Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel lehetne még növelni a...

Mivel lehetne még növelni a tejmennyiséget?

Figyelt kérdés
Sajnos 3 hónapos babámnak kevés már a tejem. Már elkezdtem szoptatás után tápszert adni neki, de nem akarom feladni. Amikor gyakrabban etettem, akkor többet sírt evés közben, így aztán ritkábban etetem, de ez is csak egy ideig működött, úh kénytelen voltam tápszert adni. Két mellből is kap enni. Próbálkoztam már tejszaporító teával, a More Milk kapszulával, de nem váltak be. Van még valakinek valami ötlete? Ne írjátok, hogy gyakrabban szoptassam, mert mint írtam, akkor többet sírt. Csak akkor teszem előbb mellre, ha igényli, de akkor se termel a mellem több tejet :(

2013. jún. 24. 11:53
1 2
 11/12 xStefix ***** válasza:

Mennyi az a nem elég hízás? A heti 12 deka azért megvan? (amíg meg nem duplázza a születési súlyát, addig ez szokott lenni a minimum)


A tápszeres pótlás miatt jobban eltelik a pocakja, ezért alszik éjjel többet. Ez mindkettőtöknek kényelmesebb lehet így, elhiszem; viszont azt is tudd, hogy az éjszakai szoptatás különösen jól serkenti a tejtermelést, mert ilyenkor magasabb az ezért felelős prolaktin hormon szintje. Vagyis azzal, hogy éjjel kevesebbszer szopik a babád, sajnos nem tudod még hatékonyabban növelni a mennyiséget... Minél többször szopizik, annál több lesz a tej is.


Egyébként, biztos, hogy az éhség miatt sír szopi után? Ha elvileg a ritkább szopi is elég neki (ill. jobban viseli), ahogy írod, akkor még mindig hajlok azt gondolni, hogy nem biztos, hogy a mennyiséggel van gond... Kap mást is a babád a tejen, szopin kívül? Cumit, vizet, egyebet? A pótlást üvegből kapja?

Illetve nem veszel észre változást a szopizási technikáján? Még mindig ügyes, türelmes, jól szív? Nem lehet, hogy kezd kicsit ellustulni?

2013. jún. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nem egyből adtam neki tápszert, mégsem lett több a tejem. Nem azért adom este sem, h kényelmesebb legyen. Az egyszeri kelésre már a hozzátáplálás előtt rászokott. Az elmúlt héten 60g-ot hízott, tehát nem csak feleslegesen aggódom a súlya miatt. Bögréből kapja a pótlást, egyelőre csak tápszert. Én sztem ugyanúgy szopizik, mint eddig. Kisebb korában is hamar végzett, 5-10 perc alatt.
2013. jún. 27. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!