Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell valamivel fertőtleníteni...

Kell valamivel fertőtleníteni a mellet szopizás előtt újszülöttnél?

Figyelt kérdés
Anyum valami hipermangános oldatra emlékszik az ő idejéből,de én most nem hallottam ezzel kapcsolatban semmit még.Hogy is van akkor ez?Elég a tiszta víz is?38hetes kismama
2008. júl. 3. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam. Az első 4 hétben tettem rá borax glicerint a bimbó sebesedés miatt és azt rajta hagytam, hiszen a baba szájának is jót tesz. Most már csak reggel-este zuhanyzok.

(éjnek idején amikor a baba ordít, hogy enni akar, nem nagyon lesz kedved mosogani a cicit)

Minden jót és boldog kismamanapokat!

2008. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én elég sokáig bórvízzel mostam le (töröltem) a cicimet szopiztatás előtt.Ez nem drága, patikában megtudod venni, és nem kell lemosni, mert nem árt.Az én lányom majd 2 évig cicizett, de soha semmi szájban lévő problémája nem volt.Se penész, se gomba, se fertőzések.Csak ajánlani tudom.Ha jól emlékszem olyan 300körül volt akkor az ára (3éve), de fél liter van benne, és sokáig kitart.
2008. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Az anyatej baktériumölő hatású, teljesen felesleges lemosni bármivel is.
2008. júl. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Én is ugyanazt hallottam, amit az elöttem szóló. Én sem mostam le soha semmivel, kivéve zuhanyzáskor.
2008. júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném, (az előző vagyok), hogy ha a babának van szájpenésze, akkor azt átadhatja a cicire, ciciről vissza a baba szájába stb...(ping-pong fertőzés), ezért kell kezelni a mellet és a babóca száját is gomba elleni szerrel.
2008. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,minden esetre beszerzem.
2008. júl. 3. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre azért tisztítsd meg legalább sima meleg vízzel szoptatás előtt a melleid. Én nem hiszem, hogy nem kellene tisztítani. Mielőtt megnyalod az ujjad, megmosnád, nem? Csak egy szimpla példa.
2008. júl. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na hát én is erre gondoltam,bár igaz a mellünk nincs annyira kitéve a külvilágnak mint az ujjunk,de ebben a melegben azért úgy gondolom jobb a tisztítás.Azt a bórvízet kipróbálom majd.
2008. júl. 4. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!