Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehetne egy cicifüggő...

Hogy lehetne egy cicifüggő babát rászoktatni, hogy megegye a tápszert, ha már nagyon kevés a tej?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos. Sosem volt sok tejem, de most már estére olyan kevés, hogy sokszor el sem alszik, mert éhes marad. A tápszert nem eszi meg se pohárból se cumisüvegből, se csőrös pohárból. Eszik gyümit, főzeléket elég jól, de utána is igényli a cicit. A gyarapodása egyébként normális. A védőnő szerint délelőtt csak gyümölcsöt kellene ennie, délután tejpépet, reggel-este szopi. (Most 6szor eszik naponta.)De én attól félek, hogy akkor még kevesebb tej lesz és lelkileg is megviseli a babát, hogy hirtelen nem kap napközben cicit. Én már örülnék, ha csak kétszer szopizna, mert rengeteget kínlódtunk születése óta a tejért, mondhatni minden cseppért megszenvedtünk. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit kéne tennem.
2009. okt. 14. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi hasonlo cipoben jarunk/jartunk. En ugy csinaltam, hogy felalomban csuszattam be a szajaba a cumisuveget, aztan egy nap egyszer csak elfogadta ebren is. Most pedig felalomban nem fogadja el, es ebren is csak addig, amig el nem akar aludni.
2009. okt. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló helyzetben voltunk. Mivel a babád megeszi már a főzeléket meg a többi ételt is, könnyebb helyzetben vagy, mint ha nem enné. Szerintem ne eröltetsd a tápszert. Már nem olyan pici, hogy szüksége legyen rá. Az üveges bébiételek, vagy amit te készítesz neki, azok jöjjenek most már számításba. Ha ennyire kevés a tejed, akkor csak igény szerint szoptatsd, amikor ő kéri, pl. elalvás előtt, ne amikor evésidő van. Add a gyümit, meg amit gondolsz. Este pedig adj neki tápáló vacsorát, hogy ne legyen üres a pocakja, utána pedig már jöhet a cici. A védőnő nem tudja, milyen a babád igénye, azt csak te tudhatod. Ő csak azt tudja mondani, hogyan kellene ennie a babának, de hát tudjuk, az nem mindig van úgy. Amúgy nem lehet, hogy a cici főleg nem a tej miatt, hanem maga a cici miatt kell a kiscsajnak? Mert az én kislányom is nagy cicifüggő még a mai napig, de csak alvásra használja, arra van még 2-3 korty benne. Remélem tudtam egy kicsit segíteni!
2009. okt. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!