Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apasszam el a tejemet,...

Hogyan apasszam el a tejemet, mert ismét várandós vagyok?

Figyelt kérdés

Abbahagytam a szoptatást, mert kiderült, hogy ismét várandós vagyok. Nem hirtelen hagytuk abba, már hetek óta csak este szopizott, váltott mellből pár percig, így elég fokozatosan történt az elválasztás. De mit tegyek nehogy begyulladjon a mellem? fejni nem akarom, mert nehogy ártson az új jövevénynek, de azt sem akarom, ha begyulladna.


Milyen egyéb módszerek vannak, mit tudok tenni?



2013. dec. 17. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
ki mondta neked ezt a abutaságot hogy nem szabad terhesség alatt szoptatni? Sok anyuka végig szoptatja anagyot ilyenkor is. Nem kellett volna csak ezért leválasztanod.
2013. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem fog begyulladni, épp a terhesség gondoskodik arról, hogy elapadjon.

Én 6,5 hónapos terhes voltam, amikor abba hagyta a szopit a nagyobb gyerekem, és nem volt semmi gond utána.

2013. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem kellett volna abbahagyni tényleg, hacsak nem volt már nagy teher neked a szoptatás.

Egyébként pedig nem fog begyulladni a melled, elapad a tejed szépen magától, nem lesz gond.

2013. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Fölösleges volt abbahagyni a szoptatást emiatt. Hamarabb utána kellett volna nézned a terhesség+szoptatás témának.
2013. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

nem kell abbahagyni a szoptatást. olyan van, hogy a várandósságtól megváltozik az íze és a színe, és maga a baba választja el magát, de ha szopizna, akkor adni kell neki. senkinek nem lesz semmi baja, a jó életbe.

ha baj lenne, akkor az evolució elintézte volna, hogy amig szopizik a baba, ne foganjon meg ( 3-4 órás szopi mellett,sok anyának meg se jön, nincs peteérése) vagy hogy a megtermékenyült petesejt nem ágyazódik be.

de nem ez van, a természet engedi a teherbeesesést, ergo természetesen szoptatni is lehet terhesen. hiszen mondjuk nagyapámék tizen voltak tesók, évente 1 gyerek jött, tehát az anya szoptatott mindenkit, mégse hót' meg (80 évig élt a dédi, sőt, a papám is 80 éves, és él még pár testvére)

adjál a gyereknek cicit, csak előnye van, kevesebbet hízol, a kicsi meg kap tejet, a magzat meg vígan fejlődik :)

2013. dec. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Tenyleg nagy butasag volt abbahagyni. Siman szoptathattad volna tovabb ha akarod. Mi baja lehetne a picinek ha te szoptatsz? Sok baba magatol elvalasztja magat mert a hormonok miatt mar nem akarja elfogadni a tejet az ize miatt de ha nalatok nem volt gond felesleges volt.

De tenyleg nem kell tenned semmit magatol elalpad mar nem fog begyulladni.

2013. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

2 vagyok

Azt sem értem, hogy miért lett lehúzva a válaszom, meg azt sem, hogy miért estetek neki szegény kérdezőnek, mert pl. azt nem is tudjuk, hogy hány éves a nagyobb gyereke, lehet hogy már három. És akkor miért ne választhatná el?

És az is lehet hogy annyira érzékeny a bimbója, hogy kellemetlen neki a szoptatás.

És azt is írja, hogy fokozatosan ment a dolog, tehát nem értem ezt a felháborodást.


Amúgy a válaszomban nincs semmi kivetnivaló, ha bármely terhes nő abba hagyja a szoptatást, szépen elapad a teje gyulladás nélkül, függetlenül attól, hogy elválasztotta-e a nagyobb gyereket, vagy elválasztódott magától (mint ahogy nálam is tette).

2013. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Ja és ami lemaradt:

Sajnos még mindig van egy rakás olyan eü-s, aki azt mondja, hogy el kell választani terhesen a nagyobbat, mert vetélést okozhat, és ezek orvosok, védőnők egyaránt, szóval ebben sem hibás az anyuka, mert sok a rossz infó ezzel kapcsolatban, és ha nem volt szerencséje, akkor épp a saját orvosa mondta ezt neki...

2013. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell semmit tenned, ha már csak este szopott picit, valószínűleg el fog magától apadni. Ha mégis úgy érzed, hogy kellemetlenül feszít, elég pár cseppet fejni belőle (kézzel), amíg megkönnyebülsz. Azon ne lepődj meg, hogy hónapok, akár fél-egy év is kellhet, hogy egy csepp se jöjjön nyomásra, viszont nem érdemes sokszor nyomogatni kiváncsiságból, mert picit fenntartja.

Egyébként meg a szoptatás hatására oxitocint termelődik, ami méhösszehúzó hatású és ezért elvileg akár okozhat vetélést, viszont sokan meg simán végig szoptatnak a terhesség alatt (és utána meg tandemben) és semmi problémájuk nincs. Minden terhesség más - ugyanúgy, ahogy valaki fitnesszre jár és nagytesót emelget, másnak meg végig feküdnie kell és a férjétől is eltiltják.

2013. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%
Az a gyerek minimum egy éves, nem kell már szoptatni.
2013. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!