túl jól a kicsim, mindentől felfújódik.


A sört nem szeretem, kólát épp ma ittam egy jókora pohárral. :o)

2013. ápr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Első gyerekem 27 hónapig szoptattam, most is szoptatok 7 hónapja. Kólát sajna nem bírják a gyerekek, ha sokat iszok, nem alszanak, így csak kortyolgatni szoktam, ha nagyon megkívánom. :) Egy teljes pohár már bezavarna. Alkoholt nem iszom, bár ha a férjem boroskólát iszik és megkívánom, abból is iszok néhány kortyot. Nyáron pedig a hőségben régen jól esett egy pohár hideg sör, de azt remekül helyettesíti számomra az alkoholmentes gyümölcsös sör, terhesen rengeteget ittam. :) Úgyhogy én nem élek aszkéta életet.
2013. ápr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éve szoptatok(egy gyereket), kólát nem de kávét iszom, és most is egy pohár sört kortyolgatok:).
2013. ápr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Három éves koráig cuppogott,belefért mindenből egy kicsi.
2013. ápr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!