Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális dolog ha egy 2,5éves...

Normális dolog ha egy 2,5éves gyerek tépi az anyja mellét a játszótéren, az meg megszoptatja? Engem marhára fusztrál!

Figyelt kérdés

Van egy kisfiú aki ennyi idős és még cicizik. Ha nyűgös meg kell szoptatni mert ordít,ha a játszótéren akkor ott! Ez engem baromira idegesít és sok más embert is,mert egy ekkora gyereknek már meg lehetne magyarázni hogy NEM! Főleg meg hogy látja a többi gyerek is,hiába le van takarva egy kendővel a cici meg a feje.

Nekem is van egy 3évesem és ha kérdezi nem tudok neki mit mondani,azt már nem is említem hogy minek egy ekkora gyereket szoptatni?!



2013. júl. 19. 00:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg ha valakinek nem tetszik, ne nézzen oda. Nekem egy ismerősöm még 4 évesen is szoptatott, na az már durva volt. Én is sokáig szoptattam, na nem 2,5 évig, csak 16 hóig, és nem nyilvános helyen, de ez mindenkinek a saját dolga, én sosem tennék megjegyzést. Nekem pl nem tetszik, ha egy 2 éves cumisüvegből iszik... De pláne, ha még le is takarja kendővel, akkor az miért annyira zavaró? Ennél sokkal rosszabb látvány is van a világon, mint a gyerekét szoptató édesanya, még akkor is, ha az anya nem tud elszakadni, és már nagyobbacska a gyerek.
2013. júl. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok! Nekem a szomszédom igazi hagyománytisztelő roma csaj. Ő például anno elárulta nekem, hogy náluk elvárás, hogy ha valakinek van teje, és tudja szoptatni a kicsit, akkor 6 éves koráig elvárás.

És bár tudom, hogy nem Afrikában élünk, de ott is gyakori, hogy a gyerekeket 6éves korukig szoptatják.

Én nem gondolom, hogy szeretném még a 2 és fél évesemet szoptatni, de nem is ítélem el.

2013. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Mondom nem azzal van a probléma hogy 2,5évesen cicizik,hanem azzal hogy ezt nyilvános helyen teszik!!! Úgy látszik tényleg nem vagyunk egyformák,mert nekem ez már nem fér bele! Én nem a babákról beszélek!

Miért kell ezt "végignézni" vadidegen embereknek??? Ja hogy forduljon el addig mindenki! Délután tele van a a játszó. Akkor már haza is mehetne az egész játszótér amíg a kedves anyuka szoptat!

2013. júl. 19. 14:10
 14/17 anonim ***** válasza:
65%
Az első oldalon volt olyan vélemény, hogy a hosszabb szoptatásra nem a gyereknek, hanem az anyának van igénye, mert nem tud leválni a gyerekről. Nem mondom, hogy ilyen nincs egyáltalán, de nem ez az általános és ennek más jele is van (senkivel nem akarja, hogy a gyerek legyen, féltékeny ha az óvónőt megöleli, stb). Sem nálunk, sem a baráti körben ahol 2 év felett még szoptattak nem az anyuka ragaszkodott hozzá, hanem a gyerek. Náluk a kistesó nagyon hamar jött, a testvérféltékenységet is lehetett vele csökkenteni.
2013. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 xStefix ***** válasza:
50%

Nézd, ha az illető anyuka nem látja (be), hogy ez másokat zavar, és nem hajlandó változtatni a szokásain, akkor kizárásos alapon a környezetnek kell megoldást találni. Pl. nem odanézni vagy másik játszóra menni, ha megoldható. A gyerekünknek pedig meg kell próbálni úgy elmagyarázni, hogy a másik gyerek-szülő párost se minősítsük a saját véleményünkkel. Elvégre igen, minden családban mások a szokások - de attól még lehet tisztelettel beszélni a tőlünk különbözőkről is.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy az illető anyuka jól teszi, amit, mert valóban, ennyi idősen azért már eléggé megosztó a nyilvános szoptatás. Amíg valaki csak a négy fal között szoptat, addig senkinek semmi köze hozzá, hiszen másokra nincs kihatással - de egy bizonyos életkor után fordul a kocka és kialakulhat olyan konfliktus, amiről te is írsz. Ilyenkor jó lenne, ha az anyuka maga is felismerné ezt; de ha ezt nem tudja, akarja megtenni, nem marad más, mint a megszoksz vagy megszöksz-felállása.


Egyébként én sem értek egyet azzal, hogy ennyi idősen csak az anya ragaszkodna a szoptatáshoz. Szerintem (legtöbbször) mindkét fél ragaszkodik hozzá, hiszen az anya életének is a részévé vált közben a szoptatás. Nincs is ezzel semmi baj, és általában nem is szokott lenni, mert végül is minden út az elválasztódáshoz vezet. Csak van, ahol ez később történik meg.

2013. júl. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
26%
Ez az igény szerinti szoptatás. Nem értem, mi bajotok vele. A gyermek irányít, majd ő eldönti, mikor-hol-meddig támad kedve cicizni.
2017. aug. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És az miért baj, ha làtjàk màsok. Ne legyél màr ennyire prűd
2023. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!