Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos babámnak tápszeres...

3 hónapos babámnak tápszeres pótlást kell adnom! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintem van elég tejem,ma is le fejtem 100 ml szoptatás mellett.

Lehetséges ez mellett hogy mégis kevés lenne?


2009. okt. 8. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy elég, de híg. Meg kell figyelni, hogy jóllakott-e, gyarapszik-e a súlya, minden pelenka nedves-e stb. Azért ne add fel, sokan hamar feladják, mert azt hiszik, hogy nincs elég tejük, holott van, és sokkal többen tudnának szoptatni, mint ahányan szoptatnak.
2009. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem elég neki a tejed,akkor nem marad nyugton a következő szopásig,hanem sír.Ha nincs semmi baja,ne adj neki tápszert.Inkább szoptasd még egy hónapig,és akkor tápszer helyett kezdd meg a hozzátáplálást.Az sokkal egészségesebb,mint a csak mesterséges anyagokat tartalmazó tápszerek.
2009. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem nyügös, nem sír,magától kiköpi a cicit ha befejezte.

Csak egy baj van 2 hét alatt 8 dkg-ot hyzott.Elötte való 2 hétben pedig 15 dkg-ot.

2009. okt. 8. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy tejallergia? Kakija nem nyálkás? Piros pöttyök nincsenek benne? Hasa nem puffadt? A kevés gyarapodás tejallergiára is utalhat, én kislányom is az.

Tarts egy ideig tejmentes diétát, és nézd meg, hogy többet gyarapszik-e!

2009. okt. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy egyszerüen nem minden héten kell ugyanannyit híznia. Ha korábban szépen gyarapodott, és most volt egy kis lelassulás, az nem feltétlenül baj. Nekem a védönö azt mondta, hogy a normális gyarapodás vhol a 100 és a 300 g között van hetente, de néha az 50 g is normális lehet..

Az meg szerintem hülyeség, hogy a tej túl híg úgy általánosságban. A tej a szoptatás elején mindenképpen hígabb, mint a szoptatás végén. A nagyobb zsírtartalmú tej ugyanis késöbb választódik ki. Biztos, hogy a baba jól kiszopja a melledet, tehát megkapja a zsírosabb tejet is?

2009. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!