Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akiknek sikerült...

Anyukák, akiknek sikerült egész napos szoptatással szaporítani tejeteket, hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
Kislányom most 4 hetes. 1-1,5 óra szopizott utána 2-3 órát aludt, a cicin szokott elaludni. Nem ébresztettem magától ébredt. Így általában 6-szor evett egy nap. Két mellből etettem, mert ha csak az egyiket kapta mindig éhes maradt, üvöltött. Én azt gondoltam, hogy minden rendben, eszik, alszik, van kakis és pisis pelus is bőven. Aztán az orvosnál kiderült, hogy az én kicsikém gyakorlatilag nem hízott semmit, még a születési súlyát sem érte el. Szándékosan nem vettem mérleget, mert a védőnő szerint mindegy hány grammot eszik, mert az első tej a mérhető, ami nem tápláló, tehát bármennyit is mutat a mérleg az nem mérvadó, hanem úgyis vinnem kell orvosi ellenőrzésekre és akkor ott megnézik a gyarapodását. Első gyerekem, tapasztalatlan vagyok, hittem neki. A doktornőnél csináltunk egy próbaszopást, kiderült, hogy mindössze 65 grammokat eszik, ami kevés. Feltétlen pótlást kell adnom neki. Lefejt anyatejet, ha nincs akkor tápszert. Fejéssel nem jött semmi maradt a tápszer, amit elfogadott és hízni is kezdett. Már nem alszik be a cicin sír, hogy még kér enni. Én nagyon szeretném szoptatni és ajánlották, hogy próbáljam meg a gyakori mellretételt, éjjel nappal szoptatást, mert azzal lehet serkenteni a tejtermelést. Azt javasolták, hogy tegyem 20 percre az egyik cicire utána a másikra is 20 percre, vegyem el tőle tegyem le aludni, és egy óra múlva etessem újra. Második napja csináljuk, de üvölt, mint a sakál, hiszen nem lakik jól. Visszateszem a cicire és szegény csak szívja szívja az üres cicimet, sír, aztán elfárad bealszik,fél óra múlva megint üvölt, újra szívózás a cicin, néha nyel néhány kortyot. Már én is hulla vagyok, nem aludtam 2 napja, fürödni sem fürödtem, csak gyors macskamosdás volt és enni sem nagyon tudok, nincs mikor. Inni iszom az ide van készítve. Most is a cicimen van fél kézzel gépelek. Van ennek értelme így, tartsak még ki pár napig? Nem éhezik így? Volt köztetek olyan akinek az bevált? Én rontok el valamit? Leírnátok, hogy pontosan hogyan csináltátok?
2013. nov. 18. 11:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Amit tudok, hogy a tejszaporítás "eredménye" akár 3-4 nap is lehet.

A tápszeres pótlás pedig a tej csökkenéséhez vezet, hosszabb távon mindenképp, illetve a cumisüvegből kapja a (bármilyen) pótlást, az czumizavarhoz vezethet.


Amit ajánlok, hívj fel egy szoptatási tanácsadót, aki profi, és részletesen kikérdez arról, hogy mit hogyan csináltok, és aztán elmondja, mi a teendő.

Kérdéses, hogy jó-e teljesen a baba pozíciója, nincs-e letapadva a nyelve (amiatt szoktak kevéssé hatékonyan szopizni tudni), stb stb.


A www.ibclc.hu-n, vagy a www.lll.hu-n találsz telefonszámokat.

