Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon ha olyan ételt eszem,...

Vajon ha olyan ételt eszem, amit iszonyatosan megkovanok, akkor az tenyleg összefügg a tej mennyiségével?

Figyelt kérdés

Az első lanyomat nem tudtam sokaig szoptatni, 6 hetesen abbahagyta. Viszont azt vettem akkor eszre, hogyha olyan ételt ettem, amit megkivantam, akkor iszonyat mennyiségeket fejtem le. Ha "semmilyen", atlag ételt ettem, akkor nem annyira termodott.

pl. a Férjem hozott haza munka utan kérésemre mekis kaját, amit megkivantam aznap, iszonyat sok tejem lett.

De egy sima esti szendvicstol "meg se mozdult" a tejem. Pedig a lányom a kereset-kínálatot elegge megoldotta. Sosem volt éhes es tápláló, zsíros tejem volt.


Most a masodik gyerkocnel pl.siman megennek szülés utan 3-4 nappal egy gyrostalat. Más kérdés, hogy nyilvan a fűszeres ételek nem szerencsés választások, de hat ha megkivanom?!


Vajon osszefugghet a kívánt étel a tej mennyiségével?


2013. dec. 8. 19:27
 1/3 xStefix ***** válasza:
100%

Ha van, akkor az valószínűleg olyan lehet, hogy ha megkapod a kívánt ételt, akkor nyugodt és boldog leszel, ami hormonálisan jót tehet a tejtermelésnek. :) (A stresszhormonok "lefoglalják" a prolaktinra is érzékeny receptorokat, így az utóbbi nem tud kötődni és nem tudja eléggé kifejteni a hatását. Ezért okozhat gondot a szoptatás szempontjából a tartós stressz.)

Mást hirtelen nem tudok elképzelni, de ettől még nem kizárt.

2013. dec. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, a lányommal volt azert stressz. Valoszinuleg akkor emiatt "befolyásolta" az étel a tejtermelest.

Vicces lenne gyrostalat rendelni a kórházba szülés utan :)))

2013. dec. 8. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem pont azt az egyet mondta a doki,hogy fűszereset ne egyek..a miénk nagyon laza,sosem ad gyógyszert-meg mindent lehet-szóval,ha arra az egyre hivta fel a figyelmet-akkor betartom.nekem terhesség alatt jelzett a szervezetem-(a vas miatt pl-spenót,hurka,máj)most meg a zabos dolgokat-mert az meg tejserkentő.biztos jelez a szervezet-de azért vigyázz azokkal a dolgokkal,ami gond lehet
2013. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!