Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan, aki soha nem...

Van itt olyan, aki soha nem fejt, mégis elég volt a teje sokáig?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy sehogy se sikerül, de nem is érzem úgy, hogy annyira dagadna a mellem, hogy szükséges volna. 2 hetes a kislányom, eddig szépen fejlődik, most még biztos elég neki a tejem. Viszont félek tőle, hogy pár nap múlva már kevés lesz neki. Késő már elkezdenem fejni? Ti hogy csináljátok? 2 fajta mellszívót is próbáltam, pár ml jött csak le, még eltenni is felesleges. Mikor az egyikből szopizik, a másikból kicsöpögő tejet szoktam felfogni egy kispohárba, így volt hogy 30 ml is összejött csak a csöpögésből. Most kb. 3 óránként szopizik, felváltva szoktam szoptatni, hol az egyik, hol a másik mellemből. De 1-2 napja van, hogy átteszem még kicsit a másikra is, mert még rágja az öklét, miután a másikon bealudt, de felébred 2-3 perc múlva.
2013. dec. 4. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En napkozben ritksn ejszaka fejtem tiz korul mert hamar ataludta az ejszakat. De ha igeny szerint szoptatod akkor nem fog spadni,hanem beall a kereslet kinalatra. Nalam mar ezvan de ha atalussza az ejszakat akkor lefekves elott fejnek.
2013. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha be áll a kerelet kinálat ez kb 3-5 hetesen következik be. (legalábbis elvileg igy kéne lennie) Akkor nincs szükség fejésre, uyganis annyi termelödik amennyi épp kell is neki. Fejni csak annak kell akinek nem elég és szaporitani kell. Egyik barátnöm 6 hónapja szült és sosem fejt eleinte még több teje volt mint kellett de em fejt mert nem csomósodott be a melle a 4. hét körül beállat az arány. egy másik barátnöm 2 évig szoptatott ö aze lsö héten fejt utána soha mert szintén elég volt pont annyi amennyi volt. Azt is tudod csinálni hogy mindkét mellböl szoptatod egy etetés alatt. Igy pont elég fog termelödni. ne stresszelj ezen hogy elfog fogyni emrt akkor ugyis lesz. a lelki állapot nagyon befolyásolja atej termelödést. Még csak 2 hetes, hamarosan be kell állnia a kereslet kinálatnak. A mleled elvileg annyit fog terelni amennyi épp kell neki.
2013. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Lehet, hogy az ébredés hasfájás miatt van, én soha nem fejtem, mert nekem nagyon fájt, mikor egyszer megpróbáltam, most 8 hónapos a fiam, és elég volt neki mindig a tej, még szopizik, de már csak reggel és este, napközben csak akkor, ha nagyon nyűgös. Ha szoptatás közben elalszik, akkor biztos jóllakik, hiszen nem éhes már annyira, hogy tovább szopizzon. Ha váltott mellből szoptatsz, és nem adsz neki éjszaka sem tápit (sokan így csinálják, és nem értem, miért), gyakran mellre teszed és ami nagyon fontos, hogy eszel husit, és iszol sokat, akor nagy baj nem lehet :) Gratulálok a babácskához :)
2013. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
soha nem fejtem,illetve 1X-2X a belöveléskor,mert annyit nem tudott kiszívni a lányom,és a fiam sem.A lánykám 19 hónapos koráig szopott,én választottam el,a fiam most lesz 1,5 éves még mindig szopik.
2013. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha sem fejtem!De komolyan,egyszer sem!

1

2013. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,csak valamiért elküldte.

Szóval.

1 éves a lányom még mindig szopizik.6 hónapos koráig,csak és kizárólag anyatejet kapott.

Pedig sosem fejtem.Még most is van olyan,hogy bedurran a tejtől,mert már csak napi 3x cicizik.

Termelődik folyamatosan,szépen.

2013. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Párszor megpróbáltam fejni, nem sok sikerrel. Mástól is hallottam, hogy vannak olyan nők akiknek a fejésre "nem működik" a mellük. :) Szopizással nem volt gond (csak első pár napban féltem, hogy kevés a tejem, de utólag nem hiszem hogy az volt) Most 5 hónapos és bőven elég a tejem.


Szóval ne aggódj, szoptass és ha nagyon akarsz elrakni tejet akkor vagy vagyél tejgyűjtő kagylót és azzal gyűjtögesd, vagy próbáld meg néha a mellszívód különböző pózokban hátha valahogy tudsz fejni.

2013. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugtattatok. Végtére is szépen gyarapszik azt mondják, meg gondolom nem aludna 3-4 órákat, ha éhes maradna (már ha végre elalszik...). Igen, kicsit hasfájós. Most erre próbálunk megoldást találni. Nem igazán megy a büfizés. No de majdcsak összeszokunk már. :-)
2013. dec. 4. 14:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem akkor kezdett elég tejem lenni, mikor már nem fejtem. fejéssel nekem is csak pár ml jött le. az átmeneti időszakban többször evett a gyerek (ez kb 3-4 napig volt). aztán lett elég tej és beálltak az evésidők is
2013. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt sem tudom hogy hogyan kel fejni, eleinte próbálkoztam, de nem ment! 2 évesem még mindig cicizik - bár én már egyre kevésbé vagyok lelkes, a tápszer ízét sem ismeri :)
2013. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!