2013. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképp a sok mellretétel indítja be a tejet, ezért azt javaslom, ne add fel. Szerintem tök jól csináltad eleinte, továbbra is folytasd úgy, esetleg adhatsz pótlást a szopi után, ha még igényli. És legalább akkor tudsz enni is, ami elengedhetetlen feltétele a tejtermelésnek. Sok húst és zöldséget egyél, leveseket, gyümölcsöt. Be fog indulni az a tej, meglátod!:)
2013. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást. Beszéltem egy tanácsadóval, azt mondta tartsak ki. Elvileg amikor csak "lóg" a cicin akkor is jó esetben jön némi tej, de mérjem a babát minden nap és ha fogyna akkor adjak pótlást, mert nem cél az éheztetés. Kikaptam amiért nem eszem rendesen. Majdnem visszaszóltam, hogy mégis mikor egyek és főzzek amikor egész nap rajtam van a bébi és nincsenek nagyszülők akik tudnának segíteni. Vidéken laknak és dolgoznak, a férjem pedig reggel korán megy este későn jön haza, eszik a munkahelyén. Csak azért is kitartok!
2013. nov. 18. 12:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Szurkolok!

első

2013. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Becsülöm a kitartásod! Bár egy anya mindent megtesz, ugye!?! Nálunk is nehezen ment a szopi. Kórházban ahány csecsemős nővér volt mind máshogy mutatta, és a megfelelő pozíciót sem találtam. Nagyok a melleim (90F) és ez miatt csak két kézzel tudok szoptatni, ami szintén nehézség volt (most is). Én is paráztam rendesen, hogyan fogok szoptatni itthon ahol nincs aki segítsen. Ráadásul császárral szültem, még a mozgás is kicsit nehéz volt. Aztán itthon jött a Laktoherb tea (nem ért semmit), meg a kínlódás. A fejést párszor próbáltam, de nem jött semmi. Majd egy csomó őszilé (amitől székrekedésem lett), aztán a Karamalz alkoholmentes maláta sör. ÉS lás csodát! Úgy bedurrantak a melleim tőle, hogy fájtak a duzzadástól! A homeós bogyókban hiszek is meg nem is , nem próbáltam.

Úgy gondolom, hogy a szoptatás egy tanulási folyamat amit neked és a babádnak kell megtanulni. Nálunk is a gyakori mellre tevés segített, és az, hogy mindketten beletanultunk.(meg a sör:D) Volt, hogy az éjszaka közepén egyszerre sírtam a babámmal, mert nem tudott szopni, de éhes volt. Aztán ahogy több tejem lett, egyre többet kezdett enni, majd jöttek a hasfájások, ami miatt megint nehézkessé vált a folyamat. Ráadásul az én babám böfizni sem szeret... Tudom, hogy könnyű azt mondani, hogy ne add fel, de muszáj folytatnod! Figyeld a babád jelzéseit, és ha úgy gondolod éhes akkor irány a cici! Te meg ne görcsölj, ne parázz, mert csak rosszabb lesz! Ha a babád bealudt, te is feküdj le! Ha nem is alszol, de pihenj, nézz tv-t, vagy csak bámuld a falat! Minden alkalommal pár falatot egyél, és igyál!

Szerintem nem árt egy mérleg otthonra. Én sem a szopikat mérem vele, az engem csak kiborítana, de minden este pucéran le van mérve a babám, és így látom az esetleges növekedést. Ami szintén változó, van, hogy 2 napig semmi, majd 6 gramm. Kevésnek látszik, viszont a védőnő minden héten látja és nem szólt, hogy bármi baj lenne!

A 20 perces szopikat szerintem pont azért mondták, hogy a baba tanulja a ciciből való evést, és neked is serkentse a tejtermelődést! Hajrá, kitartás! Hidd el jobb lesz! Ha meg nem jön össze a szopizás, a tápszeres babák is ugyan olyan szépek és egészségesek! :)

2013. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel! Az egész tej kérdés csak es kizárólag azon múlik, hogy a baba mennyit van a cicin. Ha sokat van, sok tej termelődik ha keveset akkor kevés. Nem hiába van az igény szerinti kifejezés! A pisis, kakis pelus pedig nem hülyeség! Nekem 4 kilo feletti babam szuletett 8 hete, szopizott az elso naptól kezdve szinte egész nap es megis lefogyott 3650 grammra 4 nap alatt, es bizony véres volt a pisije (kiszaradas) magyarul nem volt tejem, 5. Nap indult be azóta egyszer nem volt veres a pisi úgyhogy az mindenképpen egy visszajelzés ha van rendesen pisi. Nem is értem nálatok ez hogy lehetett.
2013. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia! Eloszor is kitartast kivanok. Szerencsee a babad h ilyen anyukaja van es kuzd h legyen tejcsi!

