Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amikor arról beszélnek hogy...

Amikor arról beszélnek hogy "3 óránkénti szoptatás", akkor a szoptatás elejétől számítják a 3 órát?

Figyelt kérdés
Én általában 40 percig szoptatok, ha az elejétől számolom akkor már majdnem csak 2 óra van a következőig.
2013. aug. 31. 14:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagyis ha a végétől számolom.
2013. aug. 31. 14:57
 2/10 anonim ***** válasza:
igen,a szoptatás elejétől.
2013. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. aug. 31. 19:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, az elejétől, mert a végén már lehet csak "játszik" a cicivel, az a tuti, hogy mikor kezdi.
2013. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, a szoptatás elejétől. tehát a 3 óránkénti szopi pl. reggel 7 / 10 / délután 1 / 4 / este 7 óra ... stb... a 3 órás szopinál a nagykönyv szerint max 30 percet szopizhat a baba... (a sürgetést pedig a hajacska borzolásával érik el az anyák...)

de miért akarsz 3 órás közökre áttérni? szerintem a legjobb, ha akkor kap a baba enni-inni, mikor szomjas és éhes... egy idő után a gyerek úgyis kialakítja a 2-3-4 órás evésközöket és a gyors kajálást. (nálunk is így lett, mikor 2-2,5 hónapos lett, és én semmit nem erőltettem!!!)

2013. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Két dolog van, amit IGÉNY SZERINTI szoptatásnál el kellene felejteni: mérleg és az óra.....ha nincs orvosi indok....csak számolni kellene: a pisis pelusokat és mellre tenni, ha kéri a baba.
2013. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire pontosan kiszámolni a 3 órát, hanem ahogy kijön. Néha 2,5 óra, néha 3,5, nem kell számolgatni.
2013. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A védőnőm szerint minél gyakrabban kell mellre tennem a babát, hogy több tejem legyen. Viszont evés után mire elalszik 1 óra is eltelik, majd aludna még 3 órát, de akkor már csak 4 óránként történik a szoptatás, gondolom a tejtermelésnek nem tesz jót ez a hosszú időszak. De ha van tanácsotok szívesen olvasom. Mérleget már nem használom mert csak idegesít hogy mennyit evett. Kivéve hetente egyszer a kötelező mérés.
2013. szept. 3. 11:40
 9/10 anonim ***** válasza:

HA a babád igényli a 4 órűánkénti evést, akkor neki az a tökéletes, nem kiell a 3 órásra törekedni, éppen ez az igény szerinti lényege.

A 3 órás evést úgy képzeld el, amikor valaki, bár többször szopna a babája, sír, h éhes, de ő inkább ringatja, sétáltatja, de nem teszi mellre, csak h kivárja a 3 órát....


HA a te babád beáll a 4 órákra, akkor a szervezeted úgy fogja neki termelni elégségesre a tejet. :)


MRnnyi idős?

2013. szept. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még csak 3 hetes lesz pénteken. Sokmindenben bizonytalan vagyok még.
2013. szept. 4. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!