Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej cumisüvegből?

Anyatej cumisüvegből?

Figyelt kérdés

Van itt olyan Anyuka aki az anyatejet lefeji és úgy adja cumisüvegből a babájának valamilyen oknál fogva?

(Tehát nem szoptat, de anyatejes? )


2013. ápr. 29. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én lefejtem neki de 6 hós kora óta nem fogadja el a cumisüveget
2013. ápr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
persze. miért kérdezed?
2013. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Az én lányom már 15 hónapos, nálunk ez volt a helyzet.

Nagyon befelé fordul a mellbimbóm, csak bimbóvédővel tudott volna szopizni, de az meg nem ment.

4 hónapig csak anyatejes volt, kezdetben a kórházban kellett tápszert kapnia. 2 hónapig 4 óránként fejtem éjjel-nappal. Onnantól átaludta az éjszakát, így én is hajbalban fejtem először, este 10-11 körül utoljára. Ahogy haladtunk a hozzátáplálással, úgy csökkentettem a fejések számát.

10 hónapos korában tértünk át tápszerre, akkor már csak reggel és este kellett. Ekkora szépen elapadt a tejem is.

2013. ápr. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

A fiamnál nagyjából ez volt a helyzet. Ő korababa volt, és a kórházban majd utána itthon is lefejtem neki a tejet, és cumisüvegből kapta. Először nem is nagyon akart szopizni. 6 hetes korától próbálkoztunk meg a szopival. Elég nyögvenyelős kezdet után a bal mellből szépen szopizott, a jobból végig fejnem kellett. Semmi probléma nem volt. Macerásabb, mint a sima szopi, viszont így apa/nagyszülő is tudja etetni, és nem vagy feltétlen szoptatóhelységes helyhez kötve.

Én az elején voltam ki, amikor még 3 óránként evett, volt, hogy két etetés között 1 órát aludtam. Mondjuk egyszerre le tudtam fejni 2 adagot, így tudtam pihizni is.

A fiam 6 hós koráig csak anyatejes volt.

2013. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Én pillanatnyilag ezt csinálom.
2013. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Én azért csináltam így, mert befelé forduló a mellbimbóm, ehhez nagy cicik...első gyerek mellett tudatlan voltam a szoptatás terén, a védőnő egy picit se segített. Így evett a baba és anyatejet kapott, igaz, kezdetektől kellett a kiegészítés is.

A barátnőm kisfia kényszertartásban volt a pocakjában, deformálódott a lába (azóta is vizsgálják, két műtéten túl vannak), 3 napos korában gipszet kapott a baba, nem lehetett lógatni a lábacskákat, sehogy se tudta megoldani, hogy jól tartsa a babát, a lábát, ő se menjen tönkre... fejt és cumisüveg.

A másik barátnőm ikreknek adott életet, 10 hónapos korukig fejte a tejet, így jobban tudta mérni a mennyiségeket, mennyit esznek a fiúk. Így egyforma mennyiségű anyatejet kaptak. Ott is kellett kiegészítés, mert kis zabagépek. :)

2013. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi csajok a válaszokat! :)

Csak azért érdekelt, mert Én is épp ezt csinálom....

2hónapos múlt a pici fiam, és már kezdettől fogva bajban voltam a szoptatással..A kórházban még nem volt tejem, és sehogy sem tudtam rávenni 1-1 alkalom kivételével, hogy szopizzon..Aztán 3nap után hazajöttünk, és sok-sok próbálgatás után nem sikerült...Rúgott, kapart, ordított, nekem, meg nem volt szívem egy újszülött csecsemőt kínozni (lehet kellett volna), de a szívem majd megszakatt!Aztán mivel (első babás vagyok)Én is kivoltam, fáradt-kimerült voltam, a hajnali keltetésekkor nem volt elég erőm ahhoz, hogy a picivel még küzdjek is, aztán sokszor bealudt, sehogy sem tudtam rávenni.....

Kezdetben 8x, aztán most napi 6x etetésnél fejés és hűtőben tárolás!...ez van!...amíg van tejem, rem.jó sokáig!Fárasztó, de a gyerekemért mindent!

(Amúgy a védőnőm nagyon normális, mindíg segítőkész, bármikor hívhatom telón is, de ebben nem tudott segíteni...

Kitartást kedves sorstársak!

9hetes pici fiú Anyukája

2013. ápr. 29. 17:31
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
Most komolyan leírtad mondat közepén nagybetűvel azt hogy "Én"? Öregem, ennyire ne legyél azért egoista! :)
2013. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%
ezek szerint nem csak nekem szúrt szemet ez
2013. ápr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%
De tényleg, miért írtad mindig, mondat közepén is nagy betűvel hogy én?
2013. ápr. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!