Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs elég tejem mióta csak...

Nincs elég tejem mióta csak egy ciciből etethetem a kisbabámat (3 hónapos). Nem szívesen adnék neki tápszert ha nem muszáj. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mit tegyek? Úgy érzem, hogy apad a tejem. A mellemben volt egy tályog, amit feltártak, és azóta a seb nyitva van. A műtött mellemből nem etethetek, és a másikban egyre kevesebb a tej. A kisbabám nappal már csak 30-40 grammot tudott enni belőle. Nem akartam neki tápszert adni, szenvedtünk is egy ideig, hogy többször teszem cicire, de nem lett több tejem. Tápi ellenes vagyok, de nem szeretném, hogy éhezzen. Tehetek még valamit, hogy több tejem legyen, vagy valószínű, hogy el fog apadni? Nagyon el vagyok keseredve!
2014. jan. 22. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért ugye adtál neki tápszert és egy 3 hónaposnak nem 30-40 ml tejet kellett ennie egész nap? Biztos fognak neked írni szaporító praktikákat, de amíg azok nem hatnak (ha hatnak egyáltalán), adj enni a babádnak.
2014. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A La Leche Liga honlapján nézelődj, esetleg hívd fel őket! A legfontosabb, hogy ne aggódj... És amíg nagyon kevés a tej, szerintem is kaphatna tápszerpótlást, vissza fog szokni majd a szopizásra, főleg, ha mindig próbálkoztok, kitartóan! Van olyan baba, aki szinte teljesen tápszeres etetés után is visszatér a 100% anyatejre. Ha pedig mégsem sikerülne valamiért, ne keseredj el - sok anyatejet kapott már! Minden további csepp ajándék... Hogyha meg elértek a 4 hónapot (és kell még a tápszeres), lassan a hozzátáplálást is el lehet kezdeni (a 6 hónap az anyatejet babákra vonatkozik). De ez még odébb van, most pihenjen, szoptass - és szerintem telefonálj, hátha van jó ötletük! [ha olyan a védőnő/gyermekorvos, tőle is érdemes tanácsot kérni!] inkább szakember, mint minden ismerős/ismeretlen.. (,indok én, akit szontén nem ismersz :) de orvos vagyok, és határozottan szoptatás-párti...)

2014. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tápszer nem az ördögtől való. 3 hónaposnak 30-40 mili. Borzasztó. etesd már szegényt rendesen.
2014. jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt elfelejtettem írni, hogy természetesen adtam neki tápszert pótlásként. :) Azt a tápszer ellenességet is úgy értem, hogy míg ilyen picike, mindent szeretnék megtenni, hogy tudjam szopiztatni.
2014. jan. 22. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!