Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség, mit tehetek? Harap...

Segítség, mit tehetek? Harap a kisfiam. Ha rászólok kinevet, nem érti, még pici hozzá.

Figyelt kérdés
2hete bÚjtak ki a fogacskái,most 3hónapos,és eddig a fogzás miatt esténként sztrájkolt,most viszont harap,minden egyes cicibevételnél,meg kiköpésnél is,jönnek lassan a felső fogai is.Egy mellből szoptatok,az tele van,a másikban van egy kb.50ml,azt is harapja de nem annyira.Ne adjatok olyan tanácsot,hogy válasszam le,mert még korai lenne.Bimbóvédővel nem megy,már próbáltam.
2010. febr. 26. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Az én kisfiam egy-két alkalom után leszokott. (3 éves kora utánig szopizott, így én nem bíztatlak elválasztásra. :))


Mikor ráharap, vedd ki a cicit a szájából, és mondd: NEM. Komoly hangon. Aztán ad vissza neki. Ha megint harap, ugyanez. Ha következőleg éhes lesz, újra csináld ezt, ha megint harap.

Most jöttek ki a fogai- ő ugyanúgy szopizik, mint eddig, fogalma sincs, h ez most már neked fáj. Ha NEM-mel kiveszed a szájából, ráérez, hogy kell szopnia, hogy ne vedd el tőle.

Sok sikert, ne add fel!

2010. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

konkrétan ráharap,és húzza...:-((((

nem csak érzékenyebb a fogától.


És egyre rosszabb,csak akkor tudok normálisan etetni,ha félálomban van,

este már lehetetlen.

2010. febr. 26. 22:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent megpróbáltam a fiamnál, egyedül az vált be, hogy amikor megharapott akkor ráordítottam, szó szerint. Nagyon sajnáltam, mert persze megijedt, és sírni kezdett, de utána legalább nem harapott. Semmi más nem vált be.

Azóta eltelt 4 hónap, és megint elkezdte, most megint próbálkozunk, nem tudom most mi fog beválni, de legalább 4 hónapig nyugi volt.

ҝ

2010. febr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálta a fiam. Én azt csináltam, hogy mindig mikor ráharapott a cicire, akkor megcsiptem a nóziját, így leszokott a harapdálálsról.
2010. febr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

07.37!

Nem tudok válaszolni a kérdésre, de ne ordibálj a cscsemővel szoptatás közben, mert bedilizik. Hogy tudná azt felfogni, hogy ugyanaz, aki enni ad neki, pozitív élményeket, mindeközben ijesztgeti, veszélyt jelent számára? Ez az ellentmondás nagyon megviseli az idegeit!

2010. febr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

(Ó istenem, akkor harapja szét a melledet kedves utolsó.)

Attól nem lesz baja, ha erélyesebben rá szólsz. Ha másképp nem fogja fel még.

2010. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!