Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nektek sem ment le szoptatássa...

Nektek sem ment le szoptatással a terhesség alatt felszedett plusz kiló?

Figyelt kérdés
A kisfiam 6 hetes 2 napos..a terhesség alatt 14 kilót híztam..92 kilóval mentem szülni..amikor hazajöttünk a kórházból 85 kiló voltam..és azóta is(ennek ugye már 6 hete)84-85 kiló vagyok..78,5 kilóval kezdtem a terhességet,tehát van még rajtam 6,5 kiló plusz..azt hittem,hogy a szoptatással majd szépen olvadni fognak le rólam a kilók,de ehelyett csak stagnál..le fog még menni ha továbbra is szoptatok,vagy csak kemény torna árán lesz ebből fogyás?Nektek hogy volt??
2013. jún. 16. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én 20at szedtem fel terhesség alatt 2ment le (nem tudom, hoyg mert 3200 volt a gyerek) és utána még 20at felszedtem szoptatás alatt.
2013. jún. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én 68 kg-val mentem szülni most egy év szoptatás után vagyok 83 kg :(((((((
2013. jún. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Jaj, lányok, de jó, hogy nem vagyok egyedül!!! Nem ellenetek írom, csak hát...

Kórházból hazajövet, miután napokig Dunát pisiltem még, 8 kilóval voltam kevesebb, mint terhesség előtt, most meg még a terhesség előtti súlyomat is meghaladom! És bizony Isten nem zabálok!:( 16. hónapja szoptatok. Szörnyen nézek ki, és itt a nyár. Sajnos.

2013. jún. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kedves 13-as, én is hasonlóan alakultam/alakulok, mert szülés után 8 kilóval voltam kevesebb mikor hazajöttünk de most a szoptatás alatt sikerül hizogatnom, pedig tényleg nem zabálok, és én is szörnyen nézek ki, és tényleg itt a nyár és nagyon nehezen viselem a jelenlegi állapotom. De szoptatok és ez vigasztal utánna neki tudok állni fogyózni, talán jövő nyárra visszanyerem versenysúlyom. Kislányom most 4 hónapos...
2013. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es Sorstársam!


Hát igen, engem is ez vigasztal, hogy 16 hónapos a kisasszony és még anyatejes.:) Sok anyuka gondolhatja, hogy ő is inkább hízna, csak lenne teje. Bízom benne, hogy ha már vége lesz a szopis időszaknak, akkor végre nem raktároz majd a szervezetem, és lefogyok. Első babámmal szopi után 4 hónap alatt 13 kilót fogytam. Most is ez a cél. :)

Sok sikert Neked is most a szoptatáshoz, azután pedig a sikeres fogyáshoz! És sok boldogságot a babácskához!

2013. jún. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én is mindig mindenkitől ezt hallom hogy a szoptatástól olvadnak le a kilók meg ismerősök is ezt hangoztatták/hangoztatják hogy bármit megehetnek (van aki tényleg meg is eszik bármit:)) és mégis fogynak.

Hát szerencsések:))

Én sajnos nem, minden terhességem után maradt rajtam 5-6 kiló és ez a szoptatás befejezéséig maradt is.

Utána kemény fogyókúra mozgás stb. kellett hogy lemenjen (és még ez a 5-6 kiló sem a versenysúlyom csak az már úgy viszonylag elmegy magas is vagyok ).

Ha szoptatás alatt próbáltam vmiféle kalória megszorítást csinálni máris kevesebb lett a tejem (pedig inni ittam!!) és ha kevesebb volt a tejem akkor a babám is sokat ébredt állandóan cicin lett volna így amiatt meg a nagyobbra nem jutott időm meg úgy semmi másra nem beszélve az éjjeleinről amikor sírva követelőzött a cicin...tápszert nem akartam adni így inkább úgy voltam vele hogy nem érdekel, azt az 1 évet kibírom, nem nézek tükörbe max:) és majd 1 év szoptatás után lefogyok.

Próbáltam hogy akkor sportolok de attól se mozdult egy kiló se! Jó érzés volt mozogni persze de a kilóknak mit se ért.

Összehasonlításként szoptatás után odafigyelve az étkezésre kis kalória megszorítással (nem is drasztikus 1200 ra gondolok) és heti 3-4 mozgással 4-5 hónap alatt leadtam 5-6 kilót simán úgyhogy ebből is látszik hogy nekem szoptatáskor egyszerűen ragaszkodik a szervezetem ahhoz a pár plusz kilóhoz.

Amőgy meg kérdező neked még csak 6 hét telt el, lehet hogy később azért majd szép lassan fogyni kezdesz reméljük te is az a típus vagy aki fogy szoptatáskor:))

2013. jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
+20kg szoptatás alatt, ami masszívan tartja is magát. :(
2013. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
67%

8.-as vagyok!

Döbbentem olvasom amiket írtok.Akkor csak én vagyok ilyen szerencsétlen (mások szerint szerencsés),hogy csak fogyok a szoptatás alatt.Pedig rengeteget eszem,mindent amit csak megkívánok,és nagyon jó az étvágyam is.!Annyira szerettem volna hízni.Én szivesen elbitorolnám tőletek a kilókat! :)

2013. jún. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Húúú nagyon szépen köszönöm a válaszokat,úgy látom ez a dolog is típus függő..hát akinek sajnos inkább gyarapodott a feleslege annak sok-sok kitartást kívánok a fogyihoz,akinek pedig inkább lefelé ment annak gratulálok!! :)

De összességében mindenkinek gratulálok a picihez,és kívánok sok-sok tejecskét,hogy még sokáig tudjátok táplálni gyermekeiteket!!

Igen én még csak 6 hete szültem,hát nagyon remélem,hogy nem marad rajtam még ez a plusz 6,5 kiló.Akkor sem lennék egy haj de vékony nő(a 160 centimhez nézve)de legalább rám jönnének a terhesség előtti ruháim amikből most egyetlen egy sem jó..a terhesség előttiek kicsik,a terhesség alatt hordottak pedig már nagyok,úgyhogy új ruhákat kell vennem sajnos :( És igen,itt a nyár,mindenki vetkőzik lefelé,én pedig nem tudok,mert gurulok sajnos,és nagyon idegesít..már gondolkodtam azon,hogy fogyózni fogok,de azt meg nem akarom,hogy ne legyen tejem,mert sajnos még így is,hogy eszem(persze nem falok!)ingadozik a tej mennyiségem..egyszer sok,egyszer meg kevés :( Na majd lesz valahogy..

Mindenkinek sok boldogságot és jó egészséget kívánok! :)

2013. jún. 17. 11:42
 20/21 A kérdező kommentje:

De jó neked 18-as :)

Cseréljünk :)

2013. jún. 17. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!