Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki, meddig szoptatta a babáját...

Ki, meddig szoptatta a babáját, vagy hol tartotok most?

Figyelt kérdés

Nekem 11 hónapos a babám és még mindig van tejcsi, habár már a hozzátáplálás jócskán mellette van.


Arra lennék kíváncsi ki mennyi ideig szoptatott?

Másik kérdésem: aki még szoptat, hány hónapos a bébi?


köszi



#szoptatás #apadás #hozzátáplálás mellett
2013. jún. 17. 10:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
10%

Ettől én is kiakadok, mikor valakinél ennyire be van rögzülve, hogy csak az anyatej. Én pl. soha nem voltam ilyen nagy szoptatás párti. Mikor terhes voltam akkor is úgy voltam vele, hogy ha tudok akkor fogok ha nem akkor nem. Csalódtam az egész szoptatás mizériában. Azt nem tudom miért volt a kisbabám ennyire nyugtalan és hasfájós, de nálunk nem volt olyan hogy megszoptattam elaludt és mehettem a dolgomra. El sem bírja képzelni egy olyan anya akinek nyugodt a babája és megy a szoptatás is, hogy milyen egy ilyen babával szoptatni.Rémálom. Én alig vártam, hogy legyen valami változás. Már már én is abban hittem, hogy majd a tápszer megoldja. És tényleg. Mihelyt tápszeres lett elmúlt a hasfájás beállt a széklete és jöttek a szép vidám mosolygós napok amik 2,5 hónapja ismeretlenek voltak számunkra.Ebből csak azt akarom kihozni, hogy van olyan baba akinek a tápszer jobban fekszik, mint az anyatej. Érdekes, nem? Bizony van rengeteg olyan baba akinek felírja a gyerekorvos a tápit és ezt követően nincs hasfájás. Miért szenvedne a gyerek a "mindenható" anyatejtől ha van TÁPSZER?? Nekem elapadt a tejem, de nem is bántam megmondom őszintén.

43as voltam.

2013. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
67%
Pedig néha csak diétázni kéne és mehetnne a szent anyatej, de könnyebb tápszerezni... hja, meg drágább és nehezebb.
2013. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
58%

47-es vagyok, attól még hogy 0-ra lepontoztatok, igaz amit írtam! És nehogy már kihozzátok azt hogy a tápszer jobb az anyatejtől..... a tápszer egy szükségmegoldás az anyatej mellett/helyett. Ezzel az orvosok is egyet értenek, hogy a legjobb az anyatej. Akkor is ez lenne a véleményem ha tápszeres lenne a gyerekem.

Ja és valamelyik válaszolónak aki azt gondolja hogy nekem csak evett és aludt a gyerekem... egyáltalán nem így volt, nagyon sokat szenvedtünk az elején, egyfolytában cicizni akart, ha nem akkor sírt stb. Csak én nem adtam fel, mert nem akartam hogy tápszeres legyen, habár lehet hogy nekem az sokkal kényelmesebb lett volna....

2013. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 A kérdező kommentje:
"Csak én nem adtam fel, mert nem akartam hogy tápszeres legyen..." ez volt a lényeg a mondandómban , és nem az hogy jobb vagy sem akármi, meg hogy leszoljam a tápszereseket. az volt a rossz az ismerösömben hogy nem is akarta megprobálni pedig egy nagy csomag teát is kapott tölem mert nekem hálistennek' nem volt rá szükségem. punk-tum kössz egyébként hogy nem jó anyának tartott az a ki irta hogy rosszindulatu vagyok.
2013. júl. 12. 06:55
 55/62 A kérdező kommentje:
elnézést ez lemaradt: viszont köszönöm a védő válaszokat :D
2013. júl. 12. 07:00
 56/62 anonim ***** válasza:
48%

Lényegében akkoriban kenyéren és vízen éltem. Már semmit nem mertem enni, mert a védőnő kijelentette, hogy óvatosan a kajákkal. Ezt is utáltam, hogy hiába hozok áldozatokat, hiába nem eszem már szinte semmit ugyan úgy szenved a babám. Ez idő alatt lefogytam 6 kilót. Én nem bántottalak kedves kérdező. Gratulálok a sikeredhez.:) Én elképzelni sem tudom milyen lehet ez a harmonikus szoptatás. Nekem ez nem adatott meg, de igazából annyira nem bánom.Csalódtam benne és emiatt nem ez volt az elsődleges a szemem előtt, hanem a hasfájás megszüntetése.

52es Neked pedig csak azt üzenném, hogy ne ítélj látatlanban úgy, hogy nem tudod a körülményeket.Ebből látszik, hogy nem volt problémád vagy ha igen akkor megoldódott egy szimpla diétától. Örülj ennek és ne nekem szólj be.

Ezzel sem értek egyet, hogy a tápszeres baba dagadt.Meg nem mozdul meg 7 hónapos koráig.Az én lányom 1 évesen 9 és fél kiló volt és 9 és fél hónaposan önállóan járt. Egy hurkája nem volt.Inkább vékonyka gyerek, de hát én mi sem vagyunk kövérek. Ez inkább genetika.

2013. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
51es voltam
2013. júl. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:
értelek és köszönöm a válaszod
2013. júl. 12. 15:04
 59/62 anonim ***** válasza:
20%
Én nem azt írtam, hogy nem vagy jó anya, hanem azt, hogy attól, hogy sokáig szoptattál nem vagy JOBB anya, mint az aki kevesebb ideig vagy egyáltalán nem szoptatott. Csak ironikusan írtam. A rosszindulatúságra vonatkozó részt továbbra is tartom, hiába sértődsz meg. 45-ös válaszoló vagyok
2013. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
de igen azt irtad. és igenis meg sértődhetek mert szerintem nem vagyok rossz indulatu, söt rád lehetne ezt mondani. szervusz
2013. júl. 13. 06:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!