Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan válasszam le a 2 éves...

Hogyan válasszam le a 2 éves kisfiam a ciciről? Van olyan gyógyszer vagy tea ami elapasztja a tejet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Mondd meg neki, hogy nincs több cici holnaptól. Ezt egész nap mondogasd neki, este, hogy az volt az utolsó cici.

Aztán ne adj neki többet.

Nekem 20 hónapossal ez bevált, a két éves meg már sokkal értelmesebb.

Persze elszántság kell hozzá.

2013. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

egy ismerősöm az egyik gyereknél mustárral, a másiknál pedig citrommal kente be a cicijét, és azt mondta a gyereknek, hogy sajnos elromlott a cici :) (24-25 hónapig szoptatta mindkét gyerekét, és ez az elválasztási mód egyáltalán nem viselte meg a piciket)

úgy tudom, ha nem szoptatsz, pár nap alatt elapad a tej...

ha cicin altatsz, akkor viszont nem tudom, mi van, szerintem amíg szívogatja a gyerek, addig van tej, akkor a kérdésre nem nagyon tudom a választ sajnos.

2013. aug. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ameddig a cicihez ragaszkodik a gyerek és nem a tejhez, akkor jobban jársz, ha nem sietteted a tej elapadását, mert ha kevesebb lesz vagy teljesen elfogy, de ős még mindig szívja, akkor magaddal fogsz kibánni mert iszonyatosan tud fájni mikor az üres cicit szívják! Sajnos tapasztalat.

Próbálj meg a józan eszére hatni: oda adod neki, de kis idő után halkan mondd neki, hogy anyának fáj, ne kapja be egy kicsit, de oda bújhat hozzá. Nekünk ez vált be. Igaz, még nem szokott le (20 hónapos még) de legalább már egyre többször alszik el úgy, hogy nem kapja be csak hozzá bújik. Mostanában néha már éjszaka is beéri annyival, hogy anyának fáj. (eddig éjszaka 2-3 alkalommal még cumizott rajta)

2013. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!