Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes babám 10 perc alatt...

7 hetes babám 10 perc alatt szopizik és nagyon mohó. Van hogy 3-4szer is bukik utána. A védőnő ajánlotta hogy autósülésbe aludjon 3 napig. Ettől lassabban enne?

Figyelt kérdés
Ajánlott még egy tápszert is ami megköti a kaját, de én nem akarok neki anyatejen kívül mást adni.2-3 óránként eszik, az éjjeleket 1-2 kajcizással átalussza és nagyon nyugodt. Jól teszem ha nem változtatok és inkább jobban odafigyelek arra, hogy ne egyen túl sokat?
2008. júl. 4. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdezted meg, hogy miért mondta? Amúgy én arra gondolok, hogy akkor nem vízszintesben van és talán kisebbeket bukik...Az én babám is nagyon mohón evett, rengeteg ki is jött belőle mindig, nekem az vált be, hogy szopi közben 2-3* büfiztettem ill. az idő is megoldja, lassan lesz olyan erős a gyomor záróizma, hogy nem enged annyit vissza.
2008. júl. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Nem mohó, csak a Te tejleadó reflexed erős, és ő még kicsi, hogy követni tudja, majd bvelejön:) Mohó újszülött nincs. Nem lehet anyatejjel túletáplálni, csak túletetni, azt meg kibukja, nem kell megvonni tőle semmit. Annyit adj neki, amennyit igényel, ha kijön belőle az nem baj, hisz ezért nem lehet túltáplálni.

Nehogy abban altasd szegény, a védőnők nem mindig komplettek.

2008. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Azért mondta az autósülést mert abban félig ülő helyzetben van a baba és nem folyik vissza a gyenge gyomor záróizom miatt a tej. Az is jó ha kézben tartod legalább fél órát.
2008. júl. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy adjál tápszert a babának ez fatális hülyeség, hogy megköti a kaját!

Ha a baba 10 perc alatt mohón eszik, akkor a tejleadó reflexed is biztosan nagyon erős, és a babába dől a tej, nem győzi nyelni és íly módon nyel egy rakat levegőt is ami egy emberes büfikor magával hoz egy adag tejcsit is. Ezért bukik sokat. Hogy lassabban egyen és ne mohón próbáld meg hogy úgy teszed mellre a babát hogy kicsit hanyattdőlsz, és ekkor nem folyik olyan nagy erővel a baba szájába a tej nyugodtabban tud szopni és talán nem bukik majd olyan sokat. Egyébként a bukás a természetes kalóriabevitel szabályzása a babának a felesleget kibukja.

Az autósülésbe való altatás helyett jobb ha az oldalára fordítod hátát megtámasztod és így kicsorog ami felesleg vagy nyomja a pocijt, és persze gondosan kell büfiztetni is.

2008. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!