Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes baba 5 perc szopizas...

3 hetes baba 5 perc szopizas utan elalszik a mellemen, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elso babas anyuka vagyok es nem igazan tudom mi a helyes megoldas, 3 hetes kislanyomat ha szopiztatni akarom 5 perc alatt ugy elalszik hogy nem tudom fel ebreszteni sot utana meg cumibol se tudok neki adni semmit es ezzel a par csepp tejel kepes orak hosszat aludni. Meg a vedonot is ki hivtam azt mondta 2,5 -3 orankent vegyem fel es propalgassam de ugyan ez van mindig. Menet kozbe hogy nem szopizik a mellem nagyon bekemenyedik igy le kell fejjem, azt adom neki oda cumis uvegbol, de 3 ora mulva is ugy alszik hogy fel kell vegyem mert nem sir soha hogy ehes lenne pedig az. Ha fel ebresztem meg eszi 10 perc alatt akkor ugy ok, mennyit varjak hogy sirjon hogy o ehes, ezzel hogy 3 orankent fel veszem hogy egyen azt ertuk el, hogy nagyon felkapos lett. Bocsi a hosszu levelert , csak nagyon ossze vagyok keveredve es tanacstalan vagyok.
2014. jan. 9. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy az előírt hízásmennyiség alsó határa meg van-e nála, mert ha igen, akkor békén kell hagyni, mert kiszívja a számára megfelelő mennyiséget.
2014. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem etetném cumisüvegből, azt megszokhatja, és akkor esetleg a szopáshoz még kevésbé lesz kedve. Esetleg érdemes lenne megmérni, hogy mennyit eszik 5 perc alatt. A védőnő rendelőjében kell legyen mérleg, ha nálad otthon nincs. Lehet, hogy gyorsan eszik. Ha nem kelted fel, mennyi idő után ébred? Lehet, hogyha hagynád 4 órát aludni, aludna egy nagyobbat, és jobban tudna enni.
2014. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyet értek az elsővel, de gyanítom jól gyarapszik, hiszen kérne enni ha éhes lenne! mikor fiam 3 hetes volt most 5,5 nekem is felteltek még sokáig a melleim! hamarosan beáll a kereslet kínálat, ne fejd mert még több termelődik még jobban fel fog telni! szerintem ahogy "tapasztalom" szinte minden baba elalszik a cicin! én pl szerettem mert nem kellett altatnom stb! most már az altatás káosz :/ nekem amióta megszületett kb 3-5 percet tölt evéssel a cicin! ne aggódj minden rendbe van :) jó egészséget nektek és kitartást
2014. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tica0121 ***** válasza:
Az én kicsim is ilyen volt. Kb másfél hónapos koráig kb 5-10 perc szopással elvolt kb 2-3, de akár 4 órát is. Én is fejtem, de én nem adtam neki cumisüvegből, hanem raktam a fagyasztóba. (tudtam, hogy műtétem lesz és emiatt valószínűleg elmegy a tejem, ez így is lett) Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy ha jókedélyű, nem sír sokat, növekedik, akkor valószínűleg eszik eleget. Egyénként ilyen kicsi korban még nem minden baba eszik ám 150-200 ml kaját egyszerre. Az enyém még most sem eszik ennyit egyszerre, pegid lassan 6 hónapos. Én nem keltettem soha enni, ha éhes, akkor felkel magától...
2014. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Nem sárgult be nagyon a babád? Akkor előfordulhat, hogy aluszékonyabb és emiatt kevesebbet szopizik.

De ha erről nincs szó, akkor ez simán lehet normális is, max. ő ilyen típus.


Egyetértek, ne adj neki üveget, mert cumizavaros lehet! Fejni, ha nagyon feltelik a melled, csak annyit fejj, hogy megkönnyebbülj kicsit; vagy tedd el a fagyasztóba a tejet, inkább, mint hogy szoptatás helyett üveget adj neki.

Olyan pedig nincs, hogy elkényeztetsz egy 3 hetes babát, pláne a szoptatással, karban tartással! A babának természetes igénye a testközelség, a kiságyban tartós "jótanácsot" sürgősen felejtsd el!

2014. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!