Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik olyan, hogy szinte...

M. Viki kérdése:

Létezik olyan, hogy szinte egyfolytában éhes a kisbabám?

Figyelt kérdés

A kisbabám ma 8 hetes. Egy-két hete szoptatás és büfiztetés után, ha leteszem a kiságyába, szinte egyből sír. Amúgy az az érdekes, hogy már 1 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat, minimum 8-9 órát alszik, van mikor többet. Egy héten kb. 22-23 dekákat hízik. Viszont általában már szoptatás közben szokott kakilni is. Ilyen gyorsan megemésztené a tejemet? Ennyire nem laktató neki? Csak akkor azt nem értem, miért aludja át az éjszakákat és hogy hízik ennyiket. Vagy nincs elég tejem? Néha szoktunk neki cumisüvegből adni neki, de azt nem mindig fogadj el, a cicit viszont mindig. Éjszaka kb. 150-200 ml tejet szoktam fejni 1-1,5 óra alatt. Mi lehet a baja a kisbabáknak? Még szoktam dajkálni is, beszélni, énekelni neki, foglalkozni vele, de nem akarjuk elkapatni, hogy aztán meg mindig kézben akarjon lenni.

Várom a tapasztalatokat, jó tanácsokat.



2013. dec. 7. 13:29
1 2
 1/13 Nememlékszem ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet, és kiderült, hogy refluxos. Ha letettük, mindig sírt, mert a tej jött volna felfelé. Még ha el is aludt előtte, 20 perc múlva feléredt, sírva. Csak akkor nem sírt, ha kézben volt, de ennek nem az volt az oka, hogy "elkényeztettük", ahogy az okos nagymama gondolta, hanem hogy úgy nem vízszintesen volt, és nem fájt a gyomorszája.

Szóval, persze egyáltalán nem biztos, hogy nálatok is ez van, egy 8 hetes baba még nagyon pici, sírhat ő sok mindentől, de nekem nagyon jó volt, hogy valami beültette a bogarat a fülembe, és így kiderült a reflux )nem minden refluxos baba hány sugárban ugyanis).

2013. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám 6 hetes, és őt is sokszor fel kell venni, pedig már aludna, ha fölveszem, csukódik le a szeme, leteszem, kis idő múlva felsír, vehetem megint föl. Ha nem veszem föl, mert csak szenved, de nem sír olyan nagyon, akkor szinte mindig bukik, na akkor felkapom...

Szerintem vagy a bennmaradt büfi feszíti, vagy hogy jön vissza a tej. És nem csak szopi után, hanem később is, szokott túrósakat bukni.

Én azt mondom, hogy van valami a refluxban, és ha sír a te babád is, nyugodtan vedd fel, esetleg próbáld meg ne teljesen vízszintesbe tenni, emeld meg az ágy fejvégét, hátha úgy jobb.

Ha gyarapszik megfelelően, akkor van elég tejed, szerintem nem éhes egyfolytában, de egy kisbabának ez az egy ötlete van a problémája megoldására... valami baj van, hát eszik még egy kicsit, hátha jobb lesz. :)

Amikor szoptatás közben kakil, az valamelyik előző adag volt, nem amit éppen eszik. :D

Ja, és ha átalussza az éjszakákat (mily szerencsés vagy, istenem...), akkor nem éhes, arra felébredne.

2013. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 xStefix ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy éhes; viszont ő egy sor gondjára szopizással szeretne megoldást találni. A szopi ill. az anyatej nemcsak étel és ital, hanem mindenfajta megnyugvás is: ha fáradt, ha álmos, ha fáj valamije, ha téged hiányol, ha fél stb... ilyenkor gyakran akarhat szopizni, hogy ezzel visszaállítsa a kis lelke egyensúlyát. :)

Namost, megteheted, hogy ezeket a szükségleteket elválasztod a szoptatástól és máshogy kezeled, viszont tudd, hogy a babádnak ez a reakciója teljesen normális és élettani. A szopizás és az anyatej is minden szempontból tökéletesen megfelel arra, hogy ezeket is igényeket is hatékonyan kielégítse. Plusz, a tejed mennyiségét a szopások gyakorisága szabályozza, vagyis annyi tejed lesz, amennyit a babád szopik, ill. amennyit te engedsz neki szopizni. - Ebből szerintem sejted, hogy a tejtermelés szempontjából (is) jobbnak tűnik, ha a babád inkább mellre teszed, ha ő AZT szeretné, és helyette nem mindenképp valahogy máshogy kezeled a gondját. (Egyébként szerintem eddig is nagyrészt ezt tetted és amint látod, jól is működik. ;)

Ezzel az (igény szerinti) szoptatással viszont biztosan nem fogod őt elkényeztetni - az elkapatás azt jelenti, hogy olyan dolgot teszel meg helyette, amire ő is képes lenne már. Itt erről szó sincs, nyilván. Ehelyett viszont pontosan azt kaphatja tőled ezzel a gondozással, amire szüksége van és ez már sokkal jobb. :)

Az pedig, hogy a babád bármikor bármiért igényli a közelséged, szintén természetes dolog. Gondolj bele, 9 hónapig össze volt veled nőve, ráadásul az emberbaba annyira gyámoltalanul születik, hogy az első jópár hónapban továbbra is folyamatos intenzív gondozásra van szüksége. (Régebben ez szimplán az életben maradáshoz kellett; ma már "egyszerűen" a baba optimális fejlődéséhez elengedhetetlen.) A mi fajunk már csak olyan, hogy akkor nyugodtak az utódaink, ha rajtunk csüngenek és akkor lesznek stresszesek, ha távol vannak tőlünk (az etológia ezt hordozó utódgondozásnak hívja). De ez így ésszerű, mert csak ezzel a folyamatos jelenléttel, testkontaktussal tudjuk számukra biztosítani a megfelelő gondozást.

