Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Biztos, hogy a csak anyatejes,...

Biztos, hogy a csak anyatejes, igeny szerint szoptatott babaknak nem kell adni plusz folyadékot (vizet)? Tudom, hogy az eleje szinte víz, csak felek nehogy kiszaradjon.

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 22:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
Nem tudom, én szerintem adnék neki. Nekem tápszeres volt a fiam, neki adtam vizet. Ha anyatejes lett volna valószínűleg akkor is adtam volna neki.
2013. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell anyatejen kívül semmi.
2013. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
8%
Én mindig adtam nekik teát. Ezekkel az újabb semmit nem szabad dolgokkal nem törődök. Az anyatej étel, és nem ital. Ha meleg van, szomjas a baba, akkor még az előtej sem pótolja a teát vagy a vizet.
2013. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem fog kiszáradni ha van elég tejed, ne aggódj.

A lányom őszig kizárólag anyatejes volt, így érthetően a legnagyobb forróságban is még szoptattam.

Volt, hogy 20-30-40 percenként is mellre tettem pár korty erejéig a nagy melegben amikor csak igényelte.

2013. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
8%
Nem biztos, de szerencsétlenek nem tudnak szólni. Én biztos nem lennék boldog, ha egész nap csak tejet ihatnék.
2013. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Jaaaaj igy honnan tudja az ember, hogy mi a jo? Mindenki mást mondd :(
2013. dec. 17. 22:33
 7/22 A kérdező kommentje:
Utolsó! ennyi erővel az egész nap tejet ehetnelnel sem lennél az... Pedig abban mindenki egyetért, hogy a legjobb ha csak anyatejet kap.
2013. dec. 17. 22:36
 8/22 anonim ***** válasza:
28%
nagy melegben ajánlott egy kis babavíz, így a téli időben 3 hónaposnál fiatalabb babáknak nem kell semmi pótlás. (védőnő)
2013. dec. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
Lányom júliusi, 6 hónapos korában kapott először vizet, mikor elkezdtem a hozzátáplálást. Hidd el, nem lesz semmi baja :-) De ha az megnyugtat, néha adhatsz neki egy - két kiskanál vizet. Én is megpróbáltam a nagy hőségben, de nem kellett neki, úgyhogy többször nem is próbáltam. Lányom ráadásul nagyon sokat bukott.
2013. dec. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam, késő őszi babám van. Az elején nem is volt gond,rengeteg tejem volt, plusz utána is olvastam akkor hogy a folyadékhiány elvileg látszik a babán, ha a hátán fekszik és kicsit be van horpadva a kutacsa, ez arra utalhat. Viszont jött a tavasz-nyár és akkor már hiába próbáltam neki bármi folyadékot adni, nem fogadta el, kizárólag szopizni akart,úgyhogy a legnagyobb hőségben ittam 5 liter vizet, kiizzadtam a felét, és óránként igényelte hogy szoptassam,nagyon kemény volt.. Úgyhogy mostani divat ide vagy oda, ha újrakezdeném, én lehet adnék neki legalább egy kicsi vizet,csak hogy ismerje azt is.Nyilván nem olyan mennyiségeket, hogy azzal töltse tele a pocakját,a tej meg elapadjon,csak pár kortyot legalább.

De nem mondom hogy általános eset a miénk,csak ilyen is van..

2013. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!