Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel lehetne még növelni a...

Mivel lehetne még növelni a tejmennyiséget?

Figyelt kérdés
Sajnos 3 hónapos babámnak kevés már a tejem. Már elkezdtem szoptatás után tápszert adni neki, de nem akarom feladni. Amikor gyakrabban etettem, akkor többet sírt evés közben, így aztán ritkábban etetem, de ez is csak egy ideig működött, úh kénytelen voltam tápszert adni. Két mellből is kap enni. Próbálkoztam már tejszaporító teával, a More Milk kapszulával, de nem váltak be. Van még valakinek valami ötlete? Ne írjátok, hogy gyakrabban szoptassam, mert mint írtam, akkor többet sírt. Csak akkor teszem előbb mellre, ha igényli, de akkor se termel a mellem több tejet :(

2013. jún. 24. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg azt hogy napi minimum 3 l folyadékot iszol, és egyél sok madártejet.
2013. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is sok mindent kipróbáltam, de nem lett több tejem. Esetleg próbáld ki a homeopátiás urtica urens-et. Vagy köménymaglevest is szokták ajánlani. Remélem neked több szerencséd lesz és beindul jobban.
2013. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szintén ajánlom a homeopáriás cuccot amit előttem emlitettek, de nekem leginkább a citromos karamalz maláta sör vált be!!!!!! illetve a görögszéna mag, nah ennek borzalmas az íze de hatásos!!
2013. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A madártej tejfakasztó hatásáról még nem hallottam :D Ebben a More Milk-ben van görögszéna mag kivonat, de nekem nem hatott sajnos. A homeopátiás cuccokat még nem próbáltam, de akkor majd az lesz a következő.
2013. jún. 24. 14:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom 10 hetes.2 hetes kora óta pótolnom kell tápszerrel szinte minden evését.Már mindent kipróbáltam,de nem hogy nőne,csökken a tejem.Sajnos napról napra kevesebb.Már kezdek beletörődni.Mióta bejött a kánikula azóta csökkent drasztikusan,pedig egész nap csak iszok.Sajnos már ott tartunk,hogy egész nap kb 300ml termelődik.Ez van.
2013. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Madártej!! Nekem is pár hetente csökken a tej mennyisége, csinálok egy madártejet és 2nap alatt megeszem (1,5 l tejből), következő napra megint van elég tejem. Plusz krumplileves, rántott leves... Én iszom a citromos sört, de nem tudom hat-e, csak finom. :) próbáltam a teákat, de egyszer segített, többet nem. Még a fejés. Kisfiam is 3 hónapos és este 8kor vacsorázik és reggel 7ig alszik, ezért én legalább egyszer de inkább kétszer lefejem. Nem sok jön, 30 néha 60ml, de reggel 230akat eszik és még lefejek majdnem 60at. Napközben persze nincs ennyi, de legalább reggelre tele van. :)
2013. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nekem még szopizik éjszaka, legalább egyszer, de van, hogy kétszer. Így reggelre még kiürültebbnek érzem a mellem. A többi tanácsot is köszönöm, már ma kipróbálom a madártejet, úgyis szeretem :) A sört azért nem innám, mert elvileg szénsavasat nem lehet inni. Bár ki tudja, talán kipróbálom azt is.
2013. jún. 25. 06:54
 8/12 xStefix ***** válasza:

Hmm, ha éjjel még 1-2x szopizik a babád, akkor így elsőre nem hiszem, hogy nem elég a tejcsid! Ha így lenne, akkor jóval többször kelne szerintem...

BIZTOSAN kevés a tejed? Miből gondolod ezt? (minden gyanús jelet írj le)

2013. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:

Meg akkor sír, amikor gyakrabban szoptatod, nem akkor, amikor ritkábban... neeem, ez nem a kevés tej jele szokott lenni! :)


Nem lehet, hogy puhábbak már a melleid és ezért gondolod, hogy nem elég a mennyiség?

2013. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amióta ritkábban szoptatom, akkor is pityereg még utána, csak már nem üvölt annyira, mint amikor gyakrabban szoptatom. Plusz nem hízik eléggé. Ha hízna eleget, én sem aggódnék. Sztem azért kel már csak 1-szer, mert kap egy kis tápszer kiegészítést.
2013. jún. 27. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!