Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatban...

Szoptatással kapcsolatban lenne problémám. Szopi sztrájkja van a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
1hét múlva lesz 3 hónapos a kisfiam.Születése óta anyatejes és rengeteget eszik/evett.kezdetektől 4 óránként eszik és éjszaka egyszer kel fel 9 kor eszik utoljara és 8-9 kor kel reggel.szépen gyarapodott,majdnemhogy evett aludt kisebb hasfajasa volt azért.Mar kb 3 hete elkezdett furcsan szopizni beveszi-kiköpi aztan elkezdett kevesebbet enni amugy 140-180 evett mindig mostanaban 100-120 nagy nehezen sokszor sír közbe van h ellenkezőleg beszelget velem de cicizni 2-5 perc utan nem akar.odáig jutottunk hogy 40-70 nél abba hagyja böfiztetem sétalok vele egy kört a lakasban és ismét eszik 20 at majd így tovabb.most mar 110 et is néha eszi meg nagy killodas alatt.hetente 11-14 dekat hízik.nyugtalan nehezen tudom elaltatni sír.éjszaka is többször fent van.kifejtem a tejem cumisüvegből elfogadta.cicit oda nyújtom neki nem kell ujjamat szopizna.eddig soha nem kapott cumisüveget.van h ömlik a tejem nagyon dolgoznia se kell de így is 60 körül eszik.utana 50 et cumisüvegből anyatejet.van h alig van tejem nehezen jön sokszor ki se szívja rendesen.van h több tejem van.a viselkedéséből úgy gondolom h éhes meg a mennyiségből.szerintetek mit csinaljak?mi lehet a gond?szerintem nem is olyan taplaló a tejem.
2013. nov. 14. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ez itt a baj, hogy adtál neki cumisüveget. Ezt nem kellett volna. Dolgozni nem tetszik neki a tejért, mikor az üvegből egyszerűen jön. Ez a cumizavar. Felejtsd el az üveget és szoktasd vissza csak a melledre.
2013. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Soha nem kapott cumisüveget csak ma adtam abból de a priblémám már 3 hete fenn áll.
2013. nov. 14. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak jobban érdekli a külvilág, mint eddig? Próbáld félálomban etetni, nálunk az bejött ilyen esetekben.
2013. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem nem kevés a tejed. Könnyen lehet, hogy az egész azért van, mert jön a foga! Nem kell, hogy látsszon, de már fáj az ínyében. Szerintem most ne aggódd túl a dolgot! Amikor ilyen "cirkuszokat" csinálnak cicin, általában fájdalomtól van ( hasfájáskor is). Én is általában túlaggódom,aztán mindig kiderül, hogy "csak" a hasa vagy a foga. Pláne nem cumizavar, ha már hetek óta tart és a cumisüveget csak most kapta ;)
2013. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Az éjszakáitok minősége is teljesen a fog növésére utal. Mondjuk 3 hónaposan lehet, hogy elég korai, de minden baba más, szóval szerintem könnyen lehet, hogy ez a gond.
2013. nov. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja és még mozgásfejlődési ugrástól is lehet ez a nyugtalanabb időszak
2013. nov. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:
45%

Cumizavar biztosan nem, de ne is legyen... vagyis inkább tedd el az üveget és ha muszáj is pótolnod, másból tedd.

A sztrájk már valószínűbb, de ugye rá kéne jönnöd, hogy mi zavarhatja. Amikor elkezdődött a dolog, történt vele, körülötte valami, nem emlékszel?

A fogzás simán lehet, a mozgásfejlődés és a környezet iránti túlzott érdeklődés is. Sajnos ilyenkor próbálkozni kell, hogy melyik megoldás az, ami bejöhet.

A fogára sokféle fájdalomcsillapítót lehet kapni, először szerintem inkább a homeósokat próbáld, utána a rendes gyógyszereket. De egyébként a szopi is jó lenne, ha elfogadná.

Ha a túl sok inger zavarja, próbáld minél csendesebb, nyugisabb helyre vinni: külön szoba, félhomály, csend stb. Mondjuk ha ez a gond, azt onnan láthatod, hogy szopi közben érdeklődve elforog, nézelődik, de nem feltétlenül sír azonnal.

Segíthet még ezen kívül a hordozás, mert a testközelség is nyugtathatja. Illetve ha nagyon folyik a tejed, próbáld ki a hátradőlve szoptatást, ilyenkor a tej a gravitáció ellenében lassabban folyik.


De az lenne a legjobb, ha ki tudnád deríteni, hogy mi nem tetszik neki.

(A tejed pedig rendben van!!!)

2013. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
lehet tudom mi a baj,de nagyon szégyenlem magam hogy ez előfordult. Azóta tart ez az állapot mióta párommal veszekedtünk éjszakai szoptatáskor.Rövid ideig 1-2 percig picit hangosabban beszéltem miközben a pici cicizett és azon az éjszakán még veszekedés előtt nagyon ideges voltam párom miatt és babám ezt megérezte mert nagyon nyugtalan volt azon az éjszakán. Ettől a naptól kezdve alakult ki fokozatosan a mostani helyzet.Helyre lehet ezt még hozni?Lehet ezért nem nagyon akar szopizni?Mostanában már nem sír inkább nézeget és beszélget hozzám. Azóta másik szobába szoptatok.
2013. nov. 15. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!