Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az alábbi esetben most már...

Az alábbi esetben most már szükség lenne tápszeres kiegészítésre?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hetes. 2900 grammal született. 6 hetes koráig szépen hízott, 25-30 dekákat is. Viszont a 6. és 7. hét között 16, a 7. és 8. hét között csak 11 dekát gyarapodott. Pont 6 hetes volt, amikor megjött a menstruációm, akkor érezhetően volt egy kis megcsappanás a tej mennyiségében, annak tudtam be a csupán 15 dekás hízást. De gyakrabban szoptattam, ittam a laktoherbet, és érezhetően visszajött a rendes mennyiségű tejem. Most mértem, mennyit evett, a bal mellemből (ahol alapból kevesebb van) max. 70et szív ki, de az az érdekes, hogy rárakom a másikra, ami feszít, tele van, és nem kéri. szó szerint tuszkolom a szájába, de csak elfordítja a fejét, sír, nagy nehezen összesen 80at megeszik. még bukik is utána, lötyög a hasa. de kb. 2 óra múlva nyűgös lesz, csak cicin nyugszik meg újra, és kezdődik az egész előröl. keveset eszik (8 hetesen a 80 gramm nem hiszem, hogy elég), de mégis úgy tűnik, hogy elég neki, viszont nem hízik sokat. 2. baba, de fogalmam sincs mit csináljak. Tápszerezzem, vagy etessem gyakrabban? Mi az a helyzet, amikor már mindenképpen kell a tápszer? (1. kislányom 15 hónapig szopizott, sose kapott tápot, ezért vagyok nagyon tanácstalan.)
2013. jún. 2. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Szoptasd amikor kéri, s mérd le így mennyit eszik 1 nap!
2013. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdekes, az én kicsim is ilyen korában ennyiket evett, néhány hétig, talán 3 hétig. Nem menstruáltam, de így is szépen hízott.

Véleményem szerint jól csinálod. Amikor ennyiket evett, volt, hogy csak 60 grammot, akkor utána mindig kifejtem, nehogy kevesebb legyen, és szerencsére, hogy így tettem, mert utána visszajött az étvágya. Ha már annyira tele van a cicid, hogy feszít, nem próbáltad meg azt, hogy kifejsz belőle, amíg egy kicsit megpuhul, és úgy kínálod?

2013. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!