Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik nem tudtak...

Anyukák, akik nem tudtak szoptatni, hogyan sikerült magatokat túltenni azon, hogy nem tudtatok anyatejet adni a babátoknak?

Figyelt kérdés

nekem egyszerűen nem megy. Egy senkinek, nullának érzem magam. Egyetlen napig sem tudtam szoptatni a gyerekemet, mert egyszerűen nem volt tejem. Volt, de az kb. egyenlő volt 10ml-vel.

Első naptól kezdve tápszeres a babám, és én ezt nemtudom magamnak megbocsátani. Talán nem is küzdöttem érte eléggé, mert eszméletlenül fájt.

8 hónapos a babám, és nem mulik ez az érzés, nem is szeretnék több gyereket, mert olyan sz*r anya vagyok, hogy még ezt sem tudtam a babámnak megadni.

Állandóan ezen kattog az agyam, hiszen úton-útfélen ebbe botlok bele, az ujságokban, a környezetemben, mindenhol..


2013. szept. 13. 17:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, engem annyira nem viselt meg. 8 hetes koráig próbálkoztam, aztán már a doki is mondta,hogy hagyjam,mert nem lesz tej!

Ettől én valahogy nem éreztem rosszabb anyának magam. Nem a szoptatástól lesz jó anya valaki! Nekem ez olyan, mint a szülés. Nem attól lesz jó valaki,hogy megszüli, a másik pedig attól rossz, hogy császározzák.

Kisfiam 21 hónapos és van a baráti körben, több vele hasonló korú gyerek és megállapítottuk anyukákkal,hogy az én tápszeres gyerekem, sokkal kevesebbet volt beteg,mint az ő anyatejes babájuk! :) És nem lett nagy a feje sem! :)

2013. szept. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 xStefix ***** válasza:

Szerintem valahol elakadtál a szopi miatti gyászfolyamatban, ha mondhatom így. Az első érzelmi csalódás és a végső teljes megnyugvás, beletörődés közötti úton hol tartasz most, hogy érzed?

Miken gondolkoztál már el ezzel kapcsolatban?

Inkább érzelmileg akadtál el, vagy még fejben sem sikerült elrendezned magadban a gondolataidat?

2013. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én 1,5 hónapig próbáltam szoptatni, mellette tápszert evett hogy egyen is valamit. Én is ezen rágódtam hetekig, de a nagyszülők megnyugtattak, hogy mi is (férjem is) tápszeren kezdtük az életünket és egészségesek vagyunk, pedig akkor még csak 1-2 fajta volt.

Ha nem megy, hát nem megy, a babának kiegyensúlyozott anyukára is szüksége van, ezért még nyugodtan vállalhatsz második gyereket, lehet hogy tudsz majd szoptatni, ha nem hát már profi leszel tápszerügyben.

Nekem is elég rossz érzés volt, amikor az LLLigások letámadtak, hogy nem akarok szoptatni - és már úgy éreztem napi 24h-ból 22-t a cicimen van a fiam.

Ne aggódd túl a dolgot.

2013. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Zsöff85 ***** válasza:
Szoptatási tanácsadó csodákra képes. Meg az informálódás... Nem mindent elhinni az idióta gyerekorvos/védőnő kombónak...
2017. nov. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!