Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cataflam és No-spa bevétele...

Cataflam és No-spa bevétele után mennyi idővel lehet újra szoptatni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam, szoptatom, sajnos tegnap olyan erős migrénes rohamom volt, hogy muszáj volt gyógyszert bevennem (Cataflam + 2 No-spa). (Nem veszek minden apró-cseprő panaszra gyógyszert még szoptatási időszakon kívül sem, de most nem volt más megoldás, fej-és arcgörccsel, erős vérnyomáskiugrással, hányingerrel, látászavarokkal járó roham volt, sajnos magától ez nem múlik el, és amíg tart iszonyú szenvedés.) Este 8kor megszoptattam a fiamat, utána vettem be a gyógyszert, azóta természetesen nem adok neki a friss tejemből, csak a mélyhűtőből ami még van félretéve, és amikor ő eszik utána én fejek és kiöntöm a tejet. A gyógyszerek tájékoztatójában nincs benne, hogy mennyi idő alatt ürülnek ki a szervezetből. Van itt valaki, aki tudja, hogy ezután mikor szoptathatom újra a babámat?

2013. jún. 19. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Cataflam kb. 6 óra, No-spat nem tudom.
2013. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ezekkel a tünetekkel meglátogattad már a neurológiát?
2013. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második: Kamaszkorom óta, majdnem 20 éve vagyok migrénes, már minden létező helyen kivizsgáltak, nincs semmi szervi bajom, sajnos a migrén (az igazi migrén, mert sokan a köznyelvben migrénnek hívják a rendszeresebben jelentkező, pl. fronthatásra kialakuló fejfájást is) ilyen tünetekkel is járhat.


Első: köszönöm!

2013. jún. 19. 11:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben akkor is elmennék szakorvoshoz, aki erre a kérdésedre érdemben választ tud adni.


Átjut az anyatejbe és ez nem játék, nem itt kell kérdezgetni...felelőtlenségnek tartom.

Én most szoptatom a 3. gyerekemet, még egy algopirint is felelősséggel veszek be végső esetben, volt betegségem, elég súlyos és le is kellett állnom a szoptatással, mert egy bizonyos szteroidot kellett napi szinten szednem és amellett nem lehet szoptatni.


Ha ilyen réi betegség ez nálad, akkor miért nem kérdezed meg a szakorvost?

2013. jún. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az új ajánlások szerint Cataflam után nyugodtan lehet szoptatni akár azonnal is, mert kevés megy át a tejbe nagyon. (Tudom, hogy a betegtájékoztató nem ezt írja, sőt, a gyerekorvos sem ezt mondja, de a legújabb IBCLC-sek már ezt tanulják. Nagyon megbízható, lelkiismeretes a gyerekorvosunk, aki egyben szoptatási tanácsadó is, tőle tudom.) A No-Spat nem tudom, de én ott sem igazán hagynék ki, ha egyszer még szülés alatt is adnak, plusz akár terhesen is szedhető.
2013. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom...

multkor a fogorvos felszólított az érzéstelenítő injekció után,, hogy igyak rengeteg folyadékot, mert átjut az anyatejbe...

2013. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ötödik válaszoló vagyok: Néztem a No-Spat, összetételét, ajánlásokat, és a fene tudja. Azt megkérdezném szoptatási tanácsadótól. De a Cataflamban biztos vagyok.
2013. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!