Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 3-4 óránkénti szoptatás mit...

A 3-4 óránkénti szoptatás mit jelent?

Figyelt kérdés
1hetes a babánk demár belevagyunk zavarodva az etetési időpontokba.Mivel még sárga nagyon aluszékony,azt mondták 4óra elteltével illik felébreszteni,na ez sem megy igazán,de a fő gondom az hogy honnan kell számolni a következő 3 vagy 4 órát?az etetés kezdetétől vagy az etetés befejeztével?mert nálunk van 1 órát is a mellen,plusz hozzátáplálással másfél óra is van.
2010. márc. 11. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az etetés kezdetétől kell számolni. Egyébként nem tesz ám jót, ha egy órán át a melleden van. Nekem így lett mellgyulladásom lázzal, és mellemben akkora csomókkal, mint egy dió. Párom masszírozhatta, én meg közben sírtam. Feláztatja a baba, utána bereped, stb. Ezzel óvatosan kell ám bánni! Ha bealszik cicin, fel kell valahogy ébreszteni. Cirógatod az arcát, csikized a talpát, megpöckölöd a tenyerét, megbirizgálod a fülét, mindegy, csak ébreszd fel. B.
2010. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az etetés elejétől számítsd.
2010. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Sose ébresztettem fel a gyerekeimet enni.

Majd helez ha éhes lesz :)

2010. márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
etetés elejétől kell számítani. és igaza van az elsőnek, ne legyen egy órát a melleden, nagyon nem tesz jót!
2010. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az etetés kezdetétől kell számolni.Egy órát ne hagyd a mellen.20-25 perc alatt ő megeszi azt a mennyiséget, amire szüksége van.Később még ennyi idő sem kell hozzá.Rá fog menni az egész napod, ha ennyi ideig szoptatod, plusz a mellednek sem tesz jót.
2010. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az etetés kezdetétől kell számítani. Ha megfogadod a tanácsomat nem hagyod egy órát a ciciden, max. 30 percet, és a sárgaság, akkor múlik el a leghamarabb ha sűrűn, kb. 2 óránként szoptatod. A nagyobbik gyerekem intenzív osztályon volt annyira besárgult, a kisebbiknél idejében kapcsoltunk az orvosokkal és még kék fényre sem volt szüksége. Amíg nem indult be a tejem rengeteg cukros vizet itattam vele, aztán amikor már volt, ha nyikkant egyet máris cicire vettem, de csak kb. 10 percre. Így nem sebesedett ki a cicim sem, lett bőven tejem, nem gyulladt be a mellem, és a gyerek is hamar kisárgult.
2010. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13.54-nek: a kérdező babáját muszáj felébreszteni, mivel írta, hogy sárga. Emiatt nagyon aluszékony. Neki fontos, hogy egyen, nem szabad hagyni állandóan aludni, mert kiszáradhat. És nem kötekedésből, bántásból írtam! B.
2010. márc. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az evés elejétől. Tényleg elég neki max 30 perc, utána már csak játszik. 1 hónapos volt a lányom, 70 perceket volt cicin bimbóvédővel. Próbáltam anélkül, 1-2x sikerült is, legalábbis azt hittem. 1x kíváncsiságból kb 10 perc után lemértem, egy grammal sem mutatott többet a mérleg, mint előtte. Akkor jöttem rá, hogy csak játszik. Adtam neki cumit, onnantól 25-30 percre csökkent az evésidő. Idővel fejnem sem kellett már annyit, így magamra is maradt idő, de eleinte, esküszöm, fél órám volt a 2 etetés között. Úgyhogy nem vagy egyedül az 1-1,5 órás cicizéssel, de tényleg próbáld meg fél óra után levenni. És igen, kell ébreszteni, nekem nappal szigorúan 3 óránként kellett, éjjel 4, amíg sárga volt (2 hét).
2010. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,én bimbóvédőt használok mert befelé fordulóak a mellbimbóim és mivel folyton ráaludt,kínszenvedés volt újra rátenni.Próbálom én ébreszteni,de nemsok sikerrel,éjszaka bezzeg fennt van 3 órát is egy huzamban,akkor semmise segít,csak ha ráaltatom a cicire.Remélem a sárgaság után jelez magától ha enni kér.
2010. márc. 11. 16:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is befelé forduló mellbimbóim voltak, legalább is ezt mondták a csecsemősök az első gyerekemnél. Azt javasolták, hogy használjak bimbóvédőt, hát kínszenvedés volt. Aztán a férjem javaslatára el kezdtem próbálkozni védő nélkül. Rövid időn belül siker volt. Minden gondom megoldódott. Hidd el megéri a próbálkozás. Fordított életet él a kicsid, nappal alszik, éjjel viháncol, de szépen lassan át fog állni a ti életritmusotokra. Saját tapasztalatom szerint vedd magadhoz az ágyba éjszakára (de csak max. az első két hónapban) így kevésbé ébred fel az etetésekhez, és jobban alszik éjszaka. Aztán, ahogy észre veszed, hogy kezd alkalmazkodni a nappali- éjszakai élethez, azonnal vidd a saját ágyába. Én így csináltam a második hónapban már átaludta az éjszakát a saját ágyában, és még mindig anyatejes, jól fejlődő kisfiú 6 hónaposan is. Tudom , hogy sokan ellenzik ezt, de én máshogy nem is maradtam volna életben, két kicsi korkülönbséges gyerek mellett.
2010. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!