Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3+4 napos babám 1.5 óránként...

3+4 napos babám 1.5 óránként szopik. Normális ez? Nm túl gyakori?

Figyelt kérdés

2014. jan. 22. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Adjál Neki nyugodtan.Így indul be legjobban a tejtermelés.Kereslet-kínálat!Jó egészséget!
2014. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha nem bukik sokat, akkor semmi baj nincs vele.
2014. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem bukik. Köszönöm a válaszokat! De hogy lesz ebből 3 óra?
2014. jan. 22. 16:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém szinte folyamatosan szopott, sokat is bukott az elején, mégis beállt normálisra a rendszer, nincs semmi baj, nyugodtan szoptasd. Nekem az a furcsa, ha egy baba nem kéri ilyen gyakran. :)
2014. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém második héttől átaludta az éjszakát, de úgy hogy napközben két óránként szopizott. Engem nem érdekelt a 3 órás előírás, ha mindenkinek így nyugodt éjszakája lett. Most keltettem volna fel és szépen hozzászoktatom az éjszakai keléshez? Szépen fejlődik, semmi baja nincs, az orvos is meg van elégedve vele.

Nyugodtan annyiszor adj ahányszor kér, főleg ha nem bukik. Anyatejből nem lehet túladagolni csak tápszerből.

2014. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

3 hetes 4 napos? Reggel-este így eszik? Születése óta így eszik? Ha születése óta így eszik akkor szerintem ez szokás kérdése és próbálnám 3 órás időt kialakítani. Tudja, hogy úgy is kap enni így nem is strapálja magát, hogy jól jól lakjon. Mi annak idején (első 2 hétben) úgy csináltuk, hogy megetettem ébresztgettem és amikor már nem tudott többet enni mert elfáradt akkor még fejtem és azt pohárból megitattam vele, amikor jóllakott akkor már köpte ki. nappal 3 óránként éjszaka 5 óránként eszik 2 hetes kora óta. Ha néhány napja kezdte akkor is próbáld rávenni egy-egy étkezésnél,hogy egyen amennyi csak bele fér de ha ennyiszer igényli akkor adj neki és majd pár nap múlva több lesz a tejed és akkor megint vissza áll a régi rend.

Normális-e? Normálisnak normális, csak az ember néhány héten belül még az élet kedvét is elveszíti a folyamatos etetéstől, semmi energiája nem marad a baba élvezésére, a cicije fáj a sok szopitól. Részemről nem normális én belehalnék, pedig esküszöm imádom a fiam, de nekem is szükségem van pihenésre.

Anyatejtől nem lehet elhízni, ami nem kell a szervezetének azt ki kakilja, kibüfizi. Ha van 2-3 kakija naponta és 5-6 pisije akkor egészen biztosan nem a tejed kevés és nem azért éhezik meg ilyen gyakran. Viszont ha nincs naponta kakija akkor a tejecske kevés amit megeszik és akkor szopi,fejés,szopi, fejés,szopi, fejés ... amíg nincs naponta legalább egy kakija. Hízik rendesen? Esetleg nem sárga? mert attól aluszékonyak tudnak lenni és akkor keveset tudnak enni mert hamar elfáradnak és elalszik, ilyenkor ébresztgetni kell evés közben (és fejni is érdemes azzal is megitatni) (1.5 hónapig volt sárga a babám)

2014. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ne aggódj, rendeződeni fog, adj neki ha kéri, anyatejjel nem lehet túletetni.
2014. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Én mindig úgy szoptatom ahogy kéri.Nem 3 óránként.Mi jó magunk is úgy eszünk ha a főtáplálkozáson kívül megéhezünk bekapunk valamit.23 hónapja szoptatok,az órát soha nem néztem.Ha megszomjazik,megéhezik adok Neki.
2014. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
szerintem gyakori.egy normálisan étkező -jóllakott baba ki kell hogy birjon 2és fél 3órát -én igy gondolom
2014. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xStefix ***** válasza:
67%
Nem. Igény szerint szoptass, sokkal jobban megéri, mint időhöz kötötten. ;)
2014. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!