Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan érjük el hogy a gyerek...

Hogyan érjük el hogy a gyerek ne aludjon be evés közben?

Figyelt kérdés
Nem eszik eleget,van hogy egy órás az etetés,vagy fél óra múlva felébred és sírni kezd. 2 hónapos kisfiú és 3 napja csinálja ezt,de csak az esti,és az egyik éjjeli etetésnél.
2014. jan. 12. 12:11
1 2
 1/13 xStefix ***** válasza:
100%

Ezek újszülöttre vonatkoznak, de szemezgethetsz közülük:

[link]

A mellen elalvás egyébként jó dolog; az ébresztésnek leginkább akkor van jelentősége, ha a (pici) baba a bealvás miatt keveset szopik. Ha erről nincs szó, akkor ez inkább neked kényelmetlen, de nem "abnormális" viselkedés a babád részéről (még mielőtt valaki ezt írná).

Én a saját gyerekeimnél is azt látom, hogy még mindig az a legjobb hosszú távon is, ha az ember megvárja, amíg a baba mélyen belealszik a szopiba (már ha nem az egyedül elalvás a cél, ami viszont nem várható el ilyen kicsi korban). Ez ilyen kicsi korban simán megvan 45-60 perc is, szóval amit tapasztalsz, az teljesen normális.

Amit azért mégis kipróbálhatsz, hogy neked is kicsit könnyebb legyen, az a fenti linken ott van; illetve még megfontolhatod az együtt(el)alvást is, de ennek van néhány "biztonsági" szabálya.

2014. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most nagyon aktuális lenne,mert már mindegyik éjjeli etetésnél csinálja.Alig alszunk valamit.
2014. jan. 29. 17:20
 3/13 xStefix ***** válasza:
Változtattatok valamin? Együttalvás?
2014. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem igen tudtunk min változtatni mert minden külső körülmény megfelelő. Az együtt alvásnál mire gondolsz konkrétan?
2014. jan. 30. 16:49
 5/13 xStefix ***** válasza:

Arra gondolok, hogy anyuka együtt alszik-e a babával.

Azt értem, hogy szerintetek minden körülmény megfelelő - de sokszor az a helyzet, hogy a BABA számára lehet, hogy nem... Ezért is kérdeztem, hogy együtt alszotok-e vele, ugyanis a legtöbb babának ez nagyon megnyugtató és biztonságot adó. Persze lehet az éjjeli visszaébredéseknek más oka is, főleg ebben a korban, de az egymáshoz közeli alvás általában segíteni szokott.


Illetve a kérdés feltevésekor közel voltatok időben a 6 hetes kori ún. növekedési ugráshoz is, amikor a babák rendszeresen többször kérnek szopit, mert hirtelen megnő az igényük. Ha ilyenkor többször szophatnak (pl. éjjel olyan módon, hogy anyuka közelében alszanak, hiszen ez mindenkinek kényelmesebb), akkor hamar megnőhet a tej mennyisége is.

2014. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Közvetlenül mellettünk van kiságyban.
2014. jan. 31. 17:09
 7/13 xStefix ***** válasza:

És anyuka minden alkalommal megszoptatja éjjel, amikor a baba azt szeretné?

Napközben hogyan szopizik? Csak anyatejet kap, vagy esetleg mást is? (lefejt tej, tápszer ill. üveg, cumi stb.)

Az egész szoptatási gyakorlatot érdemes ilyenkor újra gondolni, mert sokszor ez okozza az ilyen problémákat...

2014. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát azt hogy egy csecsemő mit szeretne azt nagyon szeretnénk tudni,de mivel rá van állva a 2,5-3 óránkénti evésre(már ha egyszerre eszik eleget) így tudjuk hogy amikor megébred és elkezd sírdogálni,akkor éhes.Talán ha két alkalom ha volt amikor nem az volt a baj.Nappal nincs gond. Csak anyatejet kap,mert van elég.
2014. febr. 4. 15:53
 9/13 xStefix ***** válasza:

Olyan fura ez nekem, hogy egy csomószor azt hallom ismerősöktől is, hogy nem tudják az anyukák, mit akar a baba... Pedig ismerős, kezdőként én is így voltam. De szerencsére módszert-nézőpontot váltottam és utána sokkal jobb lett. :)

Ha gondoljátok, javaslom nektek is a kötődést segítő ill. válasz-kész nevelési módszert ismerkedésre. Mondjuk vannak benne olyan pontok (hordozás, együttalvás, igény szerinti szoptatás), amikkel nem mindenki ért egyet, viszont sok anyukával egyetértésben mondhatom, hogy ezek tényleg segítenek jobban megismerni és megérteni a gyerekünket.


Tudd, hogy a sírás késői éhségjel, amit nem jó megvárni. A baba nyelvén ez kb. az jelenti, hogy "ordítanom kell azért, hogy észrevegyék, hogy bajom van" - sokkal célszerűbb, ha már az első jelekre mellre kerül a baba. (Ez a pocakjának, hangulatának, türelmének és a bizalmának is jobb.) Ilyenkor jöhet a kérdés, hogy de mik a korai éhségjelek? Hát ezeket érdemes megfigyelni és megtanulni a saját gyerkőcünkön; ehhez viszont az kell, hogy sokat-sokat legyünk együtt a babával és alaposan figyeljük meg a viselkedését.

Kezdő szülőként persze ez senkinek se megy gond nélkül, én is kínlódtam vele eleinte; de nagyrészt azért is, mert nem töltöttem elég időt a gyerekemmel. Miután ezen változtattam, hamar meg is tanultam az ő kis nyelvét. :)

Szóval javaslom nektek is ezt, legalább kipróbálni, nagyon sok tudást és önbizalmat ad, könnyebb úgy gondozni a babát, hogy tudod, hogy mikor mit szeretne.

2014. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond hogy nem tudjuk hogy éhes e,csak azzal ha tudjuk hogy éhes, de mégsem akarja bevenni a cicit.
2014. febr. 5. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!