Szóval ha ezt nézed, a kézben levés pont a természetes viselkedés a babád részéről és inkább akkor teszel vele jót, ha megadod ezt neki, mert erre van most szüksége. Azon pedig ne aggódj, hogy ezt megszokja. Igen, eleinte biztos ragaszkodni fog hozzád, de ahogy elkezdi felfedezni a környezetét és fejlődik majd a mozgása is, egyre messzebb és messzebb fog eltávolodni tőled. - Egyébként ennyi idősen azért is akarhat rajtad lenni, mert függőlegesből és ilyen magasról sokkal jobb a kilátás, sokkal érdekesebb a világ. ;)

Én 2 hetes korától napi rendszerességgel hordoztam a fiam, de amióta megtanult mászni, egyre kevesebbet van rajtam. Kivéve ilyenkor a szepaszorongás idején. :)


Szóval szerintem nincs itt semmi probléma. :) Akár éhség miatt szeretne többet szopizni a babád, akár más miatt, ha ő szopit kér és nem mást, akkor az a legjobb, ha mellre teszed. Ilyen egyszerű, csak hallgass az ösztöneidre. ;)

2013. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :) Megfogadom a jó tanácsokat.
2013. dec. 8. 05:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Amúgy azt elfelejtettem mondani, hogy a kisbabám sokszor szopizás után csuklik. Múltkor a tv-b en hallottam, hogy ekkor lehet, hogy a kisbaba túlette/túlitta magát. Meg szokott bukizni is, ami még megint csak azért van elvileg, mert szintén túlette magát, és így kijön a felesleg. De mostanában nem szokott bukni, mert alig van a kiságyában, mert ugye szinte ott egyfolytában sír, nyűglödik. Csak éjszaka van benne, mikor alszik. Szóval eléggé aggaszt a dolog, de remélem hamarosan megoldódik. Viszont ha refluxos szegénykém, akkor azt, hogy deríthetem ki? Kihez kell elvinnem őt?
2013. dec. 8. 07:01
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
én úgy tudom ha refluxos nem nagyon gyarapodik! 8 hetesen ezek még teljesen természetes dolgok amit csinál a babád, nyugi szerintem semmi baj! "csak az" amit stefix írt :) amúgy se hinném ha refluxos lenne átaludná az éjszakát!
2013. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi az én babám is ezt csinálja, csak 4 hetes, heti 25 dkg hízik, minden éjszakát átalszik és napi 500-550 gr-ot szopizik. Az orvos azt mondta semmi baja, csak hiszti, unatkozik nappal van olyan, hogy 11 órától fent van este 7-ig. Ha elkezd sírni hagyd vagy 5-10 percig, és majd meglátod vissza alszik. Ha gondja van akkor nem hagyja abba, olyankor a bűvös 7-es marad csak :)
2013. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és a legtöbb baba evés közben kakil és pisil.
2013. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Talán most már megnyugszom.

Viszont azt még elfelejtettem mondani, hogy sokszor harapdálja a feje alatti pelenkát, meg néha eszi a kis öklét. De azt hallottam, hogy nem mindig jelenti ez azt, hogy éhes. A kisbabáknak minden ami a szájukhoz ér, azt be akarják kapni, majdhogynem mindenre szopizással reagál. Néha szoktunk neki cumit adni, de ha úgy látom, hogy eléggé lenyugodott, akkor ki szoktam venni a szájából, mert nem szeretném, hogy rá szokjon, viszont azt sem, hogy az ujját szopja. Na az egy másik dilemmám. :)

2013. dec. 8. 21:26
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Az én kisfiam is sokat sírt mikor ilyen kicsi volt és nem tudtuk miért. Lehet a szopizás közben benyelt levegő nyomja a pociját, erre jó az Infacol. Az is lehet, hogy a tejcukrot nem tudja még megemészteni, erre tud felírni az orvos Lactase comfort cseppet, ami direkt csecsemőknek való, mi is kaptunk. Idővel elhagytam a Lactase-t, mert úgy vettem észre nem változik tőle semmi, (tehát nem az a baj) viszont az Infacol jó volt. Most már 6 hónapos múlt és nem sírós kb. 2-3 hónapja. Arra viszont rájöttem, hogy ha fáradt és aludna, akkor sírni kezd és nem szabad ringatnom meg csitítanom, mert attól rosszabb, le kell tennem az ágyába és kis sírás után el is alszik. Esetleg bekapcsolom neki a babazenét. Vagy ha újra sírni kezd, akkor kiveszem, megnyugtatom és újra vissza és már el is alszik.

Szóval kísérletezni kell, hogy mi a jó neki, és rá figyelni, hogy hogyan reagál.

Kitartást!

2013. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!