Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudnék segíteni neki?...

Hogy tudnék segíteni neki? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

8 napos a babám (most 3400gr), kb. 2 napja indult be a tejem. Állandóan izgulok, hogy elég-e, de úgy látom azért van. Fejni 20 mlt tudok szopi után, ami nem túl sok.

Babám nagyon aluszékony (nem sárga!) és nagyon hamar bealszik a cicin. Ébresztgetem, pozíciót váltunk, sokszor 1 órát is cicin van, mert leveszem, felteszem, vetkőztetem, masszírozom, hogy felébredjen, de így is mindig marad tej a cicimben szopi után. Tegnap kaptunk egy mérleget és teljesen kiakadtam mikor megláttam, hogy csak 20 milit szopott. Ébresztem, mellre teszem 2-3 óránként (azért is csináltam így eddig is, hogy beinduljon a tej) de így is nagyon kevés a 20 ml alkalmanként. Mit tudok tenni, hogy aktívabban szopizzon? Ha így megy tovább, akkor lassan tápszereznem kell majd, amit még egy ideig szeretnék elkerülni. Hogy csináljam, hogy többet egyen?


2013. jún. 6. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed mellre? Megfelelően kapja be a bimbódat, és a bimbóudvart is? Ezt sokan elrontják, és rengeteget számít. Próbáld akár gyakrabban is mellre tenni, ne csak 2-3 óránként.
2013. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
jaj első szabály hogy ne méregesd!! Nálam is ez volt amin felhúztam magam. a mérleg szerint csak pár grammot evett és mégsem volt éhes és mégis NAPI 50grammot hízott olyan volt mint egy kis gombóc! elég ha 4 naponta rárakod a mérlegre és abból már látszik hogy eleget eszik e. nem is kell ébresztgetned sem ha éhes úgyis felkel. Inkább fejd le mondjuk 2 óránként és mikor a baba is éhes akkor szopi közben beindul a tejtermelés és ha lefejtél mondjuk 20ml-t előtte és lesz elég tej még a babádnak is. Bízd a természetre! akkor etetsd ha éhes, ha alszik nyilván nem éhes. nekik még óriási a túlélő ösztönük, ha éhes nem fog aludni elhiheted! Nehéz de bele fogsz jönni az sem baj ha 1órát cicizik sokan fogják mondani hogy nem szabad meg hogy 20perc alatt megszívja maát... ne hallgass rájuk! had cicizzen had szívja. fiam 2 hónapos koráig 1,5 órán keresztül cicizett. nekem volt olyan hogy aludt a babám és elöntött a tej mert ott volt a szoptatás ideje, lefe3jtem a tejem, és fél óra múlva felkelt a baba, és megszoptattam és jóllakott, addigra termelődött annyi amennyi neki kell. elméletileg a szoptatás alatt termelődik a legtöbb tej, nem azalatt amíg alszik.
2013. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

2-vel értek egyet, ne ébreszd fel, felesleges, tuti felébred ha éhes, hidd el! És sír ha nem lakott jól! Nekem pl vonaglott a mellemen amikor kifogyott és nem lakott még jól (akkor adtam neki a lefejtből).

Én is a fejést javasolnám, ha sokáig alszik, és tele a melled, fejd le és tedd be a mélyhűtőbe, jól jöhet még később.

És tényleg nem baj az elején ha akár 1 vagy 2 órát szopizik, nekem is mondták h ne hagyjam, de nem érdekelt, csérbe rengeteg tejem lett! 6 hónapos koráig csak szopizott, és soha nem kapott még tápszert, 1 cseppet se.

2013. jún. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Egy jó tanács ha megfogadod: a mérleget tedd félre! Elég ha 4-5 naponta megméred ha idegesít és akkor látni fogod, hogy hízik-e rendesen. Nem egyformák a babák és ugyanaz a baba sem eszik mindig ugyanúgy. Ha alszik akkor tuti nem éhes mert akkor sírna hidd el. Ha szopi után fejsz az jó mert úgy nagyon jól fokozod a tejtermelést. Az normális, hogy sokáig szopizik. Ő még kicsi és el is fárad közben. Az én kisfiam is simán evett 1,5 órán keresztül, szinte egymás érték az etetések. De ahogy nő egyre rövidebb ideig fog ez tartani. Ma már 10-15 perc az egész. Türelem , nyugalom és jó babázást kívánok:-) 5 hós fiú anyukája
2013. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elején én is így voltam ezzel. Volt hogy másfél órán át szopizott a kislányom, bealudt, hiába ébresztgettem. Ő még picike és sok energiát elvesz tőle az evés, ezért alszik közben. Az idő mindent megold. Ha csak nem kell, ne méregesd, annyit fog enni amennyi neki elég. Meg fog változni a dolog, a lánykám 3 hónapos és 20 perc alatt végez, de van hogy nem kell neki annyi idő! A fejés jó, azzal fokozod a tejtermelést és majd a növekedési ugrásnál lesz elég tejcsije. Az első 8 hétben amíg teheted fejj. Utána beáll a kereslet-kínálat! Nálunk a harmadik héten volt egy nagy növekedési ugrás és akkor szinte egész nap szopizott. De csak két-három napig tart. Az a lényeg, hogy minél többször tedd mellre és akkor sokszor eszik keveset, persze tudom hogy így is sok idő mire azt a keveset is megeszi, de az első hónapban ez a lényeg, mert ilyenkor nőnek a legtöbbet. Meg fogja tanulni, légy nyugodt!
2013. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!