Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek fogok tudni...

Szerintetek fogok tudni szoptatni?

Figyelt kérdés
Sem az anyukám, se a nagymamám nem tudta szoptatni a gyerekeit. Én eddig úgy voltam vele, hogy én leszek majd a kivétel. Akárhányszor szóba kerül ez anyám mindig közli, hogy úgysem fogom tudni szoptatni, mert ez nálunk így van. Én úgy gondolom, hogy ez teljesen egyén függő. Nem szeretnék rágörcsölni, és anyámnak is mondtam már, hogy bánt ezekkel a megjegyzésekkel, de sajnos ő ilyen, azt hiszi, hogy minden úgy fog történni velem, mint vele. Ezért azoknak a tapasztalatára vagyok kíváncsi, akiknek a saját családjában is volt aki nem tudott szoptatni, ám ő neki mégis sikerült.

2013. dec. 6. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sme szoptatott senki, nekem egy hónapja született a babám, és annyi a tejem, mint a szemközti bolt tejtermékes polcán! Egyetlen titka van: kizárni a negatív embereket a környezetedből! Legyen az idegen vagy a saját anyád! Én sem társalgok sokat az enyémmel, nem hiányzik a stressz.
2013. dec. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Anyám nem tudott szoptatni, és én sem. De ettől függetlenül biztos, hogy egyénfüggő.
2013. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem engem kérdeztél, mert anyukám és én is szoptat(t)unk. Csak egy gondolatot fűznék ehhez: szüleink és nagyszüleink időre szoptattak, meghatározott rend szerint. Ha többet teszed mellre a babát, ilyen esetben akár minden nyekkre, jóval nagyobb eséllyel fogod tudni szoptatni.
2013. dec. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukam rovid ideig tudott szoptatni, de en mar 9. Honapja tudok. Anyukam idore szoptatott, en igeny szerint. Ebben lehet valami. Az elejen nehez volt, mert en ragaszkodtam a szoptatoparnamhoz es a haloszobankhoz, igy nem mehettunk tul messzire, de megerte.
2013. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Igyekszem pozitívan hozzáállni! :)
2013. dec. 7. 10:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám 5hónapig szoptatott,én 17,5hónapja szoptatom a kislányom! Igény szerint,éjjel-nappal! Teljesen egyénfüggő! Nálam is voltak fennakadások,de fontos a pozitív hozzáállás,hogy gyakran kínáld a babát! Pici lányom minden nyafira szopizhatott és még a mai napig is ezt teszi! Nagyon kevés nő születik olyan adottságokkal (pl .tejmirigyek nélkül),aki ne tudna szoptatni!!! Szoptatási tanácsadó segít! Keresd az LLL-t ! :) Sok sikert!!!
2013. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk édesanyám 4,5 hónapig szoptatott, időre és teáztatott is! A hozzátáplálást 4 hónaposan kezdte, mint a hetvenes évek közepén sokan tettek, orvosi tanácsra. A kislányom 17,5 hónapos, és van még tejem, és bőven van tejem. Én is igény szerint szoptatok, éjjel is. Ráadásul nem részesítem előnyben a több háztartást, főzést, ezek csak másodlagos dolgok. Édesanyám meg pont az ellenkezője, tipp-topp lakás, koszt. Így persze, hogy hamar elapadt a teje...
2013. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én anyukám sem tudott sokáig szoptatni engem, mert begyulladt a melle és még műteni is kellett, a húgomat sem szoptatta sokáig, de akkor annyi teje volt, hogy adott másnak is.

Én az első kisfiamat egy évig szoptattam, utána nem kért tovább, a második most múlt fél éves és jól szopik.

Tényleg nem könnyű, sokat kínlódok vele. Elég erősen szopik és bizony fáj a bimbóm, így mindig kenem. A másik problémám, hogy az egyik oldalról valószínűleg nehezen jön és az szoptatás után nagyon szokott hasogatni, akár órákon át, de tűröm, nem tudok vele mit kezdeni.

A harmadik probléma, ha bekeményedik. Ez nagyon cudar dolog, de jó meleg zuhany vagy meleg borogatás segít. Persze olyankor masszírozni kell szoptatás előtt és közben is, és van hogy így sem jön ki egészen, hanem még fejni is kell, de nem szabad föladni. Legutóbb majdnem másfél napba telt, mire sikerült helyrehoznom.

Fontos, hogy az elején minden szoptatás után fejjél és később is fejd ki, ha érzed, hogy több maradt bent. Olyankor keményedik be, ha nem fejed ki ami ott maradt. Nem kell sokáig fejni csak vagy 10 percig, de azt intenzíven. Persze ha nem jön pár perc után sem, akkor már nincs mit fejni, nem kell erőltetni.

A lényeg, hogy egyszer az egyik oldalról kell szoptatni, aztán a másik oldalról a következő szoptatáskor.

Eleinte jó, ha iszol Laktoherb tejképző teát, utána nem fontos, csak ha csökken a tej mennyisége. De a napi 2-3 liter folyadéknak meg kell lennie.

Ami az igény szerinti szoptatást jelenti és a középutat választottam. Nem adok minden nyikkanásra, ezt nem tartom jónak, mert lehet nem is azt kéri, de nem is várom ki vele mindig a 3 órát, ha kér akkor hamarabb is kap. Egy idő után beáll hogy mennyi időnként szopik és azt tartja, de amikor fejlődési ugrás van, akkor változtathat és azt kell követni. Eleinte 3 óránként szopizott, aztán egy időben 4 óránként, most ismét 3.

Az fontos, hogy az első 2 hónapban akarj nagyon kitartani, mert az nehéz. Fájhat a pocija, lehet nyűgös az időjárás miatt, nehezen aludhat el vagy nem megy még neki úgy a szopizás, esetleg nyomja a levegő a hasát. De utána ő is erősebb lesz és te is belejössz. Rá kell jönnöd, hogy mikor miért sír, mert lehet csak fáradt de mégsem tud elaludni és rá kell jönnöd, hogy ezt ti hogyan oldjátok meg. Van aki ringatja, van aki énekel, a mi titkunk az, hogy leteszem és békén hagyom, ha már semmi sem jó neki, és ekkor egy kis sírás után elalszik. De erre rá kellett jönnöm.

Annyi mindent lehetne írni.

Remélem segítettem!

Kitartást!

2013. dec. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a válaszokat! Sokkal nyugodtabb vagyok. Nehéz lesz, de ki kell tartani! :)
2013. dec. 8. 10:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt se anya se nagyi, se unokatesó, mikor megszültem nekem sem ment, mert a császár miatt nem találtam meg a megfelelő testhelyzetet, de utána bimbóvédővel már ment, és most annyi tejem van, hogy még adok is, mindenki el van ájulva tőle hogy hogy lehet. Egyél sok tojáslevest, ha megszültél ihatsz mecsek tejfakasztót nekem bevált :)sok szerencsét.
2013. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!