Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy ha a 4 hónapos babám nem ébred fel éjszaka, ne follyon ki a tejem reggelre?

Figyelt kérdés
Nagyon kellemetlen érzés, hogy az a kevés is, ami termelődik, kárba vész... :( Ugyanis nagyon kevés a tejem a legelejétől fogva, így nagyrészt tápszeres a baba, de nagyon igyekszünk: mindig előbb szopizik, utána kap tápszert, éjszaka csak szopizik (amikor persze felébred). De olyan jó végre egy év után átaludni az éjszakát és kipihenten ébredni... Kb mennyi idő után szokja meg a mell (ha egyáltalán megszokja), hogy éjszaka ne termeljen annyit, hogy ki kell hogy follyon? Nálatok hogy volt? (Pici a mellem, azért nem elég a tejcsi így sem...)
2009. nov. 22. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mindig fejtem éjszaka, mert nekem is sok volt. Nekem felébredt éjszaka enni, csak volt amikor már folyt a tej és akkor egy keveset lefejtem, de még neki is maradt.
2009. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha fenn akarod tartani a termelést, akkor fejned kell éjszaka. Akkor termelődik a legtöbb. Ha csak 1X teszed, az is valami és még aludni is tudsz.

(enyém 3 óránként kelt, mint az óramű 8 hós koráig, és nem szopott, mert nem jó a mellbimbóm, így 1 óra fejés, aztán etetés, pelus, alvás és 1 óra múlva fejés...)

2009. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hát,én azt tudom neked tanácsolni,h gyógyszertárban kapni tejgyüjtő kagylót,bár ezt éjszakára betenni nem tudom!Próbáld ki,hátha..........

egyébként nem a mellmérettől függ,h kinek mennyi teje van!Egy kismell is tud sok tejet termelni

éjszaka azért több a tejcsi,mert nyugalmi állapotban vagy és nincs semmilyen fizikai behatás a szervezetedben ami elvonná a tejtermeléstől

2009. nov. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Azt hiszem, marad az éjjeli felkelés.

Második válaszolónak: hogy tudtál nappal teljesíteni, ha alig aludtál? Én már 2 éjjeli felkelés után egész nap tüskés vagyok... Ámbár, lehet, hogy meg lehet szokni.

Üdv mindenkinek

2009. nov. 23. 10:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kis mellem van, és hajnalra általában bedurrant az első hónapokban (fél év után már nem), de veled ellentétben nem folyt el, viszont kőkemény lett és fájt. Mivel fejni nem tudtam, 3-4 körül felkeltem és megvártam, amíg a kisfiam mocorogni kezd. Akkor mellre tettem, ő jóllakott álmában és 7-ig aludt, én meg megkönnyebbültem és vissza tudtam aludni. Ez fél évig volt így és nagyon jót tett a tejtermelésnek.
2009. nov. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!