Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki, meddig szoptatta a babáját...

Ki, meddig szoptatta a babáját, vagy hol tartotok most?

Figyelt kérdés

Nekem 11 hónapos a babám és még mindig van tejcsi, habár már a hozzátáplálás jócskán mellette van.


Arra lennék kíváncsi ki mennyi ideig szoptatott?

Másik kérdésem: aki még szoptat, hány hónapos a bébi?


köszi



#szoptatás #apadás #hozzátáplálás mellett
2013. jún. 17. 10:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
5 hónapig. (Tovább szerettem volna, minimum 1-1.5 éves koráig, de csak eddig sikerült. Eleve voltak problémák, most hosszú lenne kifejteni. Egy ideig bántott a dolog, hiányt éreztem, már mellékes lett ez a kérdés)
2013. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
93%

Elsőt: 3,5 évig

Másodikat: 4 évig

Harmadik: 2 éves, még szopik

Negyedik: 13 hónapos, még szopik

2013. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapig. Aztán még 1 hónapig kiegészítve. Kudarcként éltem meg, mert durván hasfájós volt a kislányom és már már belém beszélték, hogy a tejem puffaszt.Szerintem a sok stressz miatt apadt el teljesen..
2013. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:
mindenkinek elismerésem még aki rövid ideig is szopiztatott. a lényeg az egészben az volt nekem hogy lássam (lássátok), hogy mennyi anyuka szoptat, mert a mai világban már annyira elterjedt a táp stb... az egyik ismerösöm ugy volt vele nem is probálkozik mert az első 1-2 hétben kevés volt a teje, inkább kényelmesebbnek látta hogy tápot ad neki. pedig adtam neki ajándékba egy nagy csomak tejserkentő teát is meg meg elmondtam neki hogy nekem hogy indult be, de szo szerint le se ****ta :((( sajnáltam de ugyanakkor az elismerésemet ezzel nem igazán vivta ki :( ma a gyerek 7 honaposan akkora majdnem mint az én 1 éves fiam, kis pufi :S
2013. júl. 11. 07:15
 45/62 anonim ***** válasza:
28%

Gratulálok Kérdező, sokkal jobb anya vagy, mint a barátnőd. Ja, nem. De legalább rosszindulatú.

Mellesleg általában az anyatejes babák sokkal pufibbak, mint a tápszeresek.

2013. júl. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látom, h ez az anyatej kontra tápszer kérdés mindig vitát szül itt gyk-n is.

A kérdező feltett egy tök jó kis kérdést, amire sokan válaszoltak is, jó volt olvasni őket.


Sztem a zöld, piroskezezéssel foglalkozni butaság. Hiába volna maga az alapötlet jó, mégis sokan ebben élik ki a rosszindulatukat.


Visszakanyarodva a kérdéshez: 8 hetes korig tudtam szoptatni, utána valamiért elutasította a lànyom, azóta fejem neki a tejet, azt kapja. Néha van, hogy kiegészitem tápszerrel, de alapvetően még anyatejes baba. Ma 16 hetes.


Èn becsülendőnek tartom azok kitartását, akik évekig szoptatnak, le a kalappal előttetek.

2013. júl. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
24%
45-ös már bocsáss meg, de ez egyáltalán nem így van, nézz csak szét a tápszeres babák között! Valóban egy kicsit pufibbak, valahogy máshogy mint az anyatejes babák. Kár ezt tagadni....
2013. júl. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%

46-os vagyok. Sztem ebben sem szabad(na) általánosítani.


Ha egy anyatejes baba pufi, akkor azért mert anyatejes.. ha tápszeres pufi, akkor meg azért mert tápszeres.

Sztem úgy cukik, ahogy vannak, akármit is kapjanak enni. Nem? :)

2013. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
82%
De, igazad van. De nem is a tápszeres babák anyukái szokták leszólni az anyatejes babákat, hanem fordítva (lásd Kérdező). Egyébként annyira nem fog érdekelni senkit pár év múlva, hogy mit evett a gyerek az első évben. Teljesen más dolgok fontosak egy gyerek nevelése során. Az anyatejes táplálástól még senki nem lesz jó anya, csak sokan így gondolják sajnos. Sokkal fontosabb, hogy mire tanítjuk a gyermekeinket. A helyes nevelésre kellene annyi energiát fordítani, mint a mások kibeszélésére (lásd szintén Kérdező). Le lehet újra pontozni a véleményemért, de inkább el kellene gondolkodni azon amit írtam. Tudom, úgysem fog, de nem baj.
2013. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
77%

46-os vagyok megint. Igazad van előző. Előítélet van a tápszeres babákkal, anyukákkal szemben. Pedig hát felnőtteket sem ítélünk el azért, mert vegetáriánusok, vagy mert nem esznek szénhidrátokat..


Sajnos olyan világban élünk, ahol mindenki szereti bántani, leszólni a másikat, ahelyett hogy mindenki a saját életével foglalkozna.

2013. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!