Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért hízok? Normális ez?

Miért hízok? Normális ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tíz napja hagytam abba a szoptatást, 1.5-2 kg-ot híztam. Egy nap kétszer eszem. Délelőtt tíz órakor eszem egy szendvicset, és délután 2-3 óra körül ebédelek. Mi az oka ennek a hízásnak? Normális az, hogy a szoptatás befejezésével feljönnek a kilók? Aki hasonló cipőben jár/t, írja meg nekem, hogy ez mégis meddig tart? Még nem menstruáltam!

Első babás anyuka


2014. jan. 16. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire normális, de az biztos hogy jobb lenne, ha többször ennél keveset egy nap, a napi kettő az nagyon nem szerencsés.
2014. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár én sajnos nem szoptattam, de azt olvastam anno,hogy a szoptatással, mármint a tej "előállításával" kalóriát éget a szervezet! Nem akarok hülyeséget írni, de lehet,hogy azért hízol,mert nincs már meg ez a kalóriadeficit!
2014. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Számomra furcsa, én szoptatás után is kb annyit ettem mint közben, talán kicsivel kevesebbet, szoptatás alatt nem fogytam, utána hirtelen leszaladtak a kilók (persze a mellem a töredékére ment össze, legtöbb súly onnan távozott). Lehet hogy tényleg a napi 2 étkezéssel van a gond, tartalékol a szervezeted.
2014. jan. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy héten keresztül írd fel pontosan, hogy miből mennyit eszel pontosan, számold ki hány kalória. Közben persze figyeld, hogyan változik a súlyod. Ha nem viszel be több kalóriát, mint a normál energiaszükségleted (erre biztos lehet kalkulátort találni), és mégis hízol, akkor mindenképpen menjél el egy orvoshoz, mert lehet, hogy felborult az anyagcseréd, esetleg hormonprobléma lehet a háttérben.
2014. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:

Ha 10 hónap alatt híztál ennyit, az még viszonylag kevés, ezért én nem tippelnék ennyiből pajzsmirigy-problémára (az alulműködés sokkal nagyobb mértékű hirtelen hízással jár). De ha aggódsz, kérhetsz erre laborvizsgálatot.


A napi 2x evés viszont semmilyen(!) szempontból nem egészséges, akár szoptatsz, akár nem. Próbálj min. napi 4x enni, de ha aggódsz a kilók miatt, este 6 után ne egyél és az utolsó evésed csak könnyű ételekből álljon. Hogy mit hogyan, miből milyen típusú táplálékot vigyél be, arra egy sor hozzáférhető ajánlás van már, keress rá a neten. Ezen kívül pedig rendszeres mozgás.


Ami viszont szemet szúrt, hogy 10 hónapnyi üresjárat után sincs még menzeszed. Dokinak jelezted már ezt?

2014. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Stefi, ezt benézted szerintem, azt írja Kérdező, hogy 10 napja hagyta abba a szoptatást, és az alatt hízott ennyit.
2014. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Akkor szerintem is, köszi! ;)

Kérdező, nincs más zavaró tüneted?

2014. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A kérdés kiírása után két nappal megjött a menstruációm, és ezzel egyidejűleg le is ment a két kg plusz, úgyhogy nincs semmi gond!

Köszönöm mindenkinek a választ! :)

2014. jan. 20. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Na ez jó hír!

Azért az étkezést érdemes átcsoportosítani kicsit.

Nem tudom mennyi idős a kicsid, de ha már ő is napi 5x kap enni, akkor nem olyan nehéz ebbe becsatlakozni anyukaként. :)

2014. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!