Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam le a babámat...

Hogy szoktassam le a babámat a szopizásról?

Figyelt kérdés
14,5 hónapos babám este és reggel szopizik, meg néha kb. 2-szer éjjel. Gyógyszert kell szednem és kb. 1-2 nap alatt le kell szoknia a szopiról. Próbáltam cumisüvegből tejitalt adni neki de nem fogadja el, cumisüvegből sosem ivott, pohárból issza a vizet is. Teljesen kiborult. Mit tanácsoltok?
2013. dec. 30. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Barátnőméknél ugyanez volt a helyzet, mondjuk ott elfogadta a kislány a cuclit, azóta is abból issza a gyümölcslevét (3 éves).


Magyarázd el neki, hogy mi a helyzet, simán meg fogja érteni! Biztosan lesz pár nap sírás mondjuk, de el fogja fogadni az új helyzetet a gyermeked.

2013. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Az anyatej 1 év felett már nem tápláló nem is értem minek szoptatsz még. Az első 6 hónap a lényeg.
2013. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez azért nem akkora katasztrófa hogy még szopizik könyörgöm. Nagyon nehéz nem is éhes hanem inkább csak a cici nyugtatja meg. Viszont nekem sosem cumisüvegezett, sőt még cumit sem fogadta el, másnak meg még az oviba is cumizik a gyerek. Mindenki maga tudja. Én csak tanácsokat kértem, hogy hogyan kell egyáltalán elválasztani a babát, nem ész osztást, hogy mit miért csinál valaki. Azért köszi.
2013. dec. 31. 13:41
 4/5 xStefix ***** válasza:
49%

Milyen gyógyszert kapsz, ami miatt biztosan el kellene őt választanod? Nem lehetne mást szedni, ami mellett mehetne a szopi tovább? (legalábbis addig, amíg lassabban el nem választod)

Szaktanácsadót kérdeztél már erről?

1-2 nap alatt ezt megoldani nagyon kemény dolog lehet, és nem elsősorban neked.....

2014. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, Rivotril és Cipralexet kell szednem, pár nap alatt óvatosan próbáltam elhagyni az éjszakait és a reggelit, hát nagy meglepetésre simán ment. Az estivel leszünk bajban. Még hiába magyaráznám neki, nekünk nem jön az be hogy mondjam el neki, még kicsi.
2014. jan. 4. 06:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!