Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a kórházban az a szokás,...

Ha a kórházban az a szokás, hogy 3 óránként szoptassak, közte ha felébred teát adjak neki és éjszaka 11-től reggel 5-ig nem adhatok neki csak cukros vizet vagy teát, és én másképp akarom csinálni, van hozzá jogom?

Figyelt kérdés
10 napos babámmal bekerültünk, mert sárga. Itt megmondták, hogy működjek együtt a fentiek szerint. Katonásan 3 óra, be kell tartani.. Cukros vizet és teát sem adtam neki eddig. Bánt, hogy az elképzeléseimet fel kellett rúgnom. Tejem egyébként sok van.
2013. aug. 9. 21:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jogod van ugy tenni, ahogy jonak latod, allj a talpadra. Sargasagnal az anyatej a legjobb, en is ezt tettem, igeny szerint szoptattam es meg lett az eredmenye. Nekem is jottek a cukros vizzel es a harom oraval, de nem volt kotelezo, nem is ertem, nem kenyszerithetnek ilyesmikre.
2013. aug. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

igen, és ha bedurran a melled, mert éjszaka 11-től hajnali 5-ig nem szoptathatsz....???

pont nem hiányozna egy mellgyulladás, nem igaz?

így 3 gyerek szoptatása után azt kell, hogy mondjam, nincs az a nővérke, aki nekem megszabná ebben a helyzetben, amiben most te vagy, hogy a 10 napos kicsimet ne szoptathassam meg az igényei szerint. az tuti.


Amikor szültem (egy nem bababarát kórházban)nem volt hely a roming-in szobában, mert rengetegen születtek.

A császáros osztályra kerültem, ahol 3 óránként hozták a babákat, hogy szoptathassuk őket, 15 percre!

Pár nap múlva jöttek a gyerekorvos meg a delegáció vizitnél és közölték, hogy a születési súlyához képest nagyon sokat fogyott a babám. Érdekes, ezen nem csodálkoztam.

Mondtam nekik, hogy ha lekerülök a roming-in-be, és éjjel-nappal velem lesz a kicsim, természetesen felhízlalom:)

így is lett.


Megáll az ész.

Ne hagyd magad!!!

2013. aug. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el minden választ., de! Nekem így rontották el az anyatejes táplálást a nagyokosok!!! Ne hagyd magad így utólag azt mondom! Mi az hogy egy 10 napos baba éjszaka a nyár közepén nem szophat!? Mi is 10 naposan kerültünk be, akkor a fiam 2 óránként szopizott 80-akat, de ők azt mondták 3 óránként ehet 70-eket, mert ennyinek elégnek kell lennie! 1 órán keresztül sírtam a gyerekkel, de nem mertem nemígy csinálni (csak kértem, de nem engedtek), mert a függöny nélküli ablak elött 5 percenként elment egy nővér. Úgy éreztem magam, mint az állatkertben. Több, mint egy napi sírás kellett hozzá, hogy belássák a fiamnak több kell. Annyit engedtek, hogy egyen 110-eket, de így se bírta, csak 2,5 órát a kicsikém! És ennyi nem volt, a cicimben, csak, ha két mellből etettem. Na mire hazaértünk a bal mellemben csak 30-40 volt. 2 és fél hónapos koráig volt szegénykém csak anyatejes! Nem azt bánom, hogy tápszert kapott, ennyi idősen, csak az zavar, hogy rengeteg tejem volt és azért kapott tápszert, mert másra hallgattam tanácstalanságomban. Na, soha többet!
2013. aug. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Atyaég!!! Cukros vízet? Marha egészséges jobb mint a tej. Hülyék ezek az emberek ott? Igyanak ők cukrosvizet meg teát Te pedig adj cicit a picinek. A legjobb neki a tej.
2013. aug. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
a 3 óránkénti szoptatás betartható, bár tény, h otthoni körülmények között nem kell foggal-körömmel ragaszkodni hozzá. a cukros vizet és a teát simán megtagadnám és nem adnék neki. azt se engedném, h mástól kapjon
2013. aug. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ne tartsd be! Szoptasd! A te gyereked, miért kéne cukros vízzel tömni??? áááá
2013. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 xStefix ***** válasza:

Nem mondom, hogy végérvényesen vessz össze a kórházi dolgozókkal, elvégre ők is segíteni akarnak (és remélhetőleg tudnak is), szóval valahol picit függesz is tőlük... de mindenképp állj ki határozottan a saját álláspontod mellett! Hacsak nincsenek ezek a szabályok valahol brutálszigorú módon papíron leírva és nem fenyeget a megszegésükért "kizárás", akkor bátran hágd át őket. És ha úgy látod, hogy a személyzet nem érti meg az álláspontod vagy akadékoskodik, akkor inkább titokban szoptasd a babádat. De legyél határozott és higgadt, akkor előbb-utóbb feladják a győzködésedet. ;)


Mellesleg a sárgaságot legjobban az anyatej gyógyítja, másodsorban pedig a tápszer; mert a bilirubin túlnyomórészt a széklettel ürül, nem a vizelettel! Vagyis itatni teljesen felesleges, HA egyébként meg tudod oldani, hogy minél gyakrabban szopizzon. De ha mégis, akkor tiszta vizet adjanak neki, ne mást!!!

(Nem irigyellek, de ez sajnos nem egyedi eset. :( )

2013. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az egyöntetű válaszokat, fel is bátorított, bár így is titokban szoptattam. A nővérke azt mondta, úgy KELL szoptatni, ahogy elő van írva. Ha éhes, ha nem. Ha pedig nem kel föl mondjuk a 8 órási etetésnél, csak mondjuk fél10-kor, akkor 'hagy sírjon' 11-kor lesz legközelebb etetés, kibírja. Szegény baba úgy elfáradna a sírásban, hogy a 11 órásira is elaludna. Megkérdeztem egy másik nővért, hogy mi van, ha nem tartom be, igény szerint szoptatnék, ahogy otthon is, ő annyit mondott, hogy ők ezt csak javasolják, én dolgom. Szóval 4 órakor megetettem, mert akkor kért. Bejött a nővérke, és leordította a fejem, hogy mi az hogy én akkor szoptattam. És én - akkor keltem, 5-kor - higgadtan csak azt mondtam neki, hogy a szoptatáshoz jogom van, nem értek egyet az itteni módszerrel és ha neki nem tetszik a hozzáállásom, délelőtt felhívjuk a betegjogi képviselőt és hármasban megbeszéljük. Erre ő habogott, hogy ő csak jót akar stb stb. Ez után minden nővér iszonyatosan kedvesen kezdett velem bánni és mindent jól kezdtem el csinálni. Teát nem adtam neki, de egy cumisüvegbe töltöttem alibinek. :)

Kérdezték az intézmény nevét, nem írom ide ki, mert nem akarom lejáratni az így is hírhedt kórházat, viszont privátban nagyon szívesen leírom bárkinek! :) És valóban kőkorszaki szabályokat alkalmaznak sajnos.

2013. aug. 11. 15:03
 19/21 xStefix ***** válasza:
Ügyes vagy! ;)
2013. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jól csináltad!Ügyes vagy!!!:)
2013. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!