Az en fiam tobb mint 10%ot vesztett a sulyabol a korhazban. Nekem sem indult be a tej csak kb az 5. Napon. Es keves is volt. Eleinte en is potoltam. Javaslom h a potlast Medela Calma uvrgbol add. Nem olcso de abbol szivnia kell igy bem szokik le a cicirol.

Szoval 6. Hetig potoltam es azota nem kellett, mert gyakran tettem mellre. Ugy volt h fekudtunk a franciaagyon osszebujva a nap nagy reszeben es ha nyekkent mellre tettem. Volt par nap h beteg hvoltam szoval akkor is egesz nap osszebujas cicizes amig alukalt addig ettem ittam. Hazimunkara persze nem volt ido de szerencsere volt segitsegem. Hivtam szoptatasi tanacsadot is aki megnezte hogyan teszem mellre es ajanlott etrendiegeszitoket, szopi poziciot. Most lesz harom honapos es heti atag 16 dekat gyarapodik. Hetente merem. A potlas idejen naponta mertem volt h tobbszor is de nem javaslom mert nagyon idegorlo. Bizz magadban a testedben a picidben es meg lesz az eredmenye!

2013. nov. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xStefix ***** válasza:
66%

A 20-20 perc is jó lehet, bár én inkább azt mondanám, hogy akkor válts, amikor tényleg üresnek tűnik a melled. Ez lehet kevesebb, de több idő is, a kezeddel megtapintva le tudod ellenőrizni, hogy mennyire ürült ki. (Persze tudd, hogy a gyakorlatban sosem üres a mell, mindig termelődik valamennyi, csak ha eléri a hozam az aktuális mennyiséget, akkor nagyon lelassul az új adag termelése.)

Illetve én azt mondanám, hogy bátran hagyd (el)aludni a ciciden! Mondjuk ha még nem tud elég kitartóan, ügyesen szopni, akkor azért figyelj rá, hogy rendesen egyen is, mielőtt beszunyál. :) Alvás közben is cumizik a baba és ez a plusz inger is nagyon jól jön ilyenkor - időnként (kb. 15-20 percenként) azt fogod látni, hogy újra és újra megindul egy tejleadás. Sok kicsi pedig sokra megy.

Végül, ha bírod és a babád is hajlandó, nyugodtan szoptathatsz akár hosszabban is. Nálam pl. a lányomnál 2 óra volt a plafon; közben kiolvastam egy vékonyabb könyvet. De megérte, mert már 1,5 nap múlva több lett a tejem. :)

Szóval tényleg működik a módszer, bátran próbálkozz vele! Sok sikert!

2013. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1-2 tejszaporító tippek:

Karamalz amláta ital tényleg nagyon jó

alkoholmentes sör

rántott levesek

Moremilk plus tabletta

horror fejés:két szopi közt 7-7-5-5-3-3-1-1-percig fejni még ha nem is jön semmi!

2013. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sikerült. Itt a harmadik nap vège, tejem szinte egyàltalàn nincs, lòg a teljesen üres cicin. Megnèzte a doktornő, megmèrtük, sajnos fogyott is a kicsikèm. Ma csak 1 pisis pelus volt. Azt hiszem fèlreteszem a szomorùsàgomat ès marad a pòtlàs. Mèg elsìrom a könnyeimet aztàn ùj lapot nyitok. Köszönöm a biztatàsotokat
2013. nov. 19. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!