Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Biztos, hogy a csak anyatejes,...

Biztos, hogy a csak anyatejes, igeny szerint szoptatott babaknak nem kell adni plusz folyadékot (vizet)? Tudom, hogy az eleje szinte víz, csak felek nehogy kiszaradjon.

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 22:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

8-as te védőnő vagy???

Add vissza a diplomád, ha ilyen baromságokat írsz!

Igény szerint szoptatott babáknak nincs szüksége kiegészítő folyadékra.

Kérdező, ha aggódsz, a kutacsán és a pelenkákon látod, ha kiszáradás fenyegetné.

2013. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
Igen, védőnő vagyok, nem mennék bele semmi vitába, bár kaptam egy felháborító üzenetet is, de tényleg nagy melegben igény szerit szoptatott babának is lehet szüksége pótlásra, mivel a tej állaga is változik ilyenkor illetve nagyon sok babának az izzadás miatt kellemetlen lehet az összebújás szoptatáskor, így az etetések között, kedves kérdező, nagy melegben nyugodtan lehet adni egy kis vizet, viszont mint már írtam, egészen kicsi babáknak ilyen időben, mint most, semmi másra nincs szüksége az anyatejen kívül. Ez a nálunk bevett javaslat, aki nem így tette, vagy nem ért egyet velem, az tegye máshogy, semmi sem kötelező, mint írtam LEHET adni...
2013. dec. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
31%
De!! Roviden es tomoren.Adj neki nyugodtan.Ha ujra kezdenem adnek neki...Mert nem kellett volna a tapszer es tudtam volna szabalyosan 2-3 orankent szoptatni az elejen.igy viszont nem termelodott eleg tej mert nem igaz az hogy mennel tobbet van mellen annal tobb tej lesz.Ha valahogy nekem sikerult kivarni a szabalyos idoket sokkal tobb tejem volt.Nem minden 'trend' mukodik mindenkinel.
2013. dec. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%
Van egy decemberi meg egy júniusi gyerekem. Egyik se kapott vizet a hozzátáplálásig (6 hónapos korig). A nyári többször szopott egy nap, ha vízzel kínálgattam az nem kellett.
2013. dec. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Persze, a védőnők tévedhetetlenek, amit ők mondanak az a tuti.

Íme a másik bizonyítéka mikor a védőnő vanilíáscukorral tömné a 3 hónapos babát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


Szoptass minél gyakrabban és akkor nem lesz szükség se vízre, se teára, ráadásul a tejed is több lesz.

Az csak tévhit, hogy hagyni kell 3 órát pihentetni a mellet, hogy tele legyen tejjel.

A tej attól több lesz, minél többet szoptatsz.

Akinek ennek ellenére sincs elég teje, az inkább attól lehet, hogy a tejmirigye kevesebb, vagy nem iszik elég folyadékot, nem pihen eleget stb. de csak a szoptatás miatt kizárt, hogy kevesebb legyen, sőt pont ellenkezőleg.

(egy nem védőnő)

2013. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%

Még annyit fűznék hozzá, hogy az a csecsemő, aki teát/vizet kap az értelemszerűen kevesebbet fog szopni, vagyis az anyuka teje fog ezáltal csökkenni.

Elnézést, hogy ennyit okoskodok, de felháborít, mikor "szakemberek" adnak ártó tanácsokat, pedig ha valakinek, akkor egy édőnőnek tudnia kellene mi a legjobb a babáknak.

Kérdező, inkább szoptatási tanácsadóhoz fordulj ilyen kérdésekkel, ők legalább otthon vannak a témában ellenben az elavult "védő"nőkkel.

Itt sok hasznos tanácsot olvashatsz:

[link]

2013. dec. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Viki 94 válasza:

Szerintem tedd amit jónak látsz.

Adj neki aztán ha nem szomjas szerintem úgysem fog inni, kislányom 2 hónapos anyatejes többször próbáltam teát adni de nem kéri, lehet a te babád sem fogja kérni de az is lehet hogy igen:)

2013. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

alapvetően csak anyatejes babánál nem szükséges folyadékpótlás. Viszont minden baba más. És azt mondják olyan az anyatej amilyenre a babádnak szüksége van, viszont ez nem minden esetben igaz. Van hogy kicsit zsírosabb, vagy éppen hígabb az anyatej stb. Inkább helyettünk válaszolók helyett, figyeld meg a babádat... kutacs rendben van-e, van -e elég pisi a pelusban naponta. És ha megkínálod egy kicsi forralt-visszahűtött vízzel nem fog semmi baj történni, ha elutasítja nincs szüksége folyadékra ha meg iszik szomjas volt. (Én is mindent megtettem hogy igyon a babám, mert ment a hasa és féltem kiszárad, de eltolta, nem kellett Neki, ettől függetlenül minden nap figyelem a buksiját és a vizes pelusok számát).

2013. dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

az én őszi gyerekem sem kapott inni semmit fél éves koráig. Figyeld a kutacsát, ha be van esve, szomjas. És a pisis pelusokat.

A kismacskák meg kiskutyák sem isznak vizet amikor csak szopnak. Szerintem nyári hőségen kívül az embergyereknek sincs rá szüksége.

2013. dec. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha a kutacs beesett, akkor folyadékra van szüksége a babának.
2013